می دانیم که قالب سایت یکی از مهم ترین بخش های آن می باشد. و کاربران در نظر اول مجذوب ظاهر سایت شما شده و در مرحله بعد به سراغ جستجو و مطالعه محتوای سایت شما می روند. قالب گرافیکی سایت نیز خود از چند بخش تقسیم شده است. مانند تصاویر، متون و فونت آن ها و … تایپو گرافی و انتخاب فونت مناسب برای طراحی سایت باعث زیبایی متون و در نتیجه زیبایی قالب سایت می شود. فونت انتخابی ما باید جذاب و کاربر پسند باشد و کار ما را بهتر شرح دهد. یک سایت بدون فونت مناسب جسمی بدون روح می باشد. می توانید مقاله تایپوگرافی و تاثیر آن بر طراحی سایت را مطالعه نمایید.

در ابتدا فونت های پیش فرض وجود دارد اما می توان با استفاده از افزونه به راحتی فونت دلخواه خود را برای نوشته هایمان انتخاب نماییم. در این قسمت به معرفی افزونه wp Google Font برای تغییر فونت دلخاه وبسایت می پردازیم.

تغییر فونت در وردپرس

افزونه کاربردی wp Google Font

این افزونه بسیار کاربردی بوده و در مخزن بزرگ وردپرس موجود می باشد و تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰۰ بار از ان دانلود و نصب و فعالسازی شده است. با آموزش این افزونه با ما همراه باشید.

آموزش تغییر فونت در وردپرس با افزونه WP Google Font

مثل تمامی افزونه ها ابتدا آخرین نسخه این افزونه را دانلود و سپس نصب و آن را فعال می نماییم، پس از نصب این افزونه در وردپرس شما گزینه ای با عنوان Google Font برای تغییر فونت اضافه خواهد شد. بر روی آن کلیک نمایید تا به بخش تنظیمات آن هدایت شوید.

پس از آن وارد تنظیمات افزونه می شوید و چند قسمت متفاوت را مشاهده می کنید که آیتم های متفاوتی دارد. شما قادر خواهید بود هم از یک بخش استفاده کنید. و یا از تمام بخش ها استفاده نمایید. در قسمت اول شما باید فونت مورد نظر خود را از بخش فونت انتخاب کنید.

تغییر فونت در وردپرس

بخش بعدی مربوط به استایل فونت می باشدو قسمت پایانی هم برای مشخص کردن پارامتر های فونت انتخاب شدمان می باشد.

تغییر فونت در وردپرس

پس از انجام این مراحل و انتخاب فونت مناسب خود وارد بخش نوشته های کنترل پنل سایتمان می شویم و نوشته ای را در سایت منتشر می کنیم. و تغییر فونت انجام شده را می توانیم در قالب یک متن مشاهده کنیم. به همین سادگی ما با نصب یک افزونه توانستیم فونت دلخواه خود را اعمال نموده و طراحی سایت مورد علاقه خود را انجام دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست