استارتاپ

یک ایده ناب برای راه اندازی استارتاپ

قطعا این را می دانید که اولین و مهم ترین گام جهت راه اندازی یک استارتاپ پیش رو خواهید داشت، داشتن یک ایده ناب و فوق العاده قوی است. البته بهتر است بگوییم که داشتن این ایده ضروری و الزامی است. برای رسیدن به این ایده ناب نیاز به یک طوفان فکری دارید تا پس از تحقیقات متعدد به نتایج مطلوب برسید. در تجارت الکترونیک بسیاری به اشتباه این باور را دارند که نگاهشان به برندهای موفق صحیح نیست و قصد و نیت این را دارند که مجددا به سوی همان موارد موفق آمیز حرکت کنند. یک استارت آپ موفق بر اساس ایده های موفق سابق ساخته نمیشود، بلکه با یک کسب و کار جدید و حرفه ای می توان به موفقیت رسید. در ادامه با یک ایده ناب برای راه اندازی استارتاپ با ما همراه باشید.

بزرگ فکر کنیم

شاید اینطور به نظرمان بیاید که همان ابتدا این استارت آپ را با رویاهایمان ترکیب کنیم و از همین الان به فردای آن بیاندیشیم. این کار اشتباه نیست، ولی صحیح هم نیست. باید هدف استارتاپ خود را خیلی جزئی روی کاغذ بیاورید و گام به گام به آن شاخ و برگ دهید. گردی یک سنگ هیچ گاه قرار بر تولید یک خودرو نبوده است، هدف آن فقط چرخش و حرکت بود. پس فکرمان را گسترش دهیم ولی رویاهایمان را با افکارمان ترکیب نکنیم و احساساتی نشویم.

نیاز ما یا نیاز جامعه؟

می توان اینگونه تصور کرد که یک استارتاپ خوب و موفق می تواند با توجه به نیاز خود ما باشد. قطعا ما هم جزئی از جامعه هستیم و نیاز ما نیاز جامعه نیز خواهد بود. زندگی روزمره ما، علایق های ما، شغلمان و هرچیز دیگری را می توانیم به جامعه نسبت دهیم و در نهایت آن را با دوستان دیگر به اشتراک بگذاریم تا بازخوردهای بیشتر و متنوع تری را دریافت کنیم.

جستجو در بازار بزرگ صنایع

با جستجو در صنایع موفق بزرگ بدلیل تلاش و سختی هایی که برای موفق شدنشان انجام شده است، نمی توانیم در گام اول وقت خود را صرف رسیدن به این شرکت ها کنیم، زیرا ضریب شکست آن بسیار بالاست و فراموش نکنید که ما تازه اول کار هستیم. ولی می توانیم تجربه بسیار زیادی از اهداف، شکست ها و راه کارهای آن را بدست آوریم.

جستجو آویناوب
انیمیشن آویناوب

چشمان خود را باز کنید

چه چیزی را در نظر نگرفته اید یا نسبت به آن خوش بین هستید؟ در استارت آپ نمی توان فقط خوش بین بود. باید جزئیات آن را یافته و درباره آن تحقیقات بیشتری انجام دهید. در این مسیر کنجکاو باشید و سوالاتی که در ذهنتان ایجاد می شود را پیگیری کنید تا به پاسخ برسید. ممکن است سختی زیادی متقبل شوید ولی مطئن باشید که به هدف خود خواهید رسید.

در نتیجه

به خودتان وقت دهید، یادگیری های خود را افزایش دهید و از رقابت فرار نکنید. در این راه باید صبور باشید و اگر فکر می کنید نیاز به یک تیم قوی در زمینه مشاوره کسب و کار و تجارت الکترونیک دارید، خجالت نکشید و با ما تماس بگیرید 🙂

, , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست