در مباحث طراحی سایت همیشه مواردی همچون سئو و بهینه سازی و سئو سایت وردپرسی پس از آن چالش انگیزترین موضوعی بوده است که مدیران را درگیر خود کرده است. در حال حاضر بسیاری از وب سایت هایی که در زمینه های مختلفی طراحی و پیاده سازی می شوند، از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می شود. امروز در نظر داریم تا روش های اساسی و بسیار مهم در زمینه سئو را در وب سایت وردپرسی توضیح دهیم.

استفاده از پیوند یکتای مناسب برای موتور جستجو

در وبلاگ آویناوب پیش از این در مورد بهترین نوع پیوندهای یکتای وردپرس با استاندارد سئو صحبت شده بود و نوع پیوندهای یکتا بررسی شد و بهترین نوع آن گفته شد. این نوع پیوند یکتا باید با نوع وب سایت مشخص شود، مثلا نوع پیوند های یکتای یک وب سایت شرکتی با یک وب سایت خبری بسیار متفاوت می باشد. موتورهای جستجوگری مثل گوگل بسیار زیاد به این موضوع اهمیت می دهد، لذا باید بهترین نوع آن را بسته به نوع ساختار وب سایت خود انتخاب کنید. بصورت کلی در وردپرس، بهترین نوع پیوندهای یکتای وردپرس، نام نوشته می باشد. به این دلیل که کاراکترهای عنوان مطلب شما در URL مطالب شما آورده می شوند و در صورتی که این دو با هم یکسان باشند، نمره سئوی خوبی دریافت خواهید کرد. بنابراین در ایندکس های گوگل به مراتب موفق تر خواهید بود.

استفاده از متای توضیحات و کلمات کلیدی در تمام صفحات

داده های متا و کلمات کلیدی باید در تمام صفحات متفاوت بوده و به جهت این که صفحات بصورت یکسان ایندکس نشوند باید به این موضوع دقت کرد. در سئو وب سایت وردپرس پیشنهاد می شود حتما از افزونه های سئویی مثل Yoast استفاده کنید. در استفاده از این نوع از افزونه ها می توانید در هرصفحه تولیدی متای توضیحات و کلمات کلیدی را مشخص کنید. بعنوان مثال در افزونه مذکور می توانید واژه کانونی خود را که همان متاها می باشد را مشخص کنید تا جستجوگرها بتوانند بسیار ساده و سریع تر مطالب شما را شناسایی کرده و آن ها را ایندکس کنید. همچنین باید دقت داشته باشید که کلمات کلیدی حتما مرتبط با مطلب باشد و همچنین دارای تعداد جستجوهای مناسبی باشد تا مورد جستجو قرار گیرد.

استفاده از نقشه سایت XML

یکی از مهم ترین قدم هایی که باید در سئو سایت بردارید، ایجاد نقشه سایت است. نقشه سایت برای جستجوگرها مثل یک نقشه گنج می ماند و به آن ها برای درک بهتر صفحات کمک می کند. جستجوگر  گوگل ابزار وب مستر خود را برای وبمسترین به جهت بهینه سازی ایجاد کرده که حتی خود گوگل خطاهای سایت مپ را به شما نشان می دهد. در انجام این امر به هیچ عنوان غافل نشوید اگر یک نقشه سایت ندارید، همین الآن آن را به افزونه های متنوعی که وجود دارد بسازید و در منوهای سایت خود اضافه کنید.

تولید محتوای مرتبط و مفید

اگر به نام سیستم مدیریت محتوا کمی دقت کنید، تماماً در مورد محتوا می باشد. در صورتی که بر روی وب سایت وردپرسی شما محتوایی نرود یا وب سایت شما هر روز جندین بار توسط مطالب بروز نشود، هیچگاه نمی توانید در سئو موفق باشید. پس باید حتما یک برنامه ریزی دقیق در وب سایت خود داشته باشید و هر روز مطالب تولیدی و مفید خود را در آن بارگزاری کنید. دراینصورت وب سایت شما در لیست وب سایت های بروزشده قرار میگیرد و جستجوگرها بیشتر به این نوع وب سایت ها توجه می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست