راه های افزایش کاربران بلاگ: اکثر افراد بعد از طراحی سایت به ایجاد بلاگ و قرار دادن مطالبی در جهت معرفی کسب و کار خود و بالا بردن بازدید از بلاگ و بهبود سئو وب سایت می پردازند و روی این کار سرمایه گذاری می کنند، با قرار دادن مطالب مفید و مستمر می توان تا حدودی به هدف خود رسید اما به تنهایی کافی و عملی نیستند. درادامه به مطالبی می پردازیم که ممکن است به راحتی از کنار آن بگذریم ولی تاثیر زیادی بر روی کیفیت بلاگ ما دارند.

راه های افزایش کاربران بلاگ

وقتی شما یک وبلاگ می سازید در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که چه مطالبی در راستای رسیدن به هدف و معرفی کسب و کار شما موثرند، انتشار یک مطلب در بلاگ باید با هدف شما سازگار باشد، قرار دادن مطالب بدون هدفمندی و صرفا برای پرکردن بلاگ کار بیهوده ای است و نه تنها به شما برای رسیدن به هدف کمکی نمی کند بلکه نتیجه ی خوبی را هم به دنبال ندارد، با توجه به چند مورد ساده و کاربردی می توانید در بهینه سازی بلاگ، افزایش کاربران بلاگ و راه های افزایش بازدیدسایت خود تاثیر گذار باشین.

قراردادن مطالب مفید

محتوای پست شما تاثیر زیادی در موفقیت شما دارد، باید در قرار دادن محتوای مطالب خود دقت زیادی داشته باشین، اگر مطالب پست شما موثر و مفید باشد در جذب مخاطبین و بالا رفتن بازدید سایت شما تاثیر دارد، اگر شما در قرار دادن مطالب در بلاگ خود دقت کنید شانس بیشتری برای دیده شدن دارید. یک پست پر محتوا و موثر رنکینگ بالاتری توسط گوگل بدست می آورد تا یک پست بی معنی که هدف کار رامشخص نمی کند. از قرار دادن مطالب بی ارزش و  کپی شده پرهیز کنید، صرفا به دنبال قرار دادن مطلب در وبلاگ خود نباشید برای مطالب خود هدفمندی ایجاد کنید مطالب مرتبط با کسب و کار خود انتشار دهید که به خواننده هدف دهد. در وبلاگ فرمت خاصی برای نوشتن وجود ندارد در نتیجه به دنبال فرمت و مطالبی باشید که برای خوانندگان جذابیت بیشتری ایجاد کند. بعد از نوشتن متن حتما وقتی برای باز خوانی آن در نظر بگیرین و خود متنتان را ویراستاری کنید. اشتباه از دید کاربران پنهان نیست و این باعث می شود از ارزش نوشته ی شما کاسته شود.

مطالب را به پست های با کیفیت لینک کنید

یکی از مواردی که مطلب شما را برای بازدیدکنندگان جذابتر می کند و توجه دیگران را جلب می کند لینک یک مطلب به مطالب مربوط به آن است. می توان آن را به سایت مرجع خود که مطلب از آن برگرفته شده لینک دهید و یا مطالبی که باعث یادگیری بیشتر خوانندگان شود و همچنین اگر نحوه ی استفاده یا آموزش یک application است به لینک دانلود آن app لینک دهید. لینک دادن پست های با کیفیت و مرتبط به تاپیک های شما ارزش پست شما را بالا می برد.لینک های سالم به اشترام گذارید، قرار دادن لینک های که کار نمی کنند در بلاگ یا صفحات اجتماعی باعث پایین آمدن بازدید و اعدم اطمینان کاربر به سایت شما در بازدید های بعد می شود.

رسانه های اجتماعی

برای معرفی سایت خود به کاربران و بالا رفتن بازدید از مطالب می توانید از رسانه های اجتماعی برای اطلاع رسانی استفاده کنید و محتوای سایت خود را با استفاده از آن ها به اشتراک گذارید. اما باید توجه داشته باشین مطالب شما از صحت و درستی برخوردار باشن، قرار دادن مطالب نا معتبر در شبکه های اجتماعی نه تنها بازدید سایت شما را افزایش نمی دهد بلکه از ارزش آن کاسته و اعتبار آن را کم می کند. افراد فعال سبب افزایش اعتبار وبلاگ شما میشود و دقت در انتخاب رسانه ی اجتماعی و مطالب به اشتراک گذشته شده در آن افزایش کاربران بلاگ را به دنبال دارد.

ایجاد برنامه دقیق

مطالب خود را در کانال ها رسانه های اجتماعی و بلاگ خود زمان های انتشار دهید که می دانید و اوقات فراغت کاربران است و آن ها را مشاهده می کنند این کار باعث می شود با توجه بیشتری مطالب را مطالعه و از سایت شما بازدید کنند و به راحتی از کنار آن ها نگذرند. ابزار هایی برایی برنامه ریزی دقیق:  Google Analytics ,Sprout Social , follower work

بالا بردن سرعت بارگذاری بلاگ

سرعت بارگذاری بلاگ به نحوی باشد که کاربران زمان زیادی را برای بالا آمدن سایت شما و بازدید از مطالب منتظر نمانند، این مورد هم باعث کم شدن بازدید می شود و همچنین موتور جستجوگر گوگل به وب سایت های سبک با سرعت لود بالا بیشتر توجه دارد.برای افزایش کاربران بلاگ باید به سرعت بارگذاری توجه داشت.سایت های رایگانی برای تست سرعت سایتتان را به شما معرفی می کنیم این ابزار ها تنها سرعت سایت را مورد سنجش قرار می دهند و به شما راه کارهای برای افزایش سرعت سایت معرفی می کنند. پیشنهاد می کنیم مقاله ی انواع راه کارهای افزایش سرعت لود وب سایت را مطالعه کنید.
 تست سرعت توسط: Google PageSpeed Insights، yslow،pingdom،web page Analyzer

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست