طراحی سایت مبتنی بر احساسات ، به عنوان یکی از کارهای دشوار در طراحی سایت، توجه به زیبایی بصری سایت با توجه به نوع مخاطبان است. تا کنون درباره ی طراحی سایت بدین صورت شنیده اید و یا ایده داشتن سایتی مبنی بر احساسات و علایق مخاطبان خود را داشته اید؟

طراحی سایت مبتنی بر احساسات

گاهی اوقات سلیقه ی مخاطبان طراحان را وادار می کند که از ایده‌ ها و رنگ‌ هایی که به نظر آنها برای طراحی سایت مورد نظرشان خوب بوده است، چشم پوشی کنند، تا طراحی سایت مناسبی جهت جذب مخاطبان و مشتریان شرکت های سفارش‌دهنده  باشد.

طی چند سال گذشته با وجود تغییراتی که در دنیای اینترنت و دیجیتال مارکتینگ به وجود آمده است، می بایست زمان و انرژی بیشتری را صرف جلب توجه کاربران در بحث طراحی سایت کرد. بدین منظور رویکردی روانشناسانه را در بحث طراحی سایت به شما معرفی می کنیم که احساسات کاربران را بر می انگیزاند و آن را در جهت اهداف سایت سوق می دهد. رویکرد طراحی سایت مبتنی بر احساسات!  این رویکرد حتی می تواند تاثیرات بسزایی در بحث سئو و بهینه سازی سایت هم داشته باشد. زمانی که شما بتوانید مخاطبان و کاربران بیشتری را جذب سایت کنید و زمان بازدیدشان از سایت را بالا تر ببرید، در واقع به بالاتر رفتن رتبه ی سایت در جستجوی گوگل کمک کرده اید. هرچه به جلو پیش می‌رویم اهمیت بهبود تجربه کاربری (UX) سایت و توجه به فاکتورهای کیفی نسبت به فاکتورهای کمی، افزایش پیدا می‌کند.

به عنوان مثال اگر بخواهیم برای یک برند بستنی سایتی طراحی کنیم که بتواند این محصول را معرفی و تبلیغ کند. دو راه پیش رو داریم:

یک: محصول و برند را به طور مستقیم در معرض نمایش بگذاریم

دو: یک بستر احساسی مناسب فراهم کرده و محصول را در آنجا معرفی و تبلیغ کنیم

حال تصور کنید که هنگام بازدید از سایت ویدیو کلیپی را مشاهده میکنید که در آن فردی در فضایی گرم و کسالت آور است و نا خودآگاه شما را هم با خود به آن فضا می برد. برای رهایی از آن فضا فرد به دنبال چیزی برای خوردن میرود و بستنی مورد نظر را پیدا می کند وآن را با لذت میخورد. ناخودآگاه این حس به شما هم دست می دهد که نیاز به خوردن آن بستنی دارید و به این شکل نام آن محصول و برند در ذهن مشتریان حک میشود. در واقع با این روش شما میتوانید احساسات مشتری را تحت تاثیر قرار دهید و او را در محیطی قرار بدهید که محصول شما بهتر و راحت تر در ذهنش جای بگیرد.

طراحی سایت با توجه به مراحل درگیری احساسی کاربران

از همان روزهای ابتدایی Web 2.0 ، طراحان وبسایت به دنبال بهره گیری از روش هایی برای درگیر کردن احساسات کاربران بودند و دنبال راهی بودند که با آن از طریق وبسایت، تاثیر احساسی روی کاربران خود بگذارند. آرون والتر در سال ۲۰۰۵ کتابی را تحت عنوان “طراحی برای احساس” منتشر کرد که در آن از رویکرد طراحی سایت مبتنی بر احساسات سخن به میان آورده و کتاب پر فروشی بوده است. در این کتاب، سه مرحله ی درگیری احساسی برای یک بازدید کننده ی سایت در نظر گرفته است که عبارتند از:

تحت تاثیر قرار گرفتن کاربر

کنجکاو شدن کاربر

درگیر شدن کاربر

که در ادامه به شرح این سه مورد خواهیم پرداخت.طراحی سایت مبتنی بر احساسات

تحت تأثیر قرار گرفتن کاربر

تاثیر اولیه ی یک سایت روی کاربران بسار مهم است. تاثیر اولیه در واقع همان حس اولیه ای است که به کاربر منتقل می شود بدون آن که دلیل یا استدلال منطقی و یا فکری محکم پشت آن باشد. در واقع وقتی کاربر سایتی را بازدید می کند به صورت ناخودآگاه حسی را تجربه میکند، یا سایت نظر کاربر را به خود جلب می کند یا حسی ناخوشایند به او می دهد. کاربر بر اساس این تاثیر اولیه است که تصمیم میگیرد به بازدید خود ادامه دهد یا اینکه سایت را ترک کند. پس در واقع میتوان گفت تاثیر اولیه روی کاربر است که موجب قضاوت کاربر در مورد یک وبسایت و محتوای آن خواهد شد.

 کنجکاو شدن کاربر

اگر گام اول را درست برداشته باشیم و تاثیر اولیه ی مناسبی را روی کاربر گذاشته باشیم، در واقع در گام بعدی حس کنجکاوی  کاربر را تحریک خواهیم کرد. چرا که وقتی چیزی در نگاه اول جذاب و جالب باشد، مغز ما تلاش می‌کند تا اطلاعات کافی در مورد آن شی کسب کند. این  امر باعث می شود احساسات افراد بر انگیخته گردد و هیجان کاربر برای دانستن افزایش یابد. پس قدم دوم در طراحی سایت مبتنی بر احساسات، تحریک کنجکاوی و تشویق کاربران به جستجوی بیشتر در سایت است. وقتی بازدیدکنندگان به هیجان آمدند به‌ راحتی به اسکرول کردن صفحات سایت یا پیگیری لینک‌ های سایت خواهند پرداخت.

درگیر شدن کاربر

درگیر شدن کاربر آخرین مرحله است. در واقع این مرحله زمانی اتفاق می افتد که کاربر با استدلال منطقی و فکر شده محتوای یک وبسایت را بررسی میکند و در این باره قضاوت های منطقی دارد. کاربر سایت تحت تاثیر اولیه ی سایت قرار گرفته و کنجکاوی کرده حال به این مرحله رسیده است که محتوا او را درگیرمیکند. در همین مرحله باید به معرفی محصول و خدمات بپردازیم. در هر فرد حسی به نام حس دفاعی وجود دارد.اگر شما در ابتدای امر به معرفی مستقیم محصول بپردازید امکان بر انگیخته شدن این حس در کاربر زیاد است. اما زمانی که بر اساس این مراحل پیش می رویم، کاربر در ابتدا حس مطلوبی پیدا خواهد کرد، سپس کنجکاو شده و در نهایت با حس مثبتی که پیدا کرده است بدون داشتن حالت تدافعی محصول را می پذیرد. پس همان‌طور که می‌ بینید طراحی سایت مبتنی بر احساسات موجب برانگیخته شدن زنجیره‌ای از واکنش‌ های روانی خواهد شد.

در نهایت، اگر شما بتوانید سایتی را طراحی کنید که بتواند این سه مرحله را در کاربران به وجود آورد، می توانید مطمئن باشید که کاربران از سایت شما بازدید خواهند کرد. این را هم اضافه کنیم که مهم‌ترین جنبه‌ی یک وب سایت ارائه تجربه‌ کاربری منحصر به فرد است که بر پایه جذابیت‌های بصری، اطلاعاتی، خلاقانه یا … باشد. سعی کنید این جنبه ها را در طراحی وب سایت خود پیاده سازی کنید.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست