سئو یا تبلیغات گوگل ؟ واقعا کدام بهتر است؟ بدنبال کدام باید برویم؟ سئو یا تبلیغات گوگل ؟ پس از اینکه طراحی سایت شما تکمیل شد و آن چه انتظار داشته اید در وب سایت شما پیاده سازی شد، باید به فکر فروش باشید. این وب سایت به هرچه میزان فوق العاده طراحی شده باشد نیاز است تا کاربران آن را بیابند و از آن استفاده کنند. در غیر اینصورت این وب سایت هیچگاه دیده نخواهد شد. بسیار در مورد سئو صحبت شده است و تقریبا می توان گفت با مزایا و معایب این قضیه آشنا شده اید.

سئو یا تبلیغات گوگل؟

اما کدام بهتر است؟ سئو یا تبلیغات گوگل؟ آیا باید بدنبال سئو برویم و هزینه زیادی برای بالا آمدن تگ های خود انجام دهیم و در نتایج بسیار بهتری در گوگل دست یابیم و یا اینکه با هزنیه های کمتری بدنبال تبلیغات در گوگل برویم و نتایج را همان لحظه ببینیم. تبلیغ در گوگل را قبلا شرح داده ایم. پیشنهاد می کنیم حتما مقاله تبلیغ در گوگل را مطالعه کنید، بسیاری از قضایای این تبلیغات در این مقاله توضیح داده شده است. و سوال همیشگی کاربران این است که باید برای سئو هزینه کنند و صبر کنند تا بطور طبیعی به نتایج برتر برسند، یا باید همان لحظه هزینه های متعدد کنند و نتایج را ببینند. با آویناوب همراه باشید.

سئو

سئو شامل عملیاتی متعددی برای افزایش رنک یک وب سایت در جستجوگرها می باشد. در سئو وب سایت باید قوانین بسیار زیادی که گوگل برای آن ها تعریف کرده است را پذیرفته و همه آن ها را به دقت انجام دهد. جنگ امروزی در سئو بر سر تولید محتوا می باشد. تولید محتوای یونیک و محتوای همیشه سبز تاثیر بسزایی در این قضیه دارد. گوگل در حال حاضر قوانین بسیار سخت گیرانه ای برای این موضوع در نظر گفته است، ولی دلیل نمی شود که آن را رها کرده و به سرعت بدنبال تبلیغ در گوگل بروید. ابتدا باید به این نتیجه برسید که کدام برای شما بهتر است. اگر وب سایتی طراحی کرده اید که نیازدارید هرچه سریعتر به فروش برسد و همچنین وب سایت شما دارای محصولاتی جهت فروش یا خدماتی در ارائه دارد و قرار است که در یک زمان خاص که فروش بیشتر است و کاربران بدنبال شما هستند بالا باشید، بهترین روش همان تبلیغ در گوگل است. مثلا در حال حاضر در شرف انتخابات هستیم. وب سایت های مربوط به چاپ و تبلیغات می تواند از طریق تبلیغات در گوگل به نتایج فوق العاده خوبی برسند و برای آن ها سئو پیشنهاد نمی شود. ولی شاید قرار است وب سایت شما مثل یک فروشگاه اینترنتی یا خدماتی که ارائه می کند، برای همیشه در یک سری کلمات بالا باشد. در اینصورت فقط باید به سئو کردن فکر کنید. زیرا در اینصورت اصلا مقرون به صرفه نیست که مدام تبلیغات گوگل داشته باشید. فقط با یکبار هزینه کردن به جایگاه مناسب و دائمی خواهید رسید و این در صورتی است که اگر تبلیغات گوگل شما بودجه محدود داشته باشد، هر لحظه باید آن را شارژ کنید و هزینه های گزافی پرداخت کنید.

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل در مقایسه با سئو مزایا و معایبی نیز دارد. بزرگترین مزیت تبلیغ در گوگل این است که می توانید همان لحظه که تبلیغات رو شروع می کنید، خود را در بهترین جایگاه ممکن ببینید و این در حالی است که سئو حداقل نیاز به ۳ تا ۶ ماه زمان دارد. به این شکل که مبلغی را به دلار به گوگل پرداخت می کنید و بودجه خود را تعیین می کنید. پس از آن بالافاصله پس از تایید گوگل، وب سایت شما در اولین لینک جستجوها نمایش داده می شود. با هر کلیک بر روی لینک شما، طبق بودجه تعریف شده از شما مبلغی کسر می شود. تبلیغات در گوگل(گوگل AdWords) برای استارآپ‌ها و کمپین‌های جدیدی ایده‌آل است که می‌خواهند ترافیک سریعتری را برای هدف ایجاد فروش، یافتن مشتریان جدید یا حتی برای آزمودن محصولات‌شان، روش‌ها، اثربخشی وبسایت و هر اجزای دیگری در فروش و یا فرایند بازاریابی‌شان دریافت کنند. این موارد در صورتی که از AdWords به صورت عاقلانه و بادقت استفاده شود، صادق است. در حالیکه استفاده از سیستم تبلیغات در گوگل آسان است اما در صورتی که دانش و تجربه کافی برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغات در گوگل را ندارید، پول خود را ذخیره کنید و شرکت‌های حرفه‌ای(ترجیحا شرکای AdWords) برای انجام این کار استخدام کنید. این می‌تواند بهترین روش باشد تا پولی از دست ندهید اما از مزیت استفاده از تبلیغات در گوگل سود می‌ برید.

سوال

آیا می شود همزمان هم سئو کرد و هم تبلیغات گوگل داشت؟ برخلاف تصورات اشتباه بسیاری از کاربران، پاسخ این سوال مثبت است. ممکن است شما در حال انجام سئو باشید و قرار باشد تا دو یا سه ماه دیگر کلمات شما وارد صفحات گوگل شود، می توانید در یک برحه زمانی که نیاز دارید تبلیغات خود را با یک بودجه بسیار محدود استارت بزنید.

کدام روش برای بازاریابی بهتر است؟ بازهم پاسخ کاملا واضح و مثبت است. روش های بازاریابی متعددی وجود دارد ولی نباید فقط یک روش را پیش گرفته و فقط آن را انجام داد. باید تمام روش های بازاریابی را بطور موازی انجام داد تا بالاخره یکی از آن ها جواب دهد. این قضیه در سئو و تبلیغات گوگل هم وجود دارد. هردو برای بازاریابی مناسب است.

کدام روش مقرون به صرفه تر است؟ پاسخ در این سوال کمی دشوار تر است. اگر کلماتی که بدنبال آن هستید دارای جستجوهای زیادی در ماه است و رقابت در آن ها بسیار سنگین نیست، سئو برای شما مقرون به صرفه تر است. ولی اگر برای اولین بار قرار هست طعم دیجیتال مارکتینگ را بچشید، شاید بهتر باشد یک تبلیغات گوگل بروید 🙂

کدام روش جدیدتر است؟ قطعاً روش تبلیغات در گوگل بسیار نو تر از سئو است. بحث بهینه سازی از زمان های بسیار قدیمی بوده است و هنوز هم جزء بهترین روش های افزایش رنک وبسایت به شمار می رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست