یکی از مهارت های کاربردی برای سئوی محتوا انتخاب کلمه کلیدی مناسب می باشد که یکی از مهمترین مراحل برای ویرایش و نوشتن یک مقاله قبل از سئو می باشد.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای عنوان

اگردر انتخاب کلمه کلیدی مناسب و کاربردی برای مقاله دقت لازم را داشته باشید و از آن بصورت جذابی در مقاله استفاده کنید. مقاله شما حتما می تواند در صفحه اول گوگل برای آن کلمه کلیدی قرار بگیرد.

عبارت کلمه کلیدی شما که موضوع اصلی مقاله را شرح می دهد می تواند شامل دو تا چهار کلمه و حتی بیشتر باشد.

 بهترین کلمه کلیدی آن است که هر آنچه را که مقاله می گوید را بطور کامل شرح می دهد و به مخاطب منتقل می کند. این کلمه کلیدی می تواند از سایر کلمات کلیدی مهمتر باشد و در موتورهای جستجو رتبه بهتری برای آن مقاله بگیرد.

اولین بخش مقاله که مورد توجه و دید خواننده قرار می گیرد قسمت عنوان و عنوان متا می باشد که باید از کلمه کلیدی مناسب تشکیل شده باشد و اگر بصورت جذابی نوشته شده باشد می تواند خواننده را به سرعت جذب کند.

اگر در رابطه با کلمات کلیدی که بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرد و بیشتر جستجو می شوند اطلاعات کسب کنید می توانید به یک نویسنده برتر تبدیل شوید در کل شما می توانید با نجام تحقیقات در این زمینه سلیقه مخاطب را بفهمید و اطلاعات موردنیازش را در اختیارش قرار دهید.

بعد از اینکه عنوان با کلمه کلیدی مناسب را برای مقاله خود پیدا کردید نباید سئوی خود را فراموش کنید و فکر کنید که سئوی شما تمام شده است. تمام آن چیزی را که شما با تحقیق در رابطه با کلمه کلیدی مناسب بدست آوردید می توانید در کل مقاله و ویرایش آن اعمال کنید تا مقاله شما به یک مقاله پرجستجو و پر خواننده تبدیل شود و قابلیت جستجوی مقاله بهبود یابد باید به این موضوع توجه داشته باشید که هدف ما تنها راضی نگه داشتن موتورهای جستجو نمی باشد تمام این کارها برای ایجاد بهترین مقاله با قابلیت دسترسی آسان توسط مخاطب و خواننده آن است.

با در نظر داشتن این موضوع که کلمه کلیدی شما تا زمان وجود وبسایت و تجارت شما با شما خواهد بود و تاثیر بسزایی در تجارت شما دارد باید تمام سعی خود را در انتخاب کلمه کلیدی مناسب به کار ببرید. در این قسمت از مقاله می خواهیم شما را با فرایند انتخاب کلمه کلیدی مناسب که به این فرایند keyword research نیز می گویند آشنا کنیم :

  1. بررسی مقاله

همیشه اولین کاری که قبل از نوشتن یک مقاله باید انجام دهید این است که بررسی کنید که مخاطب شما چه نیازهایی دارد و نوشتن چه مقاله ای در حوزه کاری شما  می تواند مخاطبین را به سایت شما هدایت کند؟ و این موارد را نیز بررسی کنید که موضوع اصلی مقاله چیست و چه فایده ای برای مخاطب و خواننده این مقاله دارد و اینکه پرسش های مخاطب را پاسخ می دهد یا خیر؟

  1. انتخاب کلمه کلیدی مناسب از بین موارد انتخابی

حالا که لیستی از کلمات کلیدی خود درست کرده اید وقت آن رسیده که از بین این کلمات بهترین گزینه ها را انتخاب کنید بهترین کلمه کلیدی آن است که موضوع وب سایت شما را بیان می کند و اینکه اگر بخواهید مقاله ای در رابطه با این کلمه کلیدی پیدا کنید چه چیز را باید جستجو کنید؟ و اینکه می تواند محتوای مفیدی داشته باشد تا کاربران را جذب کند یا خیر؟

  1. رقابت موجود بر سر کلمه کلیدی

بهترین کار برای شروع انتخاب کلمات یا عبارات کلیدی با رقابت کم است. هر چه کلمه کلیدی شما رقیبان کمتری در گوگل داشته باشد راحت تر می تواند به صفحه اول بیاید و لازم نیست که با وبسایت های بیشماری که برای یک کلمه کلیدی خاص رقابت می کنند رقابت کنید و تلاش های بیشماری برای سئو انجام دهید. بنابراین ابتدا با کلمات کلیدی کم رقابت شروع کنید و بعد از اینکه اعتبار وبسایت خود را افزایش دادید می توانید با وب سایت های قوی تر رقابت کنید.

  1. تحقیق کلمه کلیدی

امروزه ابزارهای جستجوی کلمه کلیدی متفاوتی وجود دارند که دارای گزینه های مناسب و کاربردی هستند برخی از این ابزارها بصورت رایگان و برخی پولی هستند.یکی از ابزاری که می توانید از آن استفاده کنید google keyword planner  می باشد. بعد از اینکه لیست کلمات کلیدی خود را تهیه کردید باید تمام کلمات کلیدی را جستجو کنید و بررسی کنید که هرکدام چندبار در ماه جستجو می شوند.

  1. نتایجی که بدست آوردید را بررسی کنید

دربالای لیست نتیجه های حاصل از عباراتی که جستجو کرده اید را مشاهده می کنید و در قسمت زیرین آن عباراتی که مرتبط هستند را می بینید. در ستون های سمت راست می توانید روند جستجو و عبارت حجم جستجو را که به روش های مختلفی نشان داده شده مشاهده کنید و بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهید.

  1. انتخاب کلمات کلیدی طولانی

شاید فکر کنید که کلمات کلیدی ای که کوتاه هستند مناسبتر هستند اما موضوع این است که اگر از عبارات کلیدی طولانی و خاص استفاده کنید علاوه بر اینکه رتبه بندی خود را سریعتر بهبود می بخشید می توانید بازدیدکنندگان و خوانندگان بیشتری را به سایت خودتان هدایت کنید. و در کل کلمات کلیدی طولانی نسبت به کلمات کلیدی کوتاه سئوی آسانتری دارد همچنین دقت بالاتری دارد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این زمینه می توانید مقاله ما با عنوان کلمات کلیدی طولانی چیست را مطالعه کنید.

  1. انطباق کلمه کلیدی با عنوان

به لیستی که برای کلمات کلیدی خود تهیه کرده اید نگاهی بیاندازید و عنوان های متفاوتی را برای مقاله خود بنویسید. با به کار بردن کلمه کلیدی مناسب در عنوان مقاله می توانید شانس خود را برای گرفتن رتبه در صفحه اول افزایش دهید و بهترین کار این است که عنوان با کلمه کلیدی انتخابی شما آغاز شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست