در این آموزش قصد داریم راهکارهایی را که باعث افزایش نرخ کلیک یک محتوا در گوگل می شوند را با شما بررسی کنیم. همانطور که می دانید یک محتوای باکیفیت همیشه رتبه خوبی از گوگل دریافت می کند در کنار آن شما می توانید از راهکارهای موجود در سئو که باعث تبدیل محتوای شما به یک محتوای برتر در گوگل می شود استفاده کنید تا درصد CTRs (نرخ کلیک)  خود را افزایش دهید.
در ابتدا بهتر است با هم مفهوم کلی نرخ کلیک را بررسی کنیم و ببینیم که اصلا نرخ کلیک یا CTRs چیست؟

نرخ کلیک چیست؟

 به طور کلی نرخ کلیک، نسبت تعداد کلیک ها در برابر تعداد کل دفعاتی می باشد که محتوای شما دیده شده است.
با یک مثال می توانیم اینطور بیان کنیم که اگر لینک صفحه شما ۱۰۰ دفعه توسط موتورهای جستجو نمایش داده شده باشد و از این تعداد نمایش شما ۳۵ بازدیدکننده دریافت کرده باشید، نرخ کلیک یا  CTRs شما برابر با ۳۵ می شود.

افزایش نرخ کلیک

۱. حذف تاریخ انتشار محتوا

این کار تاحدودی سلیقه ای می باشد خیلی ها دوست دارند تاریخ انتشار محتوای آن ها همیشه وجو داشته باشد. سایت های خبری نیز هرگز نمی توانند این کار را انجام دهند چرا که تاریخ انتشار برای سایت های خبری امری واجب است. ولی سایت هایی که وجود تاریخ انتشار برای آن ها ضرورتی ندارد بهتر است که تاریخ انتشار محتواهای خود را حذف کنند چرا که در این صورت محتوای آن ها حتی اگر خیلی قدیمی باشد تازه به نظر میرسد و همانطور که می دانید کاربران محتواهای جدید و به روز را به محتواهای قدیمی ترجیح می دهند.

۲. استفاده از نامک (URL) کوتاه

طبق مشاهدات و بررسی ها مشخص شده است صفحاتی که دارای نامک های کوتاه هستند نسبت به صفحات با نامک طولانی کلیک های بیشتری را دریافت کرده اند. اصولا نامک هایی که بین ۲ تا ۵ کلمه هستند تاثیر بیشتری را روی مخاطب می گذارند. سعی کنید از لینک های کوتاه و در عین حال با معنی که هدف مقاله را می رسانند استفاده کنید تا مخاطب بیشتری را جذب کنید.

۳. افزایش سرعت بارگذاری سایت

قبلا بارها و بارها در رابطه با راهکارهای افزایش سرعت بارگذاری سایت و تاثیر آن در رتبه بندی گوگل در مقالات مختلف بحث و بررسی انجام داده ایم.
برای افزایش نرخ کلیک نیز این موضوع حائز اهمیت می باشد و باید به آن توجه زیادی داشته باشید. همانطور که می دانید افزایش سرعت بارگذاری سایت برای گوگل نکته خیلی می باشد و به این موضوع توجه زیادی دارد. شما هم اگرسایتی دارید که می خواهید جزو رتبه های برتر گوگل باشد و روزانه کلیک های زیادی دریافت کند باید روی سرعت بارگذاری سایتتان کار کنید. بهتر است که این کار را به یک متخصص طراحی سایت بسپارید تا با بهینه سازی کدنویسی و تصاویر سایت و … سرعت سایت شما را به مقدارزیادی افزایش دهد. متخصصان آویناوب در این امر مهارت زیادی دارند می توانید با مراجعه به سایت gtmetrix این اطلاعات را با اطلاعات دیگر سایت ها مقایسه و تحلیل کنید.
همانطور که در تصویر می بینید سرعت بارگذاری سایت آویناوب ۲.۸ ثانیه است که این مقدار واقعا بهینه و مناسب می باشد.

افزایش نرخ کلیک

۴. محتوای قدیمی را با ذکر تاریخ دوباره منتشر کنید

همانطور که گفتیم برای محتواهای سایت از تاریخ استفاده نکنید اما اگر این کار برایتان اجتناب ناپذیر است می توانید هر از چندگاهی محتواهای قدیمی خود را که نیاز به بروز رسانی مجدد دارند، به روز کنید و با تاریخ جدید منتشر کنید اینطوری همیشه محتوای شما به روز و جدید خواهد بود. گوگل توجه زیادی به محتواهای به روز شده دارد و به آن ها رتبه خوبی می دهد این کار باعث افزایش نرخ کلیک شما نیز خواهد شد.

۵. استفاده از Google AMP

عصر جدید از صفحات وب برای تلفن همراه با نام  AMP شناخته می شوند. کاربران و گوگل این پلتفرم راترجیح می دهند و استفاده از آن برای وبسایت موجب افزایش نرخ کلیک می شود.
پس اگر سایت شما وردپرسی است استفاده از افزونه Google AMP را به شما پیشنهاد می کنیم.

۶. استفاده از قابلیت Schema Review برای افزایش نرخ کلیک

ستاره هایی که در کنار نتایج جستجو قرار دارند تاثیر زیادی روی افزایش نرخ کلیک دارند. برای این که کنار محتوای شما هم این ستاره ها و رتبه بندی وجود داشته باشد باید از افزونه های وردپرس که در این رابطه موجود هستند استفاده کنید تامحتوای شما هم در این رتبه بندی ها قرار بگیرد. البته باید محتوای شما با جستجوی انجام شده مرتبط باشد پس باید به انتخاب کلمه کلیدی خود دقت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست