عوامل فراری شدن کاربران سایت – بخش ششم

عوامل فراری شدن کاربران سایت – بخش ششم

اگر خاطرتان باشد در عوامل فراری شدن کاربران سایت – بخش چهارم در رابطه با محتوای منسوخ صحبت شد. در ادامه بخش چهارم طراحی های منسوخ را صحبت خواهیم کرد. نباید هیچ گاه این تفکر را داشته باشید که کاربران شما فقط دستکاپ ها هستند (کامپیوترها). در دنیای امروزی که دستگاه های هوشمندی بسیار بیشتر از هرچیز دیگری در دسترس کاربران است نمی توان این ریسک را متحمل شد و قید آن را زد!

حالت واکنشگرا

حالت واکنشگرا یا ریسپانسیو چیست؟ به حالتی در طراحی سایت گفته می شود که در دستگاه های هوشمند ظاهر یکنواخت کامپیوتر را ندارد و چارچوب بندی سایت متناسب با اندازه دستگاه های هوشمندی است. به تازگی اتفاقی که برای جستجوگر گوگل افتاده است باعث شده تا موضوع واکنشگرایی برای وب سایت ها بسیار مهم واقع شود. این اتفاق این بوده که از این پس گوگل به حالت واکنشگرایی وب سایت شما بسیار اهمیت داده و آن را بررسی می کند و در صورتی که این حالت در وب سایت شما موجود نباشد قطعا ورودی های بیشتری را از دست خواهید داد و نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد.

راهکار؟

تنها راهکاری برای شما در این موضوع وجود دارد، ریسپانسیو کردن قالب وبسایت شماست و به غیر از آن هیچ راه فراری نخواهید داشت. در حالت ریسپانسیو در صورتی که وب سایت شما سایدبار داشته باشد، سایدبارها در انتهای المان های محتوا قبل از فوتر قرار میگیرند. همچنین در این حالت دیگر منوهای افقی نخواهید داشت و منوی وب سایت شما باید بصورت ای جکس با یک آیکن باز شود. تمام تصاویر شما باید عرض و ارتفاع صددرصدی داشته باشند تا بتوانند اندازه خود را متناسب با فضایی که در اختیار دارند تعیین کنند. پیشنهاد می شود در حالت های واکنشگرایی اسلایدر های خود را غیرفعال کنید، زیرا ممکن است افرادی باشند که دستگاه های هوشمندشان پردازشگر قوی نداشته باشد، در این صورت حتما از وب سایت شما فرار خواهند کرد!

, , , , , , , , ,

۲ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست