در بازاریابی شبکه ای در واقع کالا تبلیغ شده و بعد با قیمت واقعی و ثبت شده ی آن به فروش می رسد که در این روش باید کالا با قیمتی که در بازار مشابه آن موجود است به فروش برسد همچنین نباید از بازایاب حق عضویتی دریافت شود و افرادی که خریدار می باشند باید هدفشان خرید و واقعا نیاز باشد نسبت به آن کالا نه دریافت پورسانت و سوددهی شرکت.

تفاوت بازاریابی شبکه ای و بازاریابی پورسانتی

بازاریابی پورسانتی

اما بازاریابی پورسانتی همانطور که از اسمش مشخص است در این روش بازاریابی یک تبلیغ کننده در ازای هدایت افراد به محصول یا خدمات شرکت دیگر پورسانتی دریافت می کند. همچنین در این روش احتیاجی به داشتن سرمایه و حمل محصول نمی باشد در قسمت بالا تعریف کلی این دو روش بیان شد حالا در این قسمت میخواهیم تفاوت های بین بازاریابی شبکه ای و پورسانتی را بررسی کنیم.

 1. یکی از تفاوت ها این است که در بازاریابی شبکه ای که یک مقدار محصول از یک شرکت خریداری می کنیم بعد آن ها رو می فروشیم و درقبال آن پورسانت دریافت می کنیم.
 2. تفاوت این روش با ویزیتور معمولی در این است که شما می توانید در این روش چند نفر به عنوان زیر مجموعه می توان انتخاب کرد که آن ها محصولات را بفروشند که در این روش مبلغی به عنوان پورسانت به شما تعلق می گیرد.
 3. در بازاریابی شبکه ای هر چه تعداد زیرمجموعه زیاد باشد مقدار سود شما بیشتر خواهد بود.
 4. روش شبکه ای به روش دهان به دهان هم معروف است به این صورت که افراد خودشان به یکدیگر محصول را معرفی می کنند.
 5. در بازاریابی پورسانتی توسط خرده فروشان آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد در این روش هزینه های بسیار کمتری نسبت به سایر روش ها صرف می شود.
 6. در این روش در مدت زمان کوتاهی به تعداد زیادی مشتری و مخاطب دسترسی پیدا می کنیم.
 7. بازاریابی پورسانتی ریسک پایینی هم دارد یعنی اگر به موفقیت هم نرسیم سرمایه زیادی را از دست ندادیم.

بازار یابی شبکه ای قانونی

وارد وبسایت شوید اگر نماد آن سبزرنگ باشد یعنی مجاز به فعالیت می باشد اگر نماد زرد رنگ باشد یعنی فرصتی هست برای ادامه ی فعالیت و رفع مشکل تا یک ماه و اگر رنگ آن قرمز باشد یعنی موقتاً به شش ماه تعلیق شده است.

بازاریابی پورسانتی و عناصر اصلی آن:

 • آگاهی کامل از فضای رقابتی موجود در بازار
 • شناسایی وابسته هایی مناسب
 • به دست آوردن اطلاعات از سایت های وابسته و تحلیل کردن آن ها
 • توجه کردن و نگهداری کمپین و اصلاح کردن مشکلات آن ها

بازار یابی پورسانتی روی چه دسته از مشتریانی مفید است:

اگر خواهان این هستید که افراد واکنش مثبتی به بازاریابی پورسانتی شما داشته باشند باید محیطی قابل اعتماد و امن ایجاد کنید تا مشتریان بتوانند اعتماد کنند و به صورت آنلاین خریداری کنند. برای رده ی سنی پایین تر و جوان ها خرید به صورت انلاین بیشتر رواج دارد و مورد استفاده قرار می گیرد ولی افراد بزرگسال کمتر استفاده می کنند و دنبال خرید و خدمات به صورت حضوری می باشند.

تحصیلات و تجربه ی لازم در این زمینه:

حداقل مدرک لیسانس در زمینه ی تحقیقات بازار و یا دیگر رشته های مرتبط به آن. بسیاری از رشته ها ملزم به مدرک ارشد می باشند به خصوص در زمینه های پست رهبری و یا پست های ملزم به تحقیقات تخصصی بیشتری باشد.

نکات مهم درباره ی بازاریابی شبکه ای:

 • توانایی فروش داشتن
 • محصولی که شرکت ارائه می دهد محصولی که شما هم به استفاده از آن نیازمند بوده
 • شرکت قابل اعتمادی باشد
 • طرح درآمدزایی شرکت به صورت هرمی است
 • کار کردن در این شرکت احتمال زیان مالی دارد
 • لزوم استفاده ای که استفاده از محصولات پرمصرف دارد

اگر کالایی که مورد استفاده مکرر و دائم بازار نباشد فروش و بازاریابی آن کارآمد نخواهد بود به همین دلیل باید کالایی که بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان و کارآمد می باشد به بازار عرضه کرد. شرکت طراحی سایت آوینا وب گزینه ی مناسبی برای طراحی سایت و بهینه سازی وبسایت همچنین در زمینه ای سئو می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست