کسب و کار اینترنتی : در کسب و کارهای اینترنتی نیز ممکن است مانند دیگر کسب و کارها اشتباهاتی از ما سر بزند که از دید خودمان صحیح هستند و یا اینکه از انجام خیلی از کارهایی که به رونق کسب وکارمان کمک می کنند چشم پوشی کنیم و آن کارها را بی اهمیت بدانیم.

در این آموزش می خواهیم به بررسی اشتباهاتی که در کسب وکارهای اینترنتی رخ می دهند و رایج هستند اشاره کنیم. قبلا نیز در زمینه های تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی مقالاتی از قبیل ۴ راز برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار اینترنتی ، ۵ تکنیک تبلیغات برتر در بازار رقابتی و… ارائه کردیم در صورت تمایل به این صفحات رجوع کنید.

استفاده از برند جدید برای کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

خیلی از افرادی که کسب  کار اینترنتی برای فعالیت و برندشان راه اندازی می کنند از اسم ها و برندهای جدیدی برای کسب و کار اینترنتی خود استفاده می کنند در صورتی که بهتر است از همان برندی که مردم آن را می شناسند و محصولات و خدماتشان را به مردم ارائه می کردند استفاده کنند. پس اگر برندی خوشنام و معروف هستید و مردم زیادی شما را می شناسند بهتراست از همان برند خودتان برای کسب و کار اینترنتی هم استفاده کنید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را به مشتری تبدیل کنید.

عدم شناخت رقیب های تجاری

همیشه باید رقیب های تجاری خود را زیر نظر داشته باشید و از وجود آنها غافل نشوید. چرا که با شناخت رقیبانتان می توانید از نقاط قوت و نقاط ضعف آنها مطلع شوید و برای پیشرفت خود بهره بگیرید.

عدم استفاده از ایمیل سفارشی

یکی از نکات بسیار مهمی که می تواند باعث رونق کسب و کارهای اینترنتی و افزایش اعتماد کاربران شود استفاده از ایمیل سفارشی است که خیلی از افراد به آن بی توجه هستند . باید در نظر داشته باشید که استفاده از ایمیل سفارشی در کسب و کارهای اینترنتی باعث ماندگاری برند شما در ذهن مخاطبین می شود.

ثبت دامنه برای یک سال

یکی از کارهای اشتباه در زمینه کسب وکارهای اینترنتی ثبت دامنه برای کمتر از سه سال می باشد. در صورتی که دامنه خود را برای بیشتر از سه سال ثبت کنید به کاربر این اطمینان را می دهید که به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید اطمینان کافی را دارید و می توانند به شما اعتماد کنند. این موضوع برای سئو نیز بسیار دارای اهمیت می باشد.

تولید محتواهای تبلیغاتی

تولید محتواهایی که کاملا تبلیغاتی هستند و فقط جنبه ی تبلیغات دارند باعث فراری شدن کاربران از سایت شما می شوند. تا جایی که می توانید از تولید محتواهای تبلیغاتی پرهیز کنید و محتواهایی که دارای خلاقیت هستند تولید کنید.

عدم بهینه سازی سایت برای موبایل

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی

امروزه اکثر افراد تمامی کارهای اینترنتی خود را با موبایل انجام میدهند و همینطور به سایت های زیادی مراجعه می کنند اگر سایت شما برای موبایل بهینه سازی نشده باشد شانستان برای جذب و حفظ کردن مخاطبان کمتر می شود.

استفاده از یک روش بازاریابی اینترنتی

برای بازاریابی اینترنتی موفق باید از تمامی روش های بازاریابی اینترنتی برای جذب مخاطب بیشتر بهره ببرید. برای مثال نباید برای جذب مخاطب فقط متکی به سایت باشید بهتر است از شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید.

استفاده از کلمات کلیدی نامناسب

کلمه های کلیدی نقش بسیار مهمی در دیده شدن شما دارند پس باید دقت زیادی روی این موضوع بگذارید. زیرا موتورهای جستجو نیز کلمه محور هستند و بر اساس کلمات جستجو می کنند. در صورتی که تمایل دارید با روش های انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای عنوان و طول کلمات کلیدی بیشتر آشنا شوید می توانید مقاله های آویناوب را در این زمینه مطالعه کنید.

عدم وجود صفحه درباره ما در وبسایت

صفحه درباره ما از اهمیت زیادی در وبسایت برخوردار است چرا که طبق تحقیقات صفحه درباره ما را بعد از صفحه اصلی و صفحه بلاگ یکی از صفحه های پرترافیک سایت معرفی کرده اند. کاربران زیادی به این صفحه مراجعه می کنند تا با ماجرای کسب و کار شما آشنا شوند و این صفحه می تواند باعث جلب اعتماد کاربران شود.

نمایش صفحات pop-up

یکی از اشتباهات رایجی که امروزه به وفور در سایت های ایرانی دیده می شود استفاده از این گونه صفحات تبلیغاتی می باشد که باعث نوعی بی احترامی به کاربران می شود و باعث می شود کاربر دیگر به سایت شما مراجعه نکند. گوگل نیز برای این گونه سایت ها جریمه هایی را در نظر گرفته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست