گاهی اوقات مطالب موجود در سایت برای بازدید کنندگان نامفهوم و یا خسته کننده می باشد. یکی از کارهایی طراحان سایت، برای تأثیرگذاری بیشتر انجام میدهند، استفاده از اینفوگرافیک و در واقع طراحی ‌سایت باقابلیت‌های بصری بیشتر، و دارای  تصاویر و  باکیفیت می باشد.استفاده از اینفوگرافیک تصویر سازی ذهنی کاربر را بالا برده و کاربران زیادی را به خود جذب خواهد نمود. اینفوگرافیک یک ابزار آنلاین قدرتمند است و در حال حاضر بسیاری از بازاریابان برای توسعه  وبسایت‌ها و کمپین‌های خود از آن‌ها استفاده می‌نمایند؛ که این قطعاً منجر به ترافیک بالاتر و بازدید دوباره افراد از سایت شما خواهد شد.

در تصاویر اینفوگرافیک از طیف های رنگی و گرافیک های جذاب و ساده استفاده می شود و در وب سایت ها استفاده می شود تا مفاهیم به صورت ساده تری برای کاربران به نمایش گذاشته شود. بنابراین به کارگیری این هنر در طراحی سایت بسیار  کاربردی و مفید بوده و  بهینه سازی سایت را بالا می برد. به همین دلیل است که طراحان بسیاری در پی یافتن بهترین محتوای اینفوگرافیک برای معرفی کالا و خدمات خود هستند.

 

اینفوگرافیک در طراحی سایت

اینفوگرافیک در طراحی سایت

در واقع می توان گفت که اینفوگرافیک روشی است که با استفاده از ان در سایت، اطلاعات به صورت گرافیکی با جذابیت بالاتر برای کاربران به نمایش گذاشته می شود.  با استفاده از این روش می توان محتواهای متنی خسته کننده را به صورت جذاب تر در آورید.

قوانین استفاده از اینفوگرافیک در طراحی سایت

  • تایپوگرافیک هنر مرتب نمودن کلمات و حروف برای انتقال ساده تر و بهتر مفاهیم می باشد تا کلمات به صورت زیبا و خوانا نمایش داده شوند این در حالی است که اینفوگرافیک بسیار گسترده تر بوده و علاوه بر کلمات به جنبه های بصری و تصاویر نیز توجه می نماید.
  • داشتن خلاقیت در طراحی نمودار ها، چارت ها و … امری ضروری می با
    شد. (این نکته را در نظر داشته باشید که هر سبکی را که انتخاب نمودید، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات به صورت شفاف باشد به طوریکه کاربر نیاز به بررسی بیش از حد آمار، برای درک آنها نداشته باشد.)
  • رنگ مهمترین بخش در طراحی سایت می باشد. ابتدا باید به هارمونی رنگی مورد نظر و مرتبط با مطلبتان تصمیم گیری نمایید. (این نکته را در نظر داشته باشید که به منظور خوانایی، اطلاعاتی که رنگ اطلاعاتی که بر روی صفحه نمایش داده می شوند با پس زمینه متفاوت باشد و اصول همخوانی طرح را فراموش نکنید.)
  • در طراحی سایت فضای کمی برای بخش محتوا و اطلاعات دارید، پس همیشه این فضا را در نظر گرفته و اطلاعات را به شیوه مختصر و روشن نمایش بدهید.
  • اگر مجبور شدید که اطلاعات زیادی را در فضای کمی قرار دهید، برای مشخص کردن مرزها از border استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی چیدمان سایت می توانید مقاله ” معرفی علم هئو (HEO) در طراحی سایت و تفاوت آن با سئو” را مطالعه و با دانش جدیدی آشنا شوید.

چه زمانی باید از اینفوگرافیک استفاده شود؟

همیشه و در هر زمان برای انتقال اطلاعات و بیان اندیشه ها راه های متفاوتی وجود دارد. یکی از روش های بیان نظرات استفاده از اشکال هنری می باشد.

استفادهء موثر و قدرتمند از زبان نوشتاری ( Wordsmithery) از این قاعده مستثنی نیست. اغلب من تلاش می کنم تا افراد را به مثبت فکر کردن برای دریافت بازدید کنندهء وب سایت تشویق نمایم. یک طراح سایت باید در جهت مثبت کردن افکار کاربران به جهت دریافت بازدید کننده سایت تشویق نماید. برای آسانی و سادگی صفحات یک وبسایت گاهی اوقات واژه ها کافی نمی باشند. اگر به بررسی آمار ها بپردازید خواهید دید که واژه ها در ارائه بخش زیادی از انتقال اطلاعات موفق است اما ممکن است نتیجه آن طولانی و کسل کننده به نظر برسد.

 

اینفوگرافیک

مزایای استفاده از محتوای اینفوگرافیک چیست؟

مزایای استفاده از اینفوگرافیک برای بازاریابان کاملاً  واضح و آشکار می باشد. اینفوگرافیک مؤثرترین روش برای انتقال پیام شما به کاربران است. برخلاف متون نوشتاری که به منظور بررسی و درک مطلب، نیازمند صرف زمان و تمرکز بسیاری می باشد، تصاویر به‌سادگی در یک‌لحظه درک می‌شوند.اینگونه تصویر سازی ۶۰ هزار برابر بهتر داخل مغز انسان پردازش می شوند. بنابراین اگر شما محتوای اینفوگرافیک برای تبلیغ انتخاب کنید، تصویر سازی ذهنی موفق تری را انجام داده  اید و کاربران بیشتر و بهتری  آن را می‌بینند بیشتر به یاد خواهند سپرد و پیام آن تبلیغ به‌سرعت دریافت خواهد شد. این مسئله همچنین روند جدیدی در بازاریابی است و قطعا ترافیک بازدید بالایی به دنبال خواهد داشت و قطعا باعث افزایش bounce rate وبسایت شما خواهد شد.

به یاد داشته باشید حتی اگر کسی زبان شمارا نمی‌فهمد هنوز هم می‌تواند آنچه در تصویر توضیح داده‌شده را درک نماید. تصویر زیر به خوبی این موضوع را نشان می دهد. 

اینفوگرافیک

 

برای موفقیت در این موارد در طراحی سایت شما نیاز به المان هایی دارید که نشانگر واقعیت می باشد. همچنین جلب نظر کاربران و بازدیدکنندگان و شکستن مفاهیم پیچیده به تکه های کوچکتر و قابل فهم، بهترین روش برای رسیدن به موفقیت می باشد. در این مورد و در جهت رسیدن به موفقیت در طراحی سایتی جذاب، بهترین روش، استفاده از اینفوگرافیک می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست