ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک : همه ی ما برای رونق تجارت و کسب کار خود نیاز به بازاریابی داریم روش های بی شماری برای بازاریابی وجود دارد که یکی از آن ها ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک است، بازاریابی ایمیلی یکی از گزینه های برتر در فروشگاه اینترنتی و تجارت الکترونیک است و در طراحی سایت باید به آن توجه شود. در این راستا باید بدانید که چگونه با استفاده از ایمیل مارکتینگ به بازاریابی و جذب مشتریان به فروشگاه خود کمک کنید. بازاریابی از طریق اینترنت به ویژه بازاریابی ایمیلی در صورت استفاده صحیح می تواند روشی بهینه به لحاظ مالی، زمانی و کارایی باشد در این مقاله در ارتباط با ایمیل مارکتینگ برای تعامل با مشتریان صحبت می کنیم. با توجه به نکات بازاریابی و استفاده از طراحی سایت ارزان می توان فروشگاه اینترنتی و کسب و کار موفقی داشت.

ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک

اساسا ایمیل مارکتینگ ایجاد محتوا و ارزش دادن به محتوای ایجاد شده است، شما باید اطلاعاتی از محصولات و محتوای خود برای مشتریان ارسال کنید تا از نحوه ی کار شما و همچنین محصولات شما آشنا شوند ممکن است محصولات شما شامل طراحی سایت باشد شما می توانید نمونه کار هایی برای مشتری ارسال کنید که دیدگاه بهتری از کسب و کار شما در ذهن مشتریان به وجود آید، این یکی از موارد حیاتی برای بازاریابی کسب و کار شما است و باید به نحوه ی انتشار به صورتی که برای مشتری جذاب باشد و او را مشتاق کند توجه کنید، ویدئوهای کوتاه از محصولاتتان و همچنین کتاب های الکترونیکی از خدمات خود ارائه دهید. شما اغلب باید اطلاعات کامل و به موقعی برای مشتریان ارسال کنید زمانی که می خواهید برای اولین بار ایمیل ارسال کنید نباید در مورد محصولات ریز و کوچک صحبت کنید بلکه بهتر است کلیتی در مورد محصولات خود در اختیار مشتری قرار دهید. بهتر است که اطلاعات و محتوا را به صورت رایگان نشر دهید.

ایجاد کمپین

شما باید سعی در ایجاد یک کمپین و ثبت نام تعداد کاربران بیشتر برای کمپین خود داشته باشید درابتدا اطلاعات خود و همچنین خوش آمدگویی برای مشتری ارسال کنید، و مشتریان را به لیست خود اضافه کنید، مشترک به‌عنوان یک مشتری احتمالی ارزشمند، مشتری قطعی یا شریک کاری است که با شما ارتباط برقرار کرده است و در عین حال این اجازه را به شما می‌دهد که هر زمان مطلب یا هر چیز ارزشمندی را برای به اشتراک‌گذاری در اختیار داشتید، برای آنها ارسال کنید، به این صورت امکان بازاریابی ایمیلی و همچنین تعامل با مشتری برای شما ایجاد می شود. این نکاتی است که در زمان طراحی سایت خود و بهینه سازی سئو سایت باید مورد توجه شما قرار گیرد.

فهرست ایمیل

شما برای مدیریت بهتر کسب و کار خود برای هر موردی احتیاج به ایجاد یک فهرست دارید، برای ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک نیز شما احتیاج به یک فهرست ایمیل دارید شما می توانید مشتریان قطعی خود را در یک لیست و مشتریان احتمالی خود را در لیست دیگر قرار دهید، مشتریان برتر نیز باید به صورت مجزا در یک فهرست قرار گیرند، این فهرست ها را باید در اکانت مدیریت ایمیل خود مدنظر قرار دهید می توانید به صورت اتوماتیک حرکت افراد از یک لیست به لیست دیگر تغییر دهید. به طور مثال زمانی که یک مشتری از شما خرید اینترنتی انجام داد می تواند از لیست مشتریان احتمالی به لیست مشتریان قطعی تغییر یابد. شما می توانید از یک سرویس مدیریت ایمیل استفاده کنید که به طور خودکار لیست ها را بخش بندی می کند. با داشتن لیست های مجزا می توانید به راحتی ایمیل ها را مدیریت کنید. به همینطور از سرویس مدیریت مناسبی استفاده کنید و همچنین اصول مدیریت ایمیل را بیاموزید.

موارد قابل توجه در ارسال ایمیل

نکاتی که در ارسال ایمیل ها باید به آن توجه داشته باشید شامل:

استفاده از محتوای کامل و خلاصه: بستگی به این دارد که شما می خواهید از محتوای کامل و یا خلاصه مطلب استفاده کنید، بهترین راه کار استفاده از محتوای خلاصه اما خوب و جذاب است که نظر مشتریان را به خود جلب کند.

استفاده از ابزارهای ارسال ایمیل: باید از یک سایت قدرتمند برای ارسال ایمیل خبرنامه ی خود استفاده کنید، از جمله این سایت ها میلرلایت در وردپرس است که ابزار های خوبی برای ساخت یک قالب ایمیلی را دارند که باعث می شود ایمیل ارسالی شما از حالت پیش فرض و ساده خارج شده و ظاهری حرفه ای و جذاب بدست آورد.

حتما نام گیرنده را بنویسید: افراد ایمیل هایی را که نام گیرنده داشته باشد را بیشتر چک می کنندتا ایمیل هایی که نام گیرنده ندارد. حتما برای ایمیل های بازاریابی تان کد مشخص کنید تا این ایمیل شخصی سازی شود و باعث جذب کاربر و جلب توجه او برای خواندن محتوی ایمیل شما بشود.

عنوان کوتاه انتخاب کنید: به طور معمولا استفاده از ۶ تا ۱۰ کلمه برای عنوان کافی است کاربران معمولا مطالبی که شامل متن طولانی و زمان بر هستند را مطالعه نمی کنند عنوان مختصر و مفید باعث می شود خواننده با مطالعه ی آن دیدی اجمالی در ارتباط با موضوع ایمیل شما بدست آورد و اگر موضوع عنوان جذب کننده باشد آن را مطلعه کرده در غیر این صورت ایمیل شمارا باز نکرده رها می کنند. در همین راستا می توانید مطلب اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ را مطالعه نمایید.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست