طراحی سایت B2B

آشنایی با طراحی سایت B2B

تجارت الکترونیکی در واقع به انجام امور تجاری گفته می شود که کاملا به صورت آنلاین و تنها ازطریق اینترنت صورت می پذیرد .یکی از انواع تجارت الکترونیک والبته از پر سود ترین روش های آن، تجارت B2B  (بنگاه با بنگاه می باشد). همچنین از زمان های قدیم ارتباط ما بین تجارت و تکنولوژی وجود داشته و امروزه نیز این ارتباطات پا برجا و قوی تر از سابق نیز شده است و ادامه خواهد داشت.  در این خصوص طراحی سایت B2B  صورت پذیرفت که مدت زمان اندکی است که مطرح شده اما یکی از کامل ترین و بهترین خدمات وب سایت ها می باشد و با رشد خوبی همراه است. امروزه طراحی سایت B2B با مدل های اقتصادی B2B راه اندازی شده اند از پر درآمدترین و پر کاربردترین وب سایت های اینترنتی هستند.

یکی از بزرگترین نمونه های این نوع تجارت، وب سایت علی بابا Alibaba.com می باشد که توسط طراحان چینی پیاده سازی شده است و شامل بالغ بر یک میلیون شرکت و وب سایت تجاری می باشدکه محصولات خود را از طریق این سایت B2B به فروش می رسانند  یا نیاز های خود را از طریق این سایت خریداری می نمایند.

 تجارت از نوع و بنگاه به بنگاه (B2B)

الگویی از تجارت الکترونیکی است که ارتباط بین بنگاه ها را نشان داده و هر دو طرف معامله را بنگاه‌ها تشکیل می دهند. طراحی سایت B2B این قابلیت را داراست که علاوه بر ارتباطات مابین بنگاه ها، همچنین ارتباط آن ها را با مصرف کنندگان و خریداران خود معرفی می نماید و به معرفی ان ها در سطح جهانی می پردازد. علاوه بر این موضوع برای موسسه هایی که کار واسطه گری را انجام می دهند دایرکتوری وظیفه معرفی کالا را انجام می دهد. از آنجایی که قرار گرفتن چند بنگاه تجاری در کنار هم و همکاری ما بین آن ها افزایش تعداد مشتریان را به همراه دارد، مهمترین و اساسی ترین ویژگی یک وبسایت B2B ، جنبه درآمد زایی آن می باشد. که در نهایت منجر به افزایش فروش خواهد شد.

در کشورما نیز تجارت الکترونیک بسیار روی کار آمده است و طراحی سایت B2B با انواع مدل های اقتصادی این روزها کاربرد فراوانی دارد. با وجود اینکه طراحی سایت B2B، طرحی تقزیبا نو ظهور و جدید می باشد، باز هم در بین انواع وب سایت ها در بین موفق ترین وب سایت ها قرار دارد. به طور مثال سایت علی بابا که هر روزه هزاران بازدید کننده داشته و و مؤسسات نیز برای انجام معاملات خود به این سایت مراجعه کرده و از طریق آن به انجام معاملات خود می پردازند.

 دلایل موفقیت طراحی سایت B2B

مهمترین عامل موفقیت سایت های B2B ، طراحی و پیاده سازی حرفه ای و اصولی این دسته از  سایت ها می باشد .به طوری که در طراحی سایت B2B،  تمام موارد مورد نیاز یک تجارت B2B دیده شده و برای هر کدام از آنها فیلد های مشخص و قابل درک برای کاربران آن در نظر گرفته شده باشد.

نکته مهم دیگری که در طراحی سایت های B2B باید به آن توجه شود، تا این سایت ها به موفقیت دست پیدا کنند، رعایت اصول بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد تا این وب سایت ها بهتر و سریع تر به کاربران معرفی شود. در صورت رعایت نمودن این موارد، سایت های B2B در کسری از زمان  و به خوبی به موفقیت دست پیدا خواهند نمود.

 مزیت ها و امکانات طراحی سایت های B2B

  • ایجاد بخش ویژه تبلیغات به منظور درآمد زایی
  • ایجاد بخش های رایگان تبلیغ برای جذابیت وب سایت
  • دسته بندی های متناسب با انواع مشاغل
  • پیدا کردن آسان شرکت های تولید کننده
  • خرید آسان و بدون واسطه
  • فروش پر سود و بدون واسطه
  • ایجاد بخش ثبت ابداعات برای پیدا کردن محصولات و خدمات جدید

یک سایت B2B به گونه ای  طراحی می شود که تمام شرکتهای صنعتی و بازرگانی ، توزیع کننده گان ، شرکتهای تولیدی ، وارداتی و صادراتی و نیز تمام شرکتهایی که نیاز به تبلیغات اینترنتی و در اختیار داشتن محلی مناسب و قابل اعتماد برای معرفی خدمات و محصولات خود و ارائه آن ها  می باشند، می توانند با عضو شدن در سایت های B2B در کنار یکدیگر با هم تجارت نمایند. در واقع می توان گفت سایت های  B2B بستری برای ارتباط بین تولید کنندگان ، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان ایجاد می نماید تا بتوانند از طریق این اینگونه وب سایت ها به تجارت پرداخته و خرید و فروش کالا و خدمات خود را انجام دهند.
برخی از سایت های B2B این ویژگی را دارد که یک سایت اختصاصی به شرکت های عضو خود می دهند تا کالا و خدمات خود را در آن سایت معرفی نمایند و بتوانند از این طریق به تجارت بپردازند. طراحی سایت B2B با الگو گرفتن از مدل های موفق در سر تا سر جهان اجرا می شود.

کار شناسان آوینا وب علاوه بر اصول طراحی سایت به صورت حرفه ای، به تمام قوانین تجارت الکترونیک که می تواند تمام موارد اعتماد سازی برای خرید مشتریان را از وب سایت شما را فراهم سازد، آشنا بوده و با الگو گرفتن از مدل های موفق سایت های B2B در سطح بین المللی، نسبت به طراحی یک مدل موفق برای سایت های B2B  شما اقدام می نمایند.

✔ کار شناسان آوینا وب علاوه بر اصول طراحی سایت به صورت حرفه ای، به تمام قوانین تجارت الکترونیک که می تواند تمام موارد اعتماد سازی برای خرید مشتریان را از وب سایت شما را فراهم سازد، آشنا بوده و با الگو گرفتن از مدل های موفق سایت های B2B در سطح بین المللی، نسبت به طراحی یک مدل موفق برای سایت های B2B  شما اقدام می نمایند.

, , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست