لینک بیلدینگ طبیعی چیست؟ ممکن است سوال بسیاری از مدیران و وبمستران باشد. لینک بیلدینگ ایجاد لینک سازی در وب سایت های دیگر است. این کار به جهت بهبود سئو انجام می شود. ممکن است شما قصد افزایش رتبه یک کلمه کلیدی در یک جستجوگر را داشته باشید. پس از بهینه سازی سایت و تولید محتوای دقیق و با کیفیت، باید به سراغ لینک بیلدینگ بروید. پس دلیل استفاده از لینک بیلدینگ را بهمراه مفهوم آن متوجه شدیم. متاسفانه در گذشته خرید بک لینک ها بسیار مُد بود و همچنین جستجوگرهایی مثل گوگل قوانین خاصی برای این موضوع در نظر نگرفته بودند و سوء استفاده های بسیار زیادی در این قضیه صورت گرفت و بسیاری فقط با خرید بک لینک به نتایج مفیدی در سئو دست پیدا کردند. چندی از این قضیه نگذشت که گوگل قوانین سخت گیری برای این نوع لینک سازی در نظر گرفت و کسانی که این نوع لینک سازی را ادامه دادند در گوگل پنالتی شدند و تمام زحماتشان به هدر رفت.

دلیل استفاده از لینک بیلدینگ طبیعی

گوگل با الگوریتمی تحت عنوان الگوریتم پنگوئن توانست لینک های طبیعی را شناسایی کند و سایت های اسپم زیادی را پنالتی کند تا وبمستران این موضوع را جدی گرفته و همچنین تنبیه شدیدی شده باشند. ربات گوگل در حال خزش در وبسایتی است ناگهان به لینک سایت شما می‌رسد آنرا ردیابی می‌کند، موضوعات سایت را میسنجد‌، آیا دو سایت موضوعات مرتبطی دارند؟‌ آیا وب‌سایت دیگرهم به‌این وبسایت لینک داده است؟ چه کلمه‌ای لینک شده است؟ و ده‎ها مقایسه و عملیات دیگر که آرزوی هر وبمستری است تا آنها را بداند. گوگل زمانی که در خزش خود به لینک سایت شما می‌رسد و از صحت طبیعی بودن لینک اطمینان حاصل می‌کند به سایت شما احترام ویژه‌ای قائل می‌شود زیرا سایت شما به عنوان مرجعی در مطلبی معرفی شده است پس حتما محتوای جالب و ارزشمندی دارید که وبسایتی به شما لینک می‌ دهد.

یک بک لینک طبیعی باید بدون دخالت شما و توسط کاربرانتان ایجاد شده باشد. اما برای این که همچین اتفاقی بیافتد چه باید کرد؟

  1. در مقالات خود از کلمات کلیدی استفاده کنید.
  2. مقاله مورد نظر را در صفحه وب سایت خود در شبکه‌ های اجتماعی قرار دهید. نشر و انتشار آن با کاربرانی است که مقاله شما را پسندیده اند.
  3. مقاله خود را در شبکه‌ های انتشار لینک مانند لینکام یا لینک‌ پد انتشار دهید.
  4. در مقالات خود لینک داخلی ‌ایجاد کرده و به دیگر مقالات مرتبط دیگر لینک بدهید.
  5. مقاله خود را به صورت کتاب الکترونیکی منتشر کرده و در سایت‌ های دانلود رایگان کتاب نشر دهید.
  6. پادکست ویدئویی یا صوتی آماده کرده و انتشار کنید.

از نظر ما گوگل متوجه این موضوع می شود و بهتر است از روش های طبیعی لینک سازی های خود را انجام دهید. لینک سازی طبیعی در بهینه سازی سایت کمک بسزایی می کند و می تواند رشد فراوانی در بالا آمدن یک کلمه کلیدی در جستجوگرها داشته باشد. از این پس دقت داشته باشید که محتوای شما توسط خزنده های گوگل بررسی می شود و نیاز است حتما محتوای شما مفید و تولیدی باشد و دارای کلمات کلیدی و لینک سازی های داخلی باشد. در این صورت شما روش های طبیعی را دنبال می کنید و سایت شما توسط گوگل پنالتی نمی شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست