افزونه های ضروری در وردپرس: افزونه ها برای سایت وردپرسی ما اهمیت فراوانی دارند و برای افزایش کاربری سایتمان از افزونه ها استفاده های زیادی می کنیم اما باید این را هم در نظر داشت که چه افزونه هایی را در هنگام طراحی سایت به کار بریم، چه افزونه هایی برای وب سایت وردپرسی ما ضروری هستند، برخی از افزونه ها مشکلات امنیتی برای وب سایت ما ایجاد می کنند و باعث ضرر رساندن به سایت ما می شوند، پس در انتخاب افزونه ها و به کاربردن آن ها باید دقت فراوان به خرج داد، در این مقاله به بیان نکات و افزونه های ضروری در وردپرس می پردازیم.

افزونه های ضروری در وردپرس

افزونه ها برای تکمیل وردپرس و ارتقاء سطح و کاربرد آن ایجاد شدند، در واقع وردپرس بدون افزونه ها عملا کاربردی ندارند، در انتخاب افزونه ها باید دقت کنید تا با سهل انگاری متضرر نشوید وردپرس بدون افزونه ها مانند یک فروشگاه خالی از وسایل و اجناس می ماند، پس یکی از موارد مهم در طراحی وب سایت انتخاب افزونه هاست، این موضوع بسیار مهم است و هر مدیر سایتی باید به آن توجه کند. در ادامه به معرفی افزونه های ضروری در وردپرس و هدف افزونه ها می پردازیم.

هدف افزونه ها

هدف افزونه ها در طراحی سایت توسعه وردپرس است به طوری که عملکرد کاربران را بهبود بخشد و امکاناتی در اختیار آن ها قرار دهد، و همچنین در نصب و راه اندازی آن ها باید دقت کافی به خرج داد، باید احتیاط کنید و حواس خود را جمع کنید که افزونه های خراب را نصب نکنید. از افزونه هایی استفاده کنید که توسط توسعه دهندگان تست شده است. برخی از کاربران برای اینکه ار افزونه ها استفاده نکنند به دنبال کد هایی هستند که برخی امکانات را به وردپرس و طراحی وب سایت آن ها اضافه کند، با قرار دادن آن ها در function.php می توان به هدف خود برسید اما باید بسیار احتیاط کنید زیرا ممکن است امنیت وبسایتتان را از دست دهید یا اینکه از کد های مخربی استفاده کنید که منجر به بهم ریختن وردپرس شود. می توانید مقاله ی افزایش امنیت وردپرس و افزونه های آن را مطالعه کنید و امنیت وردپرس خود را افزایش دهید. می توان با نصب افزونه ها امنیت وردپرس خود را افزایش دهید اما باید با آگاهی آن ها را انتخاب کنید اما این موضوع را مدنظر قراردهید و به آن دقت کنید که برای هر موضوعی افزونه نصب نکنید زیرا سرعت بارگذاری وبسایتتان را پایین می آورد و همچنین باعث افت شدید رنک وب سایت شده و مانع پیشرفت سایت و سئو آن شده پس از افزونه های ضروری در وردپرس استفاده کنید.

کارایی افزونه ها

شما با دانستن سرعت لود وب سایت خود می توانید به تعداد افزونه های که نیاز دارید پی ببرین و از آن ها استفاده کنید. در حال حاضر تعداد زیادی افزونه وجود دارند که تاثیرات متفاوتی بر روی وبسایت شما می گذارند برخی از آن ها در ظاهر سایت شما تاثیر گذارند و برخی در بک گراند سایت اثر می گذارند، افزونه ها با استفاده از موارد زیر حتی می توانند روی عملکرد سایت شما و طراحی وب سایت نیز تاثیر گذارند.

درخواست پروتکل http: بسیاری از افزونه ها که معمولا در سمت کاربر هم دیده می شوند نیازمند سفارش سازی هستند، به همین علت بخش هایی برای افزودن فایل های jc یا css دارند.

افزودن Query های پایگاه داده: بعضی از افزونه ها، Query های پایگاه داده را افزایش می دهند. چنانچه شما از افزونه هایی مثل نوشته های عمومی، نوشته های مرتبط و … استفاده کنید Query هایی در پایگاه داده ایجاد خواهد شد.

افزونه ها و امنیت

مسئله ای که بسیار مهم است بحث ایمنی سایت بوده که از گذشته تا کنون مشکل اصلی افزونه ها همین امر بوده اما با گذشت زمان بهبود یافته و باید در انتخاب افزونه دقت کنید، البته افزونه ها متن باز هستند و این مزیت آن است که می توان مشکلات امنیتی آن را برطرف کرد و همچنین به این مسئله باید دقت کرد که از افزونه هایی استفاده کنید که مدام بروزرسانی می شوند. شاید مدام به این فکر کنید که افزونه ی مورد نظر به خوبی کار می کند؟ آیا در راه انداز یآ ن به مشکلی بر نمی خورید؟ آیا بروزرسانی منظمی دارد؟ آیا با راه انداز یآن اشکالی در کار سایر افزونه ها و بخش های سایت به وجود نمی آید؟ مشکلی که همیشه برای کاربران وجود دارد این است که چه افزونه هایی بهترین هستند؟ از کدام ها می توان استفاده کرد؟ برای استفاده از افزونه ها در ابتدا باید به تعداد دانلود ها و رتبه ی افزونه توجه کرد، و همچنین به این توجه کنید که توسط انجمن اصلی وردپرس پشتیبانی می شود یا خیر، با توجه به یک سری موارد و توجه به افزونه های مورد استفاده می توانید افزونه های خوبی را نصب و راه اندازی کنید و تعداد آن ها نیز بستگی به هدف و نیاز شما دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست