نمایش تاریخ بروزرسانی مطالب در وردپرس: می دانیم که مهمترین بخش هر سایتی محتوای منتشر شده آن است. طراحی سایت هایی که مقالات آن بدون تاریخ به روز رسانی ارسال شوند حرفه ای نبوده و برای کاربران جذاب نمی باشد. به خصوص سایت هایی که مرتب نیاز به بروز رسانی مطلب خود را دارند نیاز است که اقدام به نمایش تاریخ بروزرسانی نوشته ها  برای کاربران خود نمایند.

در این قسمت به آموزش نمایش تاریخ به روز رسانی مطالب در وردپرس و نحوه نمایش آن ها خواهیم پرداخت.

نمایش تاریخ بروزرسانی مطالب در وردپرس

معمولا در سایت های وردپرسی تاریخ انتشار مقالات برای کاربران قابل نمایش می باشد. البته هنوز طراحی وب سایت هایی صورت می پذیرد که این امکان را دارا نیستند و یا از آن استفاده نمی نمایند. همچنین در برخی از سایت ها پس از به روز رسانی و تغییر در محتوا و مقالات قدیمی، تاریخ آخرین به روز رسانی آن نمایش داده نمی شود. گاهی اوقات ممکن است مطالب قدیمی تکمیل شود و یا تغییر کند یا یک فایل جدید تصویری یا ویدیویی و یا … به آن ها اضافه شود.

سایت هایی که مطالب خود را بدون تاریخ منتشر و یا به روز رسانی می کنند، از نظر کار بران حرفه ای و مورد قبول نمی باشد. زیرا ان اطلاعات باید به طور کامل در اختیار آن ها قرار بگیرد.

 این امکان بیش از همه برای سایت های خبری ضروری می باشد و باید نمایش تاریخ ارسال مطلب که معمولا اخبار می باشد و تاریخ آخرین به روز رسانی در آن قابل رویت باشد.  زیرا کاربران آن به دنبال به روز ترین اخبار در زمینه مورد نظر خود هستند و مطلب بدون تاریخ برای آن ها جذاب نبوده و آن ها را به سمت سایت های رقیبان که این امکان را دارد سوق می دهد.  همچنین اگر سایت های خبری هنگام بروز رسانی مطالب خود امکان نمایش تاریخ بروزرسانی نوشته ها را نداشته باشد، کاربران نمی توانند به مطالب  جدید موجود در مقالات قدیمی خود دسترسی پیدا نمایند.

برای اضافه نمودن قابلیت نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی مطالب در سایت های وردپرسی نیاز است تا کد به فایل های وردپرس خود اضافه نماییم. در این قسمت دو روش برای انجام این کار به شما معرفی می نماییم.

نمایش آخرین تاریخ به روز رسانی قبل از محتوای پست

برای اضافه نمودن تاریخ به روز رسانی مطالب و قرار گیری آن در قبل از محتوای پست نیاز است تا کد های زیر را در فایل functions.php پوسته وردپرس خود کپی نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
function wpb_last_updated_date( $content ) {
$u_time = get_the_time('U');
$u_modified_time = get_the_modified_time('U');
if ($u_modified_time >= $u_time + ۸۶۴۰۰) {
$updated_date = get_the_modified_time('F jS, Y');
$updated_time = get_the_modified_time('h:i a');
$custom_content .= '
Last updated on '. $updated_date . ' at '. $updated_time .'
'; 
}
    $custom_content .= $content;
    return $custom_content;
}
add_filter( 'the_content', 'wpb_last_updated_date' );

توجه: این یک کد پیشفرض بوده و شما می توانید استایل مورد نظر خود را به زبان برنامه نویسی CSS  بنویسید.همچنین می توانید با اضافه نمودن چند خط کد css  به این قسمت استایل دهید تا از نظر ظاهری نیز آن را کاربر پسند نمایید مانند رنگ و نوع فونت و … .به منظور انجم این کار فایل css  استایل سفارشی خود را در فایل style.css  پوسته وردپرس خود کپی نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
.last-updated {
    font-size: small;
    text-transform: uppercase;
    background-color: #fffdd4;
}

اضافه کردن تاریخ و زمان آخرین تاریخ به روز رسانی در پوسته وردپرس

در سایت های ورد پرسی در برخی پوسته ها از قالبی خاص برای نمایش محتوا استفاده شده است. کدهای مسئول نمایش محتوای یک نوشته در درون فایل های  single.php و archive.php در وردپرس ذخیره شده است.  برای ایجاد نمایش تاریخ مطالب ابتدا باید به دنبال کدهای مسئول نمایش محتوا در درون فایل های پوسته وردپرسی خود بگردیدو پس از آن کد زیر را با کد های آن جایگزین نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
$u_time = get_the_time('U');
$u_modified_time = get_the_modified_time('U');
if ($u_modified_time >= $u_time + ۸۶۴۰۰) {
echo "
Last modified on ";
the_modified_time('F jS, Y');
echo " at ";
the_modified_time();
echo "
 "; }

به این ترتیب تاریخ مطالب شما پس از ارسال و تغییر و به روز رسانی برای کاربران به نمایش در امده و شما را حرفه ای تر و کاربرپسند تر می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست