انتخاب نامه دامنه یکی از اصلی ترین و مهم ترین موضوعات در طراحی سایت و به دنبال آن سئو سایت می باشد. برای ایجاد یک وب سایت در قدم اول باید دامنه مناسبی را انتخاب نماییم که هم به حیطه کاری ما مرتبط باشد و هم به بهبودی سئو سایت ما کمک نماید. در بهترین حالت کلمه ای مناسب می باشد که شامل عبارات کلیدی مورد هدف ما برای افزایش رتبه در SERP گوگل باشد. تاثیر ساب دامین بر سئو یکی از موضوعات بسیار مهم می باشد زیرا برای هر موتور جستجو، نام دامنه نقطه شروع تصمیم گیری موتور های جستجو برای تصمیم گیری لیست کردن وب سایت ها می باشد. یک نکته مهم که باید در نظر بگیرید این است که تغییر نام دامنه بسیار سخت می باشد و به همین دلیل است که گوگل به آن بسیار اهمیت می دهد. بنابر این در انتخاب آن دقت نموده و دامینی را انتخاب نمایید که شامل کلمات کلیدی هدفتان در سئو و بهینه سازی سایت باشد. اگر نام دانه انتخابی تان شامل کلمات کلیدی تان باشد، شما آسان تر می توانید این کلمات را در محتوای وب سایتتان معرفی نمایید.
می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله معیار های انتخاب دامنه را مطالعه نمایید.

تاثیر ساب دامین بر سئو از نظر گوگل

امروزه مطالب زیادی را می بینیم که در ان ما را از به کار گرفتن زیر دامنه (Subdomain) منع کرده و ساب دامین ها را خارج از رده می دانند و در پی آن ایجاد فولدر را پیشنهاد می نمایند. اما این نمی تواند یک قاعده ی کلی باشد چرا که استفاده از ساب دامین مزایای زیادی را نیز دارا می باشد. گوگل علاقه بسیار زیادی به ساب دامین ها دارد و استفاده از آن را شیوه ی مناسبی برای شکل دهی ساختار یک وبسایت می داند.

مزایای استفاده از ساب دامین

شما به عنوان یک طراح سایت ممکن است به جهت گسترش فعالیت های خود از فولدر ها استفاده نمایید تا محیط وب سایت خود را گسترش دهید. اما همان طور که گفتیم استفاده از ساب دامین ها نیز مزایای زیادی دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • ساب دامین ها رایگان می باشند و نیازی به پرداخت وجه اضافه نیست.
  • به شما این اجازه را می دهد تا کلمه کلیدی مورد نظ خود را در آدرس وبسایتان قرار دهید.
  • ساب دامین شما می تواند دارای آدرس آی پی مخصوص به خود باشد.
  • زیر دامنه را می توانید روی یک هاست مجزا پیاده سازی نمایید.
  • زیر دامنه ها می توانند طراحی و سیستم مدیریت مجزا و مخصوص به خود را داشته باشد.

ناگفته نماند که استفاده از فولدر ها نیز مزایای زیادی را دارا می باشد. اما این خود شما هستید که با مطالعه این مطالب تصمیم می گیرید که با توجه شرایط موجود و زمینه فعالیت خود کدام را انتخاب نمایید.

تاثیر نام دامنه بر سئو

می خواهیم بدانیم که نام دامنه یا همان آدرس سایت و یا زیر دامنه تا چه حد بر روی سئو سایت ما تاثیر گزار خواهد بود؟
گوگل به نام دامنه و زیر دامنه اهمیت زیادی قائل شده و آن را حتما در رتبه بندی نتایج خود تاثیر خواهد داد. بنابراین انتخاب دامین کوتاه و شامل کلمه کلیدی هدفتان بهترین و مناسب ترین انتخاب خواهد بود. نکته مهم این است که در واقع ما نمی توانیم تمام کلمات کلیدی خود را در دامین مان قرار دهیم و در واقع می توان گفت بیش از یک مورد امکان پذیر نمی باشد. اما عدم حضور تمامی کلمات کلیدی به معنای شکست شما در سئو نخواهد بود. بنابراین بهتر است بهترین کلمه را انتخاب نمایید. همین طورسعی نمایید تا نام دامین را برای کاربری بهتر و آسان تر و براساس شناسایی آسان از جانب مشتریان خود انتخاب نمایید و به دنبال آن برای رعایت اصول سئو و انتخاب نام ساب دامین، اساس استراتژی بازاریابی و برندینگ شرکت را مد نظر قرار دهید.

موضوعات : سئو و بهینه سازی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید