اهمیت سئو سایت فروشگاهی از آنجایی مشخص شد که وب سایت های فروشگاهی بسیار بزرگی طراحی و پیاده سازی شدند و قادر بودند تا فروش خود را بصورت مجازی انجام دهند. این وضعیت به شکلی ادامه پیدا کرد که این وب سایت ها به درآمد های بسیار فوق العاده ای رسیدند و همچنین فرهنگ سازی خرید اینترنتی در جامعه طوری شکل گرفت که این زمینه بتواند شروع و استارت آپ هایی برای آیندگان باشد.

اهمیت سئو سایت فروشگاهی

حال این موضوع باعث شده تا بحث شیرین سئو پر سر و صدا شود و همگان بدنبال رشد و توسعه ی کسب و کار خود شوند. فروشگاه های اینترنتی بدلیل این که حتما باید طبق برنامه ریزی و استراتژی خود فروش داشته باشند، نمی توانند این مبحث را نادیده بگیرند. زیرا تمام سرنوشت آن ها بر سر این است که در نتایج جستجوها ظاهر شوند. این قضیه بطوری جدی است که گاهاً بر سر یک یا دو بالا و پایین آمدن در نتایج جستجوها سر و دست می شکنند 🙂

سئوی سایت فروشگاهی

امروزه باتوجه به موفقیت های چشمگیری که فروشگاه های اینترنتی داشته اند، بسیاری از کسب و کارهایی که به شکل سنتی در حال فعالیت هستند به این فکر افتاده اند تا فروشگاه اینترنتی خود را نیز آغاز کنند. ولی این شروع شدن نیاز به سئوی بسیار قوی و مناسبی دارد. به شکلی که اگر سرمایه گزاری بر روی آن صورت میگیرد نیاز است تا به درجات مناسبی برسد. سئو سایت فروشگاه اینترنتی را در ادامه مقاله شرح خواهیم داد.

بهینه سازی آدرس صفحات وب

این عامل بسیار مهم می تواند در وب سایت های دیگری نیز اهمیت خود را داشته باشد ولی در اهمیت سئو سایت فروشگاهی باید بدلیل دسته بندی ها و زیرمجموعه هایی که وجود دارد، نوع و ساختار پیوندهای یک وب سایت فروشگاهی را بهینه کرد. اگر هنوز دامنه وب سایت خود را مشخص نکردید، پیشنهاد می کنیم مقاله معیارهای انتخاب دامنه را مطالعه کنید و پس از آن به نکات زیر توجه کنید.

  • کلمات کلیدی اصلی مرتبط با فعالیتتان در آن به کار رفته باشد
  • زیاد طولانی نباشد
  • از خط تیره کوچک (-) برای جداکردن آدرس دهیتان استفاده کنید
  • می توانید بدلیل تبدیل شدن حروف فارسی در URL ها، از عبارات انگلیسی آن ها استفاده کنید
  • مفهوم را رسانده و با عنوان صفحه شما همخوانی داشته باشد

انتخاب عنوان مناسب

با توجه به رقابتی که در این زمینه وجود دارد برای جذب کاربران بیشتر در اهمیت سئو سایت فروشگاهی بهتر است از عناوین مناسب استفاده کنید. عنوان هایی مناسب هستند که کاربران آن را در موتورهای جستجو سرچ کنند و همچنین دارای جستجوهای رقابتی باشند. این عناوین می توانند منحصر به فرد هم باشند، به طوری که فقط عده ای خاص بدنبال آن باشند و مشابه ای از آن در جستجوها وجود نداشته باشد.

بهینه سازی کلمات کلیدی

بهتر است پس از یک مدتی بعد از شروع تازه ای که داشته اید، کلمات کلیدی خود را نیز محدود کنید. به این شکل که دیگر نیاز نیست کلمات نامربوطی که قرار است شما را در یک سری کلمات کلیدی در سئو افزایش رنک دهد استفاده کنید. باتوجه به عنوان مناسبی که انتخاب کرده اید و توضیحاتی که برای آن در نظر گرفته اید، کلمات کلیدی مختصر و مفیدی را انتخاب کنید که ممکن است کاربر آن ها را جستجو کند و به آن مطلب برسد. ربات های جستجوگر به عناوین مختلف و متفاوت علاقه زیادی نشان میدهند.

لینک های داخلی

همانگونه که یک وب سایت شرکتی یا صنعتی را سئو می کنید، در یک وب سایت فروشگاهی هم باید یک سری مسائل مشترک را رعایت کنید. یکی از این مسائل لینک های داخلی است. کافیست نگاهی مختصر به وب سایت فروشگاهی موفقی مثل دیجی کالا بی اندازید. به شکلی حرفه ای، استاندارد و بدون مزاحمت لینک سازی های داخلی خود را انجام می دهد. یک محصول کامل را با لینک سازی های داخلی به جزئیات آن، سئویی تکمیلی می سازد. قطعا صفحاتی دارید که به صفحات دیگر ارتباطی داشته باشند. این ارتباط را ایجاد کنید، فقط با لینک های داخلی.پ

لینک های خارجی

یکی دیگر از اهمیت سئو سایت فروشگاهی لینک خارجی است. باید بتوانید لینک های خارجی خود را معتبر سازید. بهترین و مهم ترین این لینک ها در شبکه های اجتماعی نظیر گوگل پلاس، فیسبوک، لینکدین و برخی وب سایت های فارسی مثل کلوب، فیسنما و غیره می باشد. علاوه بر این که می توانید در آن ها ثبت نام کنید و وب سایت خود را ثبت کنید، این امکان وجود دارد تا محتوای وب سایت خود را در آن ها به اشتراک گذاشته و لینک آن مطالب را در انتهای آن ها درج کنید.

سرعت لود و بارگزاری سایت

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در سئو و بهینه سازی، افزایش سرعت بارگزاری وب سایت است. این سرعت بر اساس حجم صفحه اصلی وب سایت و تعداد درخواست هایی که برای سرور ارسال م یشود تا وب سایت لود شود را شامل می شود و در نهایت نتیجه ای مطابق با کاهش زمان بارگزاری وب سایت را پیش رو خواهد داشت. هرچند هم که وب سایت شما فوق العاده باشد ولی سرعت بارگزاری مناسبی نداشته باشد، در جلب اعتماد کاربران شکست خواهید خورد.

طراحی واکنش گرا

امروزه بخش بسیار قابل توجهی از کاربران توسط دستگاه های هوشمندی در اینترنت گشت و گذار دارند. حتی اگر فروشگاه اینترنتی شما دارای اپلیکیشن نیز باشد، بحث واکنشگرایی برای وب سایت شما الزامی است. به این دلیل که احتمال ورود کاربران به وب سایت شما در مقابل اپلیکیشن شما بیش از اندازه است. پس حتما باید این قابلیت را در وب سایت خود ایجاد و آن را بررسی کنید.

پشتیبانی آنلاین

پشتیبانی آنلاین به این معنی نیست که شما و مجموعه شما بی کار در پشت قضیه نشسته اند تا به مشتریان پاسخ دهند. حضور یک اپراتور آنلاین جهت تسریع در پاسخگویی به مشتریان، جلب اعتماد کاربران را در پی خواهد داشت. بعلاوه این که اگر یک کاربر حس مسولیت پذیری شما را ببینید، براحتی آن را درک می کند. فقط کافیست پاسخ شما به کاربران صحیح نباشد یا این اتفاق دیرتر بافتد، احتمال تبدیل کاربر به مشتری به صفر خواهد رسید.

[/vc_column_text]

سئوی وب سایت فروشگاهی خود را به ما بسپارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست