ریدایرکت ۳۰۱ دقیقا همانند تمام ریدایرکت های دیگر یک وظیفه مشخص دارد. احتمال این که در طراحی سایت خود نیاز شده باشد تا از این موضوع استفاده کنید بسیار زیاد است. ریدایرکت ها برای انتقال صفحات استفاده می شود. ممکن است بطور مثال وب سایتی با آدرس site.com/farsi طراحی کرده باشید که قصد دارید آن را مستقیما به صفحه site.com/fa خود منتقل کنید. علاوه بر این که می توانید از پنل مدیریت هاست خود استفاده کنید، می توانید در وردپرس خود براحتی این کار را انجام دهید و براحتی نیز این ریدایرکت ها را مدیریت کنید. با آویناوب در این آموزش همراه باشید.

ریدایرکت ۳۰۱ چیست؟

ریدایرکت ها باعث می شوند تا کاربر از صفحه ای به صفحه ی دیگر بدون دخالت و بصورت خودکار منتقل شود. حتما پس از این که وب سایت خود را سئو کردید، به وبمسترتولز خود مرتباً سربزنید. هرجقدر هم حرفه ای باشید ممکن است برایتان پیش آید که در کرال های وبمسترتولز با خطاهای ۴۰۴ متعددی روبرو شوید. خطاهای ۴۰۴ خطاهایی هستند که در صورت وجود نداشتن یک صفحه ایجاد می شوند. این می تواند بدلیل تغییر پیوندهای صفحات یا حذف آن ها باشد. در این صورت شاید به این فکر بیافتید که آن صفحات را دوباره ایجاد کنید و محتوای تکراری در آن ها قرار دهید. این کار علاوه بر این که به سئوی شما هیچ کمکی نمی کند، بلکه آن را زمین خواهد زد. در این صورت فقط پیشنهاد می شود که از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید. در ادامه افزونه ای با نام simple 301 redirects را آموزش خواهیم داد.

افزونه Simple 301 redirects

افزونه مذکور با بیش از ۲۰۰ هزار نصب و فعال توانسته محبوبیت فراوانی در ریدایرکت های ۳۰۱ پیدا کند. از ویژگی های این افزونه این است که بدون پیچیدگی خاصی، با یک فرمت خاص می توانید ریدایرکت های خود را انجام دهید. این افزونه توسط اسکات نل، یکی از برنامه نویسان کمپانی الای اینتراکتیو نوشته شده است. با توجه به نصب و فعال ها و همچنین امتیاز های مناسبی که به این افزونه داده شده است، هیچ شکی در نصب و استفاده از آن وجود ندارد. با آویناوب همراه باشید تا این افزونه را نصب کنیم.

نصب افزونه Simple 301 redirects

نصب این افزونه همانند افزونه های دیگر بسیار ساده است. فقط کافی است در پنل وردپرس خود وارد قسمت افزونه ها > افزودن شوید. به لطف بروزرسانی های جدید وردپرس، می توانید نام افزونه مورد نظر خود را وارد کرده و در همان لحظه آن را یافته، نصب کرده و آن را فعالسازی کنید. در این قسمت حتی اگر عبارت ۳۰۱ را نیز وارد کنید، افزونه مذکور بعنوان اولین افزونه یافت می شود. آن را نصب و فعال کنید.

ریدایرکت

پس از نصب و فعال سازی افزونه، به قسمت تنظیمات > redirects 301 بروید. تمام چیزی که این افزونه دارد، فقط همین صفحه است. همین باعث شده تا این افزونه بسیار ساده بوده و از محبوبیت فراوانی برخوردار شود. طبق تصویر زیر، فقط کافیست در سمت راست لینک صفحه مورد نظر را وارد کرده و در سمت چپ لینک صفحه ی هدف را وارد کنید و در نهایت پس از هربار ذخیره کردن، فیلد جدیدی اضافه می شود که می توانید مجددا این عملیات را تکرار کنید.

ریدایرکت

در اینجا چند نکته در این افزونه وردپرس وجود دارد. در قسمت راست طبق نمونه ای که در بالای فیلد ورودی آورده شده است، باید لینک پیج داخلی وارد شود. بدین معنا که دیگر نیازی به وارد کردن آدرس وب سایت نیست. بطور مثال این صفحه که ما آن را حذف کرده ایم یا لینک آن را عوض کرده ایم و در حال حاضر خطای ۴۰۴ دارد یا قصد انتقال آن را داریم، باید فقط لینک آن صفحه را وارد کنیم. بطور مثال آدرس ما http://avinaweb.com/seo-page است. شما باید فقط /seo-page را در سمت راست وارد کنید. در سمت چپ باید آدرس را بطور کامل وارد کنید. یعنی بطور مثال http://avinaweb.com/seo را وارد کنید. در این حالت شما صفحه سمت راست را به صفحه سمت چپ منتقل کرده اید. پس از ذخیره سازی کافیست تا لینک سمت راست را وارد کنید تا ببینید که به لینک سمت چپ منتقل شده اید. به همین شکل می توانید از دکمه حذف در سمت چپ رکورد ها آن ها را براحتی حذف کنید. دقت داشته باشید که این موارد را در گوگل وبمسترتولز خود علامت بزنید که مشکل را حل کرده اید. در این صورت نمرات منفی گوگل از وب سایت شما لغو می گردد.

دانلود افزونه Simple 301 Redirects

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست