سئو تکنیکال سایت: سئو کارانی که در حال تولید محتوا بر روی سایت خود هستند معمولا از خود می پرسند که چرا سایتشان در گوگل رتبه خوبی ندارد؟ این مشکل معمولا برای افرادی پیش می آید که در حال تولید محتوای مناسب برای سایت خود پرداخته اما از اهمیت سئو تکنیکال قافل هستند. در چند سال اخیر نقش تولید محتوا و به دنبال آن سئو محتوای سایت بسیار پررنگ شد اما سئو تکنیکال در حال آمدن به روی صحنه است و امروزه سئو کاران از اهمیت سئو تکنیکال سایت و تأثیر آن بر روی افزایش رتبه سایت باخبرند. باید این را بدانیم که سئو با دانش برنامه نویسی ارتباط مستقیم دارد و بدون آن نمی توان سایتی را به صورت اصولی سئو نمود. پس از آپدیت رتبه بندی  گوگل، بیش از قبل ارزش سئو تکنیکال اهمیت پیدا کرد و در حال حاضر سایت هایی که استانداردهای موتورهای جستجو را رعایت نمایند رتبه خوبی به دست خواهند آورد.

آشنایی با اصول  Critical Rendering Path

سئو تکنیکال سایت

به رویداد هایی که هر مرورگر اینترنت برای نمایش صفحات وب بر روی خود و در واقع صفحه نمایش کاربران انجام می دهد Critical Rendering Path می گویند. آشنایی با چگونگی ساخت صفحات وب در مرورگر و نمایش آن، نحوه ی ارائه صفحات و همین طور فعالیت های لازمه برای افزایش سرعت بارگزاری صفحات از اهمیت بسیار بالایی برای سئو تکنیکال سایت برخوردار است.

 آشنایی با اصول  DOM

سئو تکنیکال سایت

DOM ( Document Object Model ) یا سند مدل شیء یک رابط برنامه نویسی برای اسناد HTML و XML می باشد که از طریق استفاده از آن ها برنامه نویسان می توانند این اسناد را ایجاد نمایند و در طول ساختار سند حرکت نمایند و فعالیت های ویرایشی چون حذ و اضافه از سند، اصلاح و ویرایش، و یا حذف المان های آن را انجام نمایند. برای این کار آشنایی با اصول و قوانین مرورگرها و روش دریافت و نمایش اطلاعات بر روی آن ها لازم می باشد.

 آشنایی با داده های ساختار یافته و مارک آپ Structured Data Markup

سئو تکنیکال سایت

منظور از داده های ساختار یافته یا Structured Data Markup ، ساختاری است که از طریق ان برخی از خصوصیت های HTML 5 به محتوای صفحات وب داده شده و موتورهای جستجوی متفاوت مثل گوگل، یاهو و بینگ پس از شناسایی این ساختارها در صفحات وب از ان ها استفاده کرده و با دقت بیشتری نتایج حاصل از جستجو را فیلتر می نمایند و به این ترتیب کیفیت جستجو بالاتر خواهد رفت. آشنایی با متا تگ ها در این زمیه برای سئو و بهینه سازی سایت بسیار ضروری است.

کیفیت تجربه کاربری (UX)

سئو تکنیکال سایت

آشنا بودن با مباحث کیفیت تجربه کاربری (UX) سایت و مباحث سئو تکنیکال موثر بر افزایش سرعت بارگزاری سایت نیز بسیار دارای اهمیت می باشد. گوگل در آخرین الگوریتم های رتبه بندی اش به این امر یعنی (کیفیت تجربه کاربری) اهمیت ویزه ای داده است که یکی از آن ها  که سرعت بارگذاری سایت ها می باشد.

آشنایی با زبان جاوا اسکریپت

 

سئو تکنیکال سایت

همان طور که می دانیم جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی اسکریپتی سمت کاربر است. و همچنین می دانیم که یکی از مهترین موارد در پروسه انجام سئو و بهینه سازی سایت، بهینه سازی کد های داخلی سایت می باشد. زبان جاوا اسکریپت یکی از مهم ترین و بی رقیب ترین زبان های سمت کاربر در طراحی سایت است که با کمک ان می توان جلوه های بصری بسیار زیبا، اعتبار سنجی فرم ها و … را ایجاد نمود و از طریق آن می توان به اشیاء داخل صفحات HTML نیز دسترسی پیدا نمود و ان ها را ویرایش کرد.

با روی کار آمدن تکنولوژی HTML5 و CSS3 نقش این زبان در امور گرافیکی طراحی وب کمرنگ تر شده اما همچنان پا برجا است. دارا بودن از دانش زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و ارتباط ان با زبان HTML  در این امر بسیار مهم می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست