چرا از هاست رایگان استفاده نکنیم؟! پاسخ این سوال به نظرم بسیار ساده می آید ولی شاید نیاز داشته باشد کمی دقیق تر به آن فکر کنیم و پاسخ دهیم. حتما در گوشه و کنار اکثر وب سایت ها تبلیغاتی نظیر هاست رایگان به چشممان می خورد و شاید هم کمی وسوسه شویم و روی آن ها کلیک کنیم و ببینیم در آن ها چه خبر است یا چه نوع هاستی ارائه می دهند. کافیست کمی با خود فکر کنید که اگر این هاست های رایگان خوب هستند چرا اکثراً هزینه هایی گاهی اوقات هم گزاف می کنند تا هاست خریداری کنند؟

چرا از هاست رایگان استفاده نکنیم؟!

اگر شما یک دلیل برایمان بیاورید که باید از هاست رایگان استفاده کنید، ما برای شما هزار دلیل می آوریم که نباید از هاست رایگان استفاده کنید. استفاده از خدمات هاست و دامنه مناسب بهترین راه حل برای یک استارت ایمن در دنیای مجازی است. بسیاری از افراد قصد دارند در دنیای مجازی در همان ابتدای کار هیچ هزینه ای متقبل نشوند. هاست رایگان تهیه می کنند و طراحی سایت خود را خودشان انجام می دهند با تمام کمی ها و کاستی ها. پس از این که به خودشان می آیند متوجه می شوند که مدت زمان زیادی است که در حال سروکله زدن با این هاست های بی کیفیت هستند و از طرفی وب سایت خود را طوری گسترش داده اند که انتقال برایشان کمی مشکل است. در ادامه دلایل محکمی برای شما می آوریم که از هاست های رایگان استفاده نکنید.

سرعت بارگزاری پایین

اولین و بدترین مشکلی که می توان از این نوع هاست های رایگان گرفت، سرعت بارگزاری آنها می باشد. این هاست های به ظاهر اشتراکی، از هاست های اشتراکی هم بدتر هستند. یک پهنای باند بسیار محدود به دست هزاران نفر افتاده و قرار است تا همه از آن ها استفاده کنند. فرض کنید در یک خیابان باریک قرار هست در یک لحظه صد نفر عبور کنندو قطعا دچار ترافیک سختی خواهند شد. همچنین این موضوع بدترین مشکل و اساسی ترین مشکل در مباحث سئو می باشد.

دامنه های غیر حرفه ای

فرض کنید سرویس دهنده مذکور به آدرس freehost.com می باشد. آدرس وب سایت شما به شکل mysite.freehost.com می شود. دقیقاً همانند یک وبلاگ. این اتفاق باعث می شود تا یک سرویس دهنده هاست رایگان، دامنه اصلی خود را از نظر گوگل یا الکسا با ارزش کند. پس این یک دلیل برای ارائه هاست های رایگان توسط سرویس دهنده و اهداف آن ها.

محدودیت زمانی

شاید در ابتدا متوجه این موضوع نشوید یا سرویس دهنده با عدم نمایش های محدودیت های زمانی شما را متوجه عاقبت کارتان نکند. ولی بدانید و آگاه باشید که این سرویس ها فقط یک بازه زمانی محدود مثل ۶ ماه یا ۱ سال دارند که پس از آن نیازمند پرداخت هزینه برای تمدید دارند. البته اگر تا آن زمان سرویس دهنده سرویس های خود را به حال خودشان رها نکنند و آن ها را ترک نکنند.

تبلیغات زیاد

این تبلیغات حتی به سی پنل شما هم رخنه می کنند و شما را در هرجایی که باشید آزار می دهند. امکان حذف و بستن آن ها فقط برای یکبار وجود ندارد و باید هر لحظه که با سایت خود کار می کنید یا طراحی سایت انجام می دهید آنها را تحمل کنید. گاهی اوقات این تبلیغات با یک سری اسکریپت های هوشمند در صفحه ایندکس وب سایت شما هم ظاهر می شود که می توان گفت یک فاجعه بشمار می رود!

محدودیت های سی پنل

معمولا این هاست ها از سرویس سی پنل استفاده می کنند که دارای محدودیت های فراوانی هستند. بسیاری از ابزار های سی پنل برای شما مخفی شده اند و امکان استفاده از آن ها را ندارید. بله قرار است تا خود را با استفاده از این هاست های رایگان بسیار آزار دهید. دراینصورت حتی به ابزارهای سئو و بهینه سازی هم دسترسی نخواهید داشت!

عدم پشتیبانی

اگر در این هاست های رایگان به مشکل خوردید، فقط خودتان هستید که می توانید آن ها را حل کنید. هیچکس برای پشتیبانی این هاست ها برای شما وجود ندارد و شما در این آشفته بازار تنها هستید. این در حالی است که وقتی هاست خریداری می کنید یک پشتیبان برای شما وجود دارد که هرزمان به مشکل برخورد کنید شما را کمک می کند و شما در دنیای بزرگ مجازی تنها نیستید.

آینده نامعلوم!

هیچ ضمانتی وجود ندارد که فردا صبح از خواب بیدار شدید وب سایت شما سرجایش باشد. آن ها هر زمان که لازم بدانند بدون هیچ دلیلی وب سایت شما را حذف می کنند و شما به هیچ جایی دسترسی ندارید تا حتی یک بایت از اطلاعات خود را برداشت کنید. در اینصورت فقط باید با وب سایت خود خداحافظی کنید و بدنبال خرید هاست بروید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست