سئو در سال جدید یک موضوع مهم و چالش برانگیز در سال ۹۶ برای ایرانیان خواهد بود. به این دلیل که در سال ۲۰۱۶ اتفاقات مهمی در الگوریتم های گوگل افتاد و همچنین آغاز سال ۲۰۱۷ همزمان با تغییرات مهم در الگوریتم هایی مثل الگوریتم پنگوئن گوگل بود. این آغاز بدین معنا می باشد که در سال ۹۶ خودمان قرار هست اتفاقات مهمی در زمینه سئو بیافتد. برای این که بتوانید کسب و کار خود را اگر در جایگاهی قرار دارد حفظ کنید یا اگر نیاز به گسترش دارد، آن را گسترش دهید، باید هر لحظه در اتفاقاتی که در زمینه سئو و بهینه سازی می افتد را بررسی کنید بخصوص شروع هر دو سال جدید شمسی و میلادی که قرار است پر از اتفاقات جدید در این زمینه باشد.

سئو در سال جدید

سئو و بهینه سازی یک امر زمان بر است ولی نباید بدلیل زمان بر بودن آن دست از آن بکشید. این بهینه سازی در سال جدید دستخوش تغییرات بسیاری بوده و همچنین در حال تغییر نیز می باشد. این تغییرات باید توسط وبمستران یا مدیران مطالعه و بررسی شود و هر باره با روش های جدید پیش برود. جستجوگری مثل گوگل هر لحظه بدنبال روش های جدیدی برای بهینه شدن خود است و همچنین اخیراً اعلام کرد که بدنبال بهینه سازی و تحلیل رفتار کاربران سایت است. قصد داریم در این مقاله کمی در رابطه با مسائلی صحبت کنیم که باید بیشتر به آن ها در سال جدید توجه کنید.

تمرکز روی کلمات کلیدی مشابه

دیگر بهتر است علاوه بر این که فقط بر روی یک کلمه کلیدی تمرکز داشته باشید، در تمام بخش های وب سایت خود برای همان کلمه بهینه کنید. در گذشته به این گونه فعالیت می شد که یک کلمه کلیدی انتخاب می شد و پس از آن تمام لینک سازی ها بر روی آن کلمه انجام میشد و در نهایت اقدام به خرید بک لینک می کردیم و در نتیجه کلمه مورد نظر ما بالا می آمد. ولی در حال حاضر این کار علاوه بر این که ممکن است سود دهی نداشته باشد، احتمال پنالتی شدن وب سایت شما توسط گوگل را افزایش می دهد. هوشمندی گوگل را دست کم نگیرید و سعی کنید بسیار طبیعی بر روی کلمات کلیدی خود کار کنید. پیشنهاد می کنیم اگر بطور مثال بر روی کلمه طراحی سایت کار می کنید، مشابه های این کلمه مثل طراحی سایت در کرج یا طراحی وب سایت را نیز کار کنید. این باعث می شود علاوه بر این که کلمه کلیدی اصلی شما مثل طراحی سایت در نتایج بهبود میابد، کلمات مشابه آن هم در جستجوها ظاهر می شود.

تمرکز بر روی حالت واکنشگرایی

گوگل در آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرد که حالت واکنشگرایی را زیر و رو خواهد کرد و به شدت این موضوع را پیگیر خواهد بود. حالات واکنشگرایی یا ریسپانسیو بدلیل حضور کاربران در دنیای مجازی با دستگاه های هوشمند که روز به روز در حال افزایش است، باعث توجه موتورهای جستجویی مثل گوگل شده است که به این فکر بیافتد تا تمام وب سایت ها را در این حالت به چالش بکشد. اگر خاطرتان باشد در مقاله طراحی سایت ریسپانسیو به صورت گسترده ای به این موضوع رسیدگی کردیم و اهمیت آن را بطور کلی برایتان روشن کردیم. پس سعی کنید روی این موضوع بیشتر تمرکز کنید و حتما وب سایت خود را در دستگاه های هوشمند مثل تبلت ها و موبایل ها بررسی کنید و اگر ضعفی در آن وجود داشت برطرف کنید.

افزایش نرخ تبدیل را جدی بگیرید

اگر سایت شما روی کلمه های کلیدی خاصی در رتبه اول گوگل باشد ولی افرادی که به سایت شما مراجعه می کنند از سایت شما بهره خاصی نمی برند و از سایت شما خرید یا در سایت شما ثبت نام نمیکنند، سایت موفقی ندارید. به همین منظور باید توجه داشته باشید که قبل از اینکه در صفحه اول سایت قرار بگیرید باید به این فکر کنید که چگونه بتوانید کاربران را از بازدید کننده به خریدار تبدیل کنید. در صورتی که کاربران سایت شما ناراضی باشند، حتی با قرار گرفتن در رتبه اول گوگل نیز نمی توانید به نتیجه مناسب دست یابید. از طرف دیگر گوگل به دنبال درگیر کردن مباحث تجربه کاربری در نتایج است و با دخیل کردن الگوریتم هایی که انطباق ظاهر سایت در موبایل را چک می کنند و سایر موارد سعی دارد که سایت هایی که تجربه کاربری نامناسبی دارند را از نتایج جستجو حذف نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست