انکرتکست چیست ؟

انکرتکست چیست ؟ نحوه بهینه سازی آن

انکرتکست چیست ؟ نحوه بهینه سازی آن : مبحث لینک و لینک سازی کردن برای وب سایت برای تمامی کسانی که وب سایت دارند و سعی می کنند سایت خود را در رتبه ی بالای گوگل قرار دهند، آشنا می باشد. چرا که وب سایت ها توسط همین لینک ها برای گوگل شناخته می شوند و در ابتدای نتایج گوگل قرار می گیرند.
نحوه لینک سازی وانتخاب درست انکرتکست از نکات مهمی است که باید در مبحث سئو مورد توجه قرار گیرد.ممکن است با خود بگویید که انکرتکست چیست ؟ انکرتکست، کلمه یا عبارتی می باشد که به داخل یا خارج از سایت لینک می شود یعنی متن استفاده شده در لینک که کاربران آن را می بینند.
مبحث بهینه سازی انکرتکست، در جهت بالا بردن سئوی سایت و گرفتن رتبه از گوگل، بسیار حائز اهمیت خواهد بود چرا که کلمات موجود در متن لینک به موتورهای جستجو کمک خواهد کرد که موضوع یک سایت را بهتر بشناسند.

با انواع انکرتکست ها آشنا شوید :

۱- انکرتکست عمومی : عبارتی مانند (اطلاعات بیشتر ، بیشتر بدانید، ادامه مطلب و غیره )
۲- انکرتکست منطبق با کلمه کلیدی هدف : به عنوان مثال کلمه کلیدی هدف شما طراحی سایت می باشد و همین کلمه را لینک کنید.
۳- انکرتکست عریان : استفاده مستقیم از آدرس لینک یا URL برای متن لینک . به عنوان مثال  www.avinaweb.com

۴- انکرتکست کلمه کلیدی + نام برند : یکی دیگر از انتخاب های درست برای انکر تکست استفاده کلمه کلیدی +برند می باشد به عنوان مثال : طراحی سایت آوینا وب
۵- انکر تکست تصویر : یکی از روش های که موجب می شود که لینک سازی شما برای گوگل به طور طبیعی جلوه کند، استفاده از تصاویر برای لینک سازی می باشد به این صورت که تگ alt تصویر به عنوان انکرتکست محسوب می شود.
۶- انکرتکست هم معنی یا lsi keywords : استفاده کلمات کلیدی هم معنی با کلمه کلیدی هدف در لینک سازی می باشد که می تواند مناسب ترین انتخاب برای انکرتکست باشد. به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی شما طراحی سایت می باشد از کلمات کلیدی مثل آموزش طراحی سایت ، طراحی سایت حرفه ای ، طراحی سایت در کرج به عنوان انکر تکست استفاده کنید.
۷- انکرتکست برند یا نام تجاری : استفاده از این نوع انکر تکست خطری برای سئو نخواهد داشت مگر اینکه نام تجاری نزدیک به کلمه کلیدی هدف باشد. به عنوان مثال اسم برند شما آوینا وب می باشد و از همین کلمه برای متن لینک خود استفاده کنید.
۸- کلمه کلیدی نیمه منطبق : انکر تکستی که شامل کلمه کلیدی+کلمات دیگر باشد، به این صورت که کلمه کلیدی شما طراحی سایت باشد و انکرتکست مورد استفاده آموزش طراحی سایت در وردپرس باشد.
۹- استفاده عبارات طولانی برای انکرتکست : استفاده ازعنوان صفحه یا عنوان پست وبلاگ برای لینک دهی عبارات مثل کلمات کلیدی LSI و تاثیر آن بر سئوی سایت

انکرتکست ها و الگوریتم پنگوئن

قبل از اضافه شدن الگوریتم پنگوئن، شما می توانستید با استفاده از کلمات کلیدی به عنوان متن لینک رتبه ی خوبی از گوگل بگیرید اما با ورود الگوریتم پنگوئن از سال ۲۰۱۲، قوانین لینک سازی تغییر کرد. به این صورت که اگر تمامی انکرتکست های سایت شما با کلمات کلیدی هدف باشد، سایت جریمه خواهد شد.

نحوه بهینه سازی انکرتکست ها

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنم این است که برای استفاده از انکرتکست ها در محتوای خود استراتژی داشته باشید. همانطور که انتخاب درست انکرتکست ها موجب می شود که لینک های شما برای گوگل طبیعی جلوه کند و در نتیجه آن رتبه سایت افزایش یابد، در مقابل استفاده نادرست و بی از حد از کلمات کلیدی به عنوان انکرتکست می تواند عامل جریمه سایت شما شود.

 •  میزان استفاده از انواع مختلف انکر تکست ها چیست ؟
  قانونی در زمینه ی میزان استفاده از انکرتکست ها ذکر نشده است اما بر اساس یکسری مطالعات از سایت های مختلف یک الگو از میزان استفاده از انواع مختلف آن ها اعلام شده است.
  انکرتکست تطبیق دقیق (استفاده مستقیم از کلمه کلیدی هدف): کم تر از ۱%
  انکرتکست عمومی : ۱-۵%
  انکرتکست طولانی : ۲% تا ۴%
  انکرتکست تطبیق نسبی : ۵%
  انکر تکست کلمه کلیدی + نام تجاری : ۵%
  انکرتکست عریان : ۱۵%
  انکرتکست اختصاصی : ۲۵%
  انکرتکست نام تجاری (برند) : ۴۰%

نکاتی که باید در خصوص توزیع مناسب انکرتکست ها بدانید عبارتند از :

۱- استفاده از انکرتکست نام برند ، عمومی و عریان می تواند موجب رقیق شدن انکرتکست های شما شود یعنی با استفاده از آن ها، لینک سازی شما برای گوگل طبیعی جلوه می کند .
۲- توجه داشته باشید که بیش ازحد از انکرتکست های منطبق و نیمه منطبق در محتوای خود به کارنبرید.
۳- به کارگیری از انکرتکست های طولانی به عنوان مثال عنوان محتوا یا صفحه و کلمات کلیدی هم معنی با کلمه کلیدی هدف (lsi keyword)راه حل خوبی برای طبیعی جلوه دادن لینک سازی می باشد.

 •  انکرتکست های مرتبط با محتوا بسازید.
  انکرتکستی که میسازید با محتوای صفحه ی که به آن لینک می دهید مرتبط باشد به عنوان مثال اگر انکرتکست شما طراحی سایت وردپرس باشد و شما آن را به صفحه ای لینک دهید که درباره قوانین سئو صحبت می کند، مسلما کاربر با ورود با این صفحه به سرعت سایت را ترک خواهد کرد و این تاثیر منفی بر روی رنکینگ سایت شما خواهد داشت چرا که گوگل به شدت بر روی تجربه کاربری تاکید دارد.
 •  انکرتکست لینک های داخلی را درست انتخاب کنید :
  در لینک های داخلی خود بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید چرا که این انکرتکست ها اسپم بوده و موجب جریمه شدن شما از طرف گوگل می شود.
  شما می توانید از کلمات هم معنی (LSI) با کلمه کلیدی هدف برای انکرتکست استفاده کنید به عنوان مثال به جای استفاده مکرر از طراحی سایت می توانید از عبارتی نظیر “چطور سایت وردپرس را بهینه طراحی کنیم” یا “اصول طراحی سایت وردپرسی را پیاده سازی کنید” به کارببرید.
 •  انکرتکست های خود را تحلیل و بررسی کنید :
  با چک کردن سایت رقبا لیستی از انکرتکست های مرتبط در قالب یک فایل excel ایجاد کنید تا در هنگام لینک سازی از انکرتکست های مناسب استفاده کنید. با این کار لینک های شما از نظر گوگل طبیعی به نظر می رسد.

می خواهید سایت خود را سئو کنید ؟

ما دانش و توانایی لازم برای رتبه ی اول کردن سایت شما در گوگل داریم. جهت مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس : ۰۲۶۹۲۱۰۰۱۴۹

 • هرگز از سایت های اسپم لینک نگیرید یا به آن ها لینک ندهید

تاثیر مثبت لینک گرفتن از سایت های معتبر بر رتبه بندی گوگل، نکته ای است که تمامی کسانی که در حوزه ی وب و سئو فعالیت دارند، بدان آگاهی دارند. اما شاید بیشتر شما ندانید که لینک دادن به سایت های اسپم بر افت رتبه تاثیر چشمگیری داشته باشد و در دراز مدت موجب کاهش اعتبارسایت شما خواهد شد.

 • اولویت انکرتکست های استفاده شده در یک صفحه

در محتوای خود از درج انکرتکست های مختلف که هر دو به یک  urlلینک می دهند خوداری کنید چرا که گوگل فقط به اولین انکرتکست اعتبار می دهد پس به جای لینک دادن به یک مکان خاص به url های مختلف لینک دهید.

 • قرار دادن پست مهمان در بلاگ های مرتبط با موضوع خود

انکرتکست های مرتبط در پست های مهمان بگذارید. به عنوان مثال اگر انکرتکست پست شما “طراحی سایت” می باشد، پست خود را درسایتی قرار دهید که مرتبط با انکرتکست شما باشد.

کلام آخر :

انتخاب درست انکرتکست ها و توزیع مناسب آن ها در محتوا یا پست می تواند تاثیر مستقیمی بر رتبه ی سایت شما بگذارد. اگر انکرتکست های شما طبیعی باشد، لینک های شما از نظر گوگل طبیعی خواهد بود و این یعنی افزایش رتبه درگوگل و نتیجه آن افزایش بازدید و نرخ کلیک می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست