سئو فاکتورهای بسیار زیادی جهت بررسی و ارزیابی دارد. در بهینه سازی وب سایت باید تمام این ارزیابی ها را در نظر گرفت و بصورت چک لیست در تمام آنالیزها و عملیاتی که جهت گسترش بهینه سازی وب سایت خود انجام می دهید یادداشت کنید. در این صورت می توانید هم آنالیزهای خود را بصورت آرشیو نگهداری کنید و هم چک لیست های سئو را بررسی کنید.

این فهرست تمام کارهای ضروری برای سئو سایت شما و همچنین شرایط ایجاد ترافیک بیشتر و تغییرات بهتر را فراهم می کند.

قسمت اول: لیست ارزیابی سئو در وبسایت

۱) برچسب عنوان ها:

موتورهای جستجو از برچسب عنوان ها برای یافتن میزان کاربرد و اهمیت یک صفحه برای کاربر استفاده می کنند. زمانی که کاربر پس از جستجو با چندین صفحه مواجه می شود, عنوان مفید و مناسب کاربر را در پیدا کردن بهترین لینک کمک می نماید.

برچسب عنوان های کپی شده

اگر برچسب عنوان منحصر به فرد برای مقاله تان ایجاد نکنید باید نگران سئو سایت باشید. که آیا محتوای شما در جایگاه اول قرار خواهد گرفت یا خیر.

عدم استفاده از برچسب عنوان ها

کاربران و همچنین موتور های جستجو برای دانستن موضوع لینک از برچسب عنوان استفاده می کنند. بنابراین عدم استفاده از آن صفحه مورد نظر را برای رتبه بندی محتواها در صفحه نتایج جستجو دچار مشکل می سازد.

برچسب عنوان های طولانی

برچسب عنوان نباید بیش از ۶۵ کلمه داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است در صفحه نتایج جستجو نیمه شود و نبود عنوان کامل کاربر را در انتخاب لینک مناسب و مرتبط دچار مشکل می سازد و ممکن است سراغ لینک دیگری بروند.

۲) تغییر مسیرها

 

ارزیابی سئو سایت

تغییر مسیر از یک URL به URL به صورت خودکار کاربران را به صفحات دیگری هدایت می کند. باید به این نکته توجه شود که ممکن است به هنگام دسترسی محتوای کمتری تحت پوشش قرار بگیرد و ممکن است لینک های مستقیم جایگزین تغییر مسیر ها شود چون آنها منابع کرالر را از بین می برند.

هر چقدر که کرالر بیشتر و مؤثرتر وب سایت شما را تحت پوشش قرار دهد امکان شاخص شدن صفحه شما بیشتر می شود.

انواع مختلف تغییر مسیرها:

۳۰۱ انتقال دائمی

این تغییر مسیر که وضعیت HTTP ست برای زمانی است که صفحه ای URL ای جدید انتقال پیدا کرده است.تغییر مسیر ۳۰۱ دارای این مزیت است که تمام  لینک های درونی در URL اول به URL جدید انتقال پیدا می کند. زمانی که می خواهید دامنه اینترنتی وبسایتتان را تغییر دهید باید از تغییر مسیر ۳۰۱ استفاده استفاده نمایید.

۳۰۷ انتقال موقتی (formerly302-found)

این تغیر مسیر معمولا به هنگام تعمیر وبسایت ایجاد می شود و رایج نمی باشد. برخلاف انتقال ۳۰۱ تمام قسمت های لینک به URL انتقال نمی یابد.

(HOST name) نام میزبان

برخی سایت ها اجازه می دهند تا کاربران از طریق  HOST name های متفاوتی از آنها بازدید نمایند.

باید به این نکته توجه داشت که تمام نام های میزبان به سایت مشابهی هدایت شوند. زیرا موتور جستجو در غیر این صورت نام های میزبان را به جای یک سایت بزرگ با یک سایت کوچک اشتباه خواهد گرفت.

دسترسی

دسترسی مناسب به موتور های جستجو کمک می کند تا سریعتر عملیات جستجو را انجام دهند و این تاثیر مثبت بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. اگر موتورهای جستجو دسترسی لازم را نداشته باشند, نمی توانند صفحات سایت شما را رتبه بندی نمایند بنابر این شاخص نمی شود و در سئو سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت.

Anchor text

کلماتی هستند که یک لینک به آنها نسبت داده شده است و اگر بر روی آن کلیک نمایید به صفحه مورد نظر هدایت می شوید  همانند برچسب عنوان. کاربران و موتورهای جستجو از آنها استفاده می کنند تا بفهمند که مقصد نهایی صفحه در چه موردیست. این قسمت برای و جستجوهای مرتبط و شاخص شدن می باشد.

(Broken links) لینک های بلا استفاده

لینک های بلا استفاده برای آنکه به صفحه فایل یا تصویر مورد نظر بروند error می دهد که این امر دلایل مختلفی دارد مثل حذف شدن محتوای لینک شده از سایت. این لینک ها ممکن است که اثرات منفی بر روی رتبه بندی موتورهای جستجو داشته باشند زیرا کرالر ها را از ایندکس کامل سایت توسط کراکر ها جلوگیری می نماید.

این به معنای پوشش و رتبه بندی پایین میباشد. همچنین اگر کاربری با یکی از این لینک ها مواجه شود از ادامه بازدید سایت شما منصرف خواهد شد.

URL های کوتاه بهتر هستند زیرا:

  • موتورهای جستجو, URL ها را به عنوان قسمتی از نتایج جستجو نشان می دهند.
  • URL های بلند ممکن است نصفه شوند و کاربران را از کلیک کردن منصرف نمایند.
  • URL های کوتاهتر راحت تر به اشتراکمس شوندو به راحتی خوانده می شوند .

(Dead end pages) صفحات بدون لینک WebCrawler

اگر وب کرالر به یک صفحه بدون لینک برسد, قادر نخواهند بود از آن وب سایت جای دیگری بروند بنابر این این صفحات تجربه خوبی نیستند و بر سئو سایت تاثیر می گذراند.

صفحات یافت نشد یا  page not found  با اینکه با کد HTTP4.4 شناخته می شوند, هنگامی  که با صفحه ای که دیگر موجود نیست مواجه می شود, page not found نشان داده می شود که اگر آن صفحه منتقل شده باشد تغییر مسیر ۳۰۱ راه حل خوبی است.

محتوای کپی شده

محتوای کپی شده به محتوایی گفته میشود که در بیش از یک صفحه موجود باشد.موتور های جستجو باید آن ها را اولویت بندی که ممکن است محتوای شما جایگاه پایین تری بیاید. تغییر مسیر ۳۰۱ برای محتواهای کپی شده می تواند استفاده شود.

 (Duplicate meta Description) توضیحات اضافی کپی شده

این قسمت توضیحی است که زیر برچسب عنوان در صفحه نتایج جستجو قرار می گیرد و اگر کاربران قادر به تمایز بین محتوای سایت شما نباشند صفحات متعدد وب سایت شما می تواند از موتورهای جستجو ترافیک کم کند.

این قسمت همان توضیحی است  که در قسمت زیر برچسب عنوان در صفحه نتایج جستجو قرار می گیرد و در صورتی که کاربرا توانایی تمایز بین ان ها را نداشته باشند, صفحات متعدد وب سایتان از موتورهای جستجو ترافیک کم می نماید.

بدون محدودیت زمانی، از آویناوب مشاوره رایگان دریافت کنید.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست