راه اندازی کسب و کار با حداقل هزینه: در حال حاضر بسیاری افراد بدنبال راه اندازی کسب و کارهای خود هستند و این در صورتی است که میانگین هزینه های راه اندازی یک کسب و کار بسیار بالاتر از حد معقول می باشد. بسیاری کسب و کار خود را با یک طراحی سایت آغاز می کنند و پس از این که در فضای مجازی دارای اسم و رسمی شدند، آن را با خیال راحت توسعه می دهند. اما در همین حالت، برخی افراد با ریسک هایی روبرو هستند مثل ترک شغلی فعلی برای راه اندازی کسب و کار جدید و این در صورتی است که اگر بزودی زود در کسب و کار خود موفق نشوند، ان را رها می کنند و شکست خورده می شوند. اما بهتر است بدانید شما می توانید با محاسبه سرمایه مورد نیاز هزینه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را کاهش دهید.

برای راه اندازی کسب و کار با حداقل هزینه، ابتدا باید علم دانشی از نحوه شروع و فعالیت در زمینه کاری خود داشته باشید. نیازی نیست حتما تجربه فراوانی از یک کسب و کار برای شروع آن داشته باشید. آویناوب نیز بدون داشتن تجربه قبلی، موفقیت های خود را کسب کرده و مشکلات را پشت سر گذاشته است. پس شما هم می توانید در کسب و کار خود موفق باشید، ولی بهتر است یک سری بررسی ها را برای راه اندازی کسب و کار با حداقل هزینه داشته باشید. مثلا چرا برای راه اندازی یک کسب و کار به سرمایه احتیاج دارید یا این هزینه ها چقدر است. در ادامه با آویناوب همراه باشید تا برخی از مواردی که باید در راه اندازی کسب و کار با حداقل هزینه رعایت شود را شرح دهیم.

پروانه و مجوز

شما باید با توجه به شاخه ای که برای کسب و کار خود انتخاب می کنید باید مجوز های مورد نیاز را دریافت کنید.

تدارکات

آیا برای راه اندازی کسب و کار خود نیازمند خرید وسایلی هستید؟ آیا نیاز به کامپیوتر یا تجهیزات دیگری دارید؟

تجهیزات

آیا احتیاج به سخت افزار و نرم افزارهای تخصصی دارید؟

محیط کار

باید ببینید به چه فضایی برای محیط کار خود نیازمند هستید. معمولا کم هزینه ترین فعالیت ها به صورت اینترنتی انجام می شوند.

ارتباطات

به طور میانگین هر ماه چند نفر از افراد را می توانید جذب کنید. ارتباطات شما چگونه است؟

هزینه های اجرایی

باید هزینه های اجرایی را محاسبه کنید و در ضمن هزینه ی مارکتینگ را هرگز در کار خود فراموش نکنید.

هزینه های حقوقی

آیا برای کسب و کار خود وکیلی جهت رسیدگی به هزینه های حقوقی در نظر می گیرید؟

استخدام افراد

طبیعتاً گسب و کاری را که انتخاب می کنید به صورت انفرادی نمی توانید انجام دهید و نیاز به کارمند و استخدام افراد دارید. با توجه به موارد گفته شده در بالا دو مسیر اصلی برای هزینه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی پیش روی شماست تا بتوانید روی هزینه ها متمرکز شوید! هزینه های خود را کاهش دهید یا منبع سرمایه ی خود را افزایش دهید. در اینجا سه آیتم را برای رسیدن به هزینه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی بررسی میکنیم.

کاهش نیازها

اولین مورد در راه اندازی کسب و کار با حداقل هزینه، کاهش نیاز ها و در نهایت کاهش هزینه ها می باشد. حال این کم شدن نیاز ها به چه معناست؟ بطور مثال قرار است شما یک تجارت بزرگ ایجاد کنید و نیاز به ۵۰ نیروی کار دارید. به جهت کاهش هزینه ها، نیاز خود را از عدد ۵۰ به عدد ۱۰ کاهش دهید و گام به گام آن را ایجاد کنید تا شکل بگیرد. یک مورد مهم در کاهش نیاز ها، کاهش توقعات از خودتان در محیط است. بدین معنا که نیاز نیست حتما یک دفتر بسیار بزرگ در بهترین مکان ممکن با وسایل بسیار گران قیمت داشته باشید. اگر کسب و کار شما نگیرد یا در آن موفق نشوید، ضررهای زیادی خواهید داشت. اگر کسب و کار شما کاملا آنلاین است و نیازی به یک دفتر ندارید، حتما مقاله روش های توسعه کسب و کار آنلاین را بخوانید.

استفاده از وب سایت

داشتن یک وب سایت و انجام عملیاتی همچون سئو بر روی آن می تواند حضور شما را در تجارت الکترونیک پررنگ کند. نیازی نیست حتما مشتری درب دفتر شما را زده و شما را ملاقات کند. می توانید از طریق دنیای مجازی کسب و کار خود را پرزنت کنید. حال نیاز نیست حتما یک وب سایت کاملا اختصاصی با هزینه های سنگین طراحی سایت سفارش دهید. یک وب سایت ساده و شکیل طراحی کنید و به سراغ روش های کسب درامد از وب سایت بروید.

درآمدهای بیرونی

مورد سوم به منابع بیرونی و درآمدهایی که از آنها به دست می آید بر میگردد. در واقع می توان گفت کسب درآمد استارت آپ ها نیز از منابع بیرونی است. در اینجا چند منبع بالقوه را برای شما معرفی کرده ایم:

  • دوستان و خانواده: شما می توانید از خانواده و دوستان خود در راستای کسب و کارتان کمک بگیرید. این موارد می توانند جزء منابع بیرونی باشند که در ابتدای مسیر از آنها استفاده می کنید.
  • سرمایه گذاران: استفاده از سرمایه گذار در ابتدای کار امری رایج است که بسیاری از مدیران از آن بهره مند می شوند. شما هم می توانید در ابتدای کار از یک سرمایه گذار کمک بگیرید.
  • کمک های مالی دولتی و وام: می توانید از همان ابتدا از یک وام بانکی استفاده کنید تا بتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست