نکات کلیدی سئو در ووکامرس: با استفاده از واژگان کلیدی می توانیم برای موتور های جستجو وب سایتمان را بهینه سازی کنیم تا ترافیک سایتمان را بیش تر و در رنکینگ موتورهای جستجوگر رتبه بهتری کسب نماییم. در این قسمت ما نکاتی را در ووکامرس برای بهترشدن سئوی محصولات مرور می کنیم.در طراحی سایت فروشگاه ووکامرس با استفاده از کلمات کلیدی مهم و مرتبط با آن صفحه می توانید آن صفحه از وب سایتتان را بهینه کنید. این کار باعث می شود که کاربران ار سایت شما بازدید بیش تری داشته و در نهایت ترافیک بیش تری در سایت ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر شخصی صفحه ای مخصوص در وبلاگ شما را جستجو کند، موتورهای جستجوگر آن صفحه را در رنکینگ بالاتری از صفحات دیگر قرار می دهند. با استفاده از نکات و موارد زیر می توانید صفحات محصولات خود را در ووکامرس بهینه کنید و ترافیک بیشتری را جذب کنید.

نکات کلیدی سئو در ووکامرس

مهم ترین رکن سئو سایت فروشگاه اینترنتی کلمات کلیدی آن است. برای هر محصول کلمه کلیدی مخصوصی برای محتوا آن در بهینه شدن است. به عنوان مثال اگر شغل شما فروش پارچه ابریشمی است، نباید صفحه محصول خود را با استفاده از لغت ابریشم بهینه کنید. بلکه به جای کلمه ابریشم باید از عبارت پارچه ابریشمی استفاده کرد. پس برای سئو محصولات در ووکامرس مهم ترین نکته ریز کردن کلمات کلیدی می باشد.

توضیحات و عنوان متا در محتوا

یکی از عوامل موثر در بهبود سئوی محصولات در ووکامرس توضیحات و عنوان متای صفحه محصول است. در عنوان و توضیحات متا سعی کنید که کلمات کلیدی را در صفحه به کار ببرید زیرا بازدید کننده بیش تری را در صفحه خود ایجاد میکنید و در نهایت ترافیک سایتتان بالا خواهد رفت و این مورد به رنکینگ شما در موتور های جستجو کمک خواهد کرد. برای این که در نتایج جستجو به صورت کامل نشان داده شوید سعی کنید در صفحه محتوا توضیحات و عنوان متا خلاصه باشد.

  • طول عبارت بین  ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر برای عنوان باشد.
  • طول عبارت بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ کاراکتر برای توضیحات متا باشد.

تولید محتوای یونیک و منحصر به فرد صفحه محصول

از دیگر نکات کلیدی سئو در ووکامرس می توان به تولید محتوای یونیک و با کیفیت در رابطه با صفحه محصول اشاره کرد. در توضیح محصولاتتان از محتوای با کیفیت و با مفهوم استفاده کنید تا اعتبار و ارزش برندتان را بالاتر ببرید. در ضمن از محتوای بی کیفیت و قدیمی در صفحه محصول خودداری کنید و بیشتر از اصطلاحات و عباراتی که کاربر پسند هستند استفاده کنید تا در روند سئوی محصولات در ووکامرس خود بهتر عمل کرده باشید. همچنین می توانید ویژگی های خاص محصولات خود را همچون مشخصات فنی، مدل و موارد دیگر را نیز به کار ببرید اما معمولا از چیزهای عمومی تر استفاده کنید تا کاربران بتوانند به راحتی با محصولاتی که آشنا نیستند ارتباط برقرار کنند. هم چنین می توانید مقاله تجارت الکترونیک با ووکامرس را نیز مطالعه فرمائید.

تصاویر و برچسب های آن

یک دیگر از روش ها برای سئو محصولات استفاده از تصاویر و برچسب ها است. در تصاویر و محصولات خود از عکس ها استفاده کنید و این کار را از زوایای مختلف انجام دهید زیرا کاربران علاقه دارند تا با محصول مورد نظر خود بیشتر آشنا شوند و ویژگی های بیشتری از آن را به دست آورند. این کار موجب می شود افراد زمان بیشتری را در سایت بگذرانند و در نتیجه برای سئو و بالا بردن رنکینگ سایتتان تاثیر مثبتی دارد. وقتی صفحات سایت شما زیر نظر موتورهای جستجوگر قرار میگیرند در تصاویر هیچ متنی را نمی بینند ازاین رو از آلت تگ استفاده می کنیم و به موتورهای جستجوگر توضیحی از تصویر با متن را می دهیم تا مشخص شود که عکس در رابطه با چه موضوعی است. برای بهبود روند سئو سایت نیز از عبارات کلیدی منحصر به فرد در تصاویر استفاده کنید.

بیان نظرات مشتریان

از دیگر نکات کلیدی سئو در ووکامرس به بیان نظرات در صفحه محصول می توان اشاره کرد. از دو راه بیان نظرات کاربران می تواند به فروشگاه شما کمک کند. اول اینکه مردم بسیار علاقه مندند تا از تجربه دیگر کاربران استفاده کنند. حتی می توان گفت مردم توجه و اعتماد بیشتری به نظرات افراد در رابطه با محصول میکنند تا اینکه خودتان محصول خود را توصیف کنید. مردم علاقه دارند وقت بیش تری را برای خواندن نظرات دیگران در صفحات محصولات شما صرف کنند. برای بهبود سئو محصولات در ووکامرس این موارد بسیار حائز اهمیت است. دوم این که برای اختصاصی کردن محصولات، نظرات کاربران در تولید محتوا بسیار کمک میکند. هر فرد با گذاشتن نظر خود در رابطه با محصول اعتقاد خود را از آن بیا میکند. در انتها می توان گفت سئوی بهتر در فروشگاه ووکامرس میتواند شهرت و اعتبار فروشگاهتان را افزایش دهد. عامل اصلی بهبود روند سئو در محتوای مفید و کاربر پسند است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست