محتوای همیشه سبز: باتوجه به جنگ و رقابتی که در حال حاضر بر سر سئو وجود دارد، محتوا را می توان گفت پادشاه است. زیرا پس از بهینه سازی وب سایت(قالب، افزونه، کدنویسی و …) و ایجاد بک لینک سالم، تنها چیزی که می توان بطور مداوم طبق یک برنامه ریزی طولانی و موثر انجام داد، تولید محتوای مفید است. محتوای مفید، محتوایی است که در ابتدا ارزش خواندن داشته باشد و باتوجه به تاریخ انتشار آن، مطلب بروز باشد. پس از آن مطلب مفید مطلبی است که تمام قوانین سئو در آن رعایت شده باشد، از جمله لینک سازی داخلی، سرتیترها، تعداد کلمات و موارد مشابه دیگر.

محتوای همیشه سبز چیست؟

در زبان انگلیسی، محتوای همیشه سبز را محتوای ماندگار نیز می نامند. همچنین این کلمه از موسیقی نشات گرفته و به موسیقی هایی گفته می شود که در قدیم نواخته شده ولی همچنان مردن در زمان حال آن را گوش می دهند. البته این سبز بودن مطالب ریشه در طبیعت هم دارد و به معنای سرزنده بودن است. یکی از کارهایی که می توان در سئو وب سایت انجام داد، تولید محتوای همیشه سبز و ماندگار است. این مطالب بدلیل این که اهمیت خود را هیچگاه از دست نمی دهند، می توانند ماندگاری بسیار طولانی داشته باشند و محتوایی که ماندگار باشد می تواند به شدت به سئو سایت کمک کند، زیرا همیشه در آن مبحث در بهترین نتایج ظاهر می شود. مثلا مطلب تحت عنوان چرا باید هاست خود را عوض کنید؟ می تواند مبحثی باشد که همیشه یکی از مشکلات مدیران وب سایت ها بوده است.

تولید محتوای معاصر

محتوایی معاصر است که همیشه ارزش خواندن را داشته باشد. البته این موضوع در برخی صنوف پاسخگو نیست، مثلا در زمینه تکنولوژی که هر روزه شاهد تغییرات بسیار زیادی در این زمینه هستیم. از این رو هم در زمینه وب می توانید محتوای ماندگاری تولید کنید. مثلا زمانی که شما در حال انتشار محتوایی تحت عنوان محتوای همیشه سبز چیست و چگونه تولید می شود؟ هستید، یک محتوای ماندگار را منتشر کردید. این محتوا قطعا در چند سال دیگر اهمیت چندانی نسبت به گذشت زمان و پیشرفت وب وجود دارد، نخواهد داشت. البته نا امید نشوید، همین که یک محتوای شما حتی در یک سال بالا و ماندگار باشد، قطعا پاسخ زحمات خود را میگیرید.

تولید محتوای همیشه سبز

برای تولید محتوای همیشه سبز، ابزار گوگل آنالیتیکز یا نرم افزارهای مشابه دیگر می توانند در این قضیه به شما کمک کنند و محتوای ماندگار را برای شما مشخص کنند. در این صورت محتواهایی که برای شما باتوجه به انتشار قدیمی تر بازدید بیشتری داشته است ماندگار تر بوده است. در اینصورت باید به این محتواهای ماندگار توجه بیشتری کنید. به عنوان مثال می توانید هر از چندگاهی این مطالب را بروز کنید. قطعا محتوای موردنظر طی مدت زمانی که از انتشار آن گذشته، تغییراتی هم داشته است. می توانید تغییرات را اضافه کنید تا مطلب بروز شود.

با تولید محتوای همیشه سبز بطور متداوم، می توانید به محتوای خود ارزش داده و آن ها را در معرض دید قرار دهید. تولید محتوای همیشه سبز به این معنا نیست که هر روزه زمان بسیار زیادی برای تولید آن سپری کنید و هیچ مطلب دیگری جز این نوع مطالب بر روی وب سایت خود منتشر نکنید. این مطالب باید در میان هر چند مطالبی که هر روزه منتشر می کنید باشد تا مطالب بروزتر دیگری را از دست ندهید.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست