آیا وبسایت شما از نظر گوگل، واکنشگرا و منطبق با استانداردهای mobile friendly است؟

امروزه با همه گیر شدن استفاده ار فضای اینترنت و به همراه آن دسترسی آسان از طریق تمامی دستگاه ها مانند موبایل ها وتبلت ها به اینترنت، وب مستر ها باید بدانند که حتما لازم است سایت های واکنشگرا ارائه دهند. زیرا گوگل در اطلاعیه ای اعلام نمود که در صورت ریسپانسیو نبودن وب سایت ها و عدم پشتیبانی آن ها توصط دستگاه های مختلف رنک آن سایت را پایین خواهد آورد. گوگل ابزار page speed tool را برای اندازه گیری سرعت و قابلیت های سایت ها ارائه نمود سپس ابزار page speed insights  را به منظور بررسی استاندارد های mobile friendly یک وب سایت ارائه نمود. و در حال ارائه نمودن الگوریتم جدید خود به نام Mobilegeddon  می باشد. شما می توانید با رفتن به این سایت http://developers.google.com  وب سایت خود را از نظر طراحی سایت واکنشگرا بودن بررسی نمایید. در حال حاضر تمامی وب مستران و سئو کاران از این ابزار استفاده می نمایند و در حال بررسی واکنشگرا بودن وب سایت های خود هستند و سپس منطبق کردن آن با این استاندارد می باشند. در حال حاضر گوگل تاکیید خاصی بر mobile friendly بودن وب سایت ها دارد.

مشکلات تطبیق بر الگوریتم های mobile friendly گوگل

گوگل الگوریتم منطبق بودن وب سایت ها بر دستگاه موبایل یا همان mobile friendly را در ۲۱ آپریل منتشر نمود. این الگوریتم به گونه ای کار می کند که روی نتایج جستجو های انجا شده توسط مبایل فعالیت می کند. پس از روی کار آمدن این الگوریتم و ابزار mobile friendly  وب سایت هایی که ریسپانسیو نبوده و با موبایل متناسب نباشند جایگاه خود را در رتبه بندی موتور های جستجو از دست می دهند و در نتیجه بازدید و کاربران بسیار کمی خواهند داشت. و بالعکس آن وب سایت هایی که این استاندارد را رعایت نموده اند در رتبه بندی موتور های جستجو جایگاه بالایی خواهند داشت. و در نتیجه کاربران زیادی را به سمت خود جذب می نمایند که در بازار رقابتی امروز بسیار مهم می باشد.

چگونه سایت خود را برای نمایش در موبایل آماده نماییم؟

این ابزار (page speed insight) به وبمستران و طراحان سایت کمک می کند تا سایتی ریسپانسیو را رائه دهند. اما نکته ای که وجود دارد این است که این ابزار صفحات مبنی بر چگونگی بازدید سایت را تنها توسط کاربران واقعی آنالیز می نماید و در واقع از قواعد فایل robots.txt و ربات های گوگل استفاده نمی نماید. اما احتمال می رود این سیستم نیز در آینده نزدیک توسط گوگل ارائه شود که تا زمانی که بر فرض مثال محدودیتی در فایل robots.txt وجود داشت، ربات های گوگل برای تشخیص اینکه این سایت مطابق با استانداردهای mobile friendly است یا خیر دچار مشکل نشوند.

برای اینکه ابزاری در اختیار داشته باشید که از ربات های گوگل تقلید کند و فیل های مهم در robots.txtt را پیدا نماید، می توانید از ابزار Mobile Friendly استفاده نمایید.

برای استفاده از این ابزار، ابتدا وارد سایت Mobile-Friendly Test شوید و نام دامنه سایت مد نظر را در کادر مشخص شده تایپ نمایید.

واکنشگرا

نتیجه با یک پیغام قرمز و یا  سبز رنگ به شما نمایش داده خواهد شد و به شما نشان می دهد که  سایت آنالیز شده ریسپانسیو و مطابق با استانداردهای نمایش مناسب محتوا در صفحات دستگاه های مختلف موبایل ها  و تبلت ها  می باشد یا خیر.

واکنشگرا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست