همان طور که می دانید در میان اکثر وب سایت های طراحی شده وبلاگ نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. و از بقیه اجزای سایت از اهمیت بالاتری برخوردار است. به طور کل می توان گفت از آن جا که مهم ترین ابزار سئو و بهینه سازی سایت تولید محتوای مناسب می باشد و وبلاگ ها بستری برای انتشار این محتوا هستند، بنابر این انجام عملیات سئو بدون وجود بخش وبلاگ در سایت ممکن نمی باشد. در ادامه پارامتر های مختلف را برای ضرورت وجود وبلاگ در سایت برای شما شرح خواهیم داد.

بالا رفتن ترافیک وب سایت

می دانیم که بازاریابی اینترنتی از طریق وب سایت ها امکان پذیر است که سایت مذکور ترافیک بالایی را داشته باشد. وباگ ها این امکان را به ما میدهند تا در آن جا محتواهای مفید و کاربردی خود را مطابق با رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت قرار دهیم. و این امر بالا رفتن ترافیک سایت را در بر خواهد داشت. همچنین وبلاگ ها این قابلیت را دارند که محتواهای موجود در آن ها را به چند طریق جستجو نمود. اول از طریق جستجو در گوگل. همین طور از طریق به اشتراک گذاری محتوا و مقالات در شبکه های اجتماعی و ایمیل کردن آن ها.  بنابراین داشتن وبلاگ در سایت روش مناسبی برای جذب کاربران به سمت وب سایت مورد نظر را دارد.

برقراری رابطه بین کاربران سایت

کاربران همیشه با جستجو در اینترنت به دنبال یافتن مطالب مفید و کاربردی برای خود می باشند. بنابراین ارتباط به وجود امده با کاربران از طریق وبلاگ در سایت یکطرفه نمی باشد. و می توان نیاز های کاربران سایت را بر طرف نمود و همچنین  با استفاده از آن کاربران جدید را جذب نمود و آن ها از مطالب مفید و جذاب تولید شده در سایت ما استفاده نموده و ما ترافیک سایت مناسبی را داشته باشیم.

وبلاگ در سایت

فرستادن سیگنال های مثبت به موتور های جست و جو و کاهش نرخ Bounce Rate با وجود وبلاگ در سایت

می دانیم که زمانی که کاربری به دلایل متفاوت وارد سایت شما شده و از ان بازدید می کند، هر چه مدت زمان بیشتری را در سایت شما سر کند و جستجو نماید و دیر تر از سایت شما خارج شود، سیگنال مثبت بیشتری برای گوگل ارسال شده و نرخ  Bounce Rate شما کاهش پیدا می کند. بنابراین همیشه باید سعی نمایید تا کاربران را زمان بیشتری در وب سایت خود نگه دارید. این امر با رعایت اصول   علم هئو (HEO) سایت و جذاب نمودن ان ممکن خواهد شد. همچنین نباید هنگام ورود کاربر از آن ها در خواست پرداخت هزینه نمایید و یا از پاپ آپ های زیاد استفاده نمایید تا کاربر سایت شما را ترک نماید. و شاید در این صورت هیچ گاه دیگر به سراغ سایت شما نیاید و همین طور این امر سیگنال منفی به گوگل ارسال می نماید.

نرخ خروج پس از ورود نیز یکی از روش های دیگر برای ارسال سیگنال مثبت به گوگل می باشد. کاربران با ورود به وبلاگ سایت شما مشغول مطالعه محتوای شما شده و همچنین محتوای تصویری و یا ویدیویی شما را مشاهده می کنند. می توانید مقاله بازاریابی ویدیویی را در این زمینه مطالعه نمایید.

در نهایت می توان گفت اصلی ترین و هوشمندانه ترین روش برای جذب کاربران، وجود وبلاگ و محتوا گذاری صحیح و اصولی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست