مطمئنا شمایی که می خواهید این مقاله رو مطالعه می کنید در مورد کلمات کلیدی LSI از متخصصان سئو چیزهایی شنیده اید یا اینکه به شما توصیه شده است درهنگام مقاله نویسی برای وب سایت بهتر است از کلمات کلیدی مرتبط با کلیدواژه کانونی در متن مقاله استفاده کنید.

اما منظور از کلمات کلیدی مترادف یا کلمات کلیدی LSI (latest semantic indexing) چیست ؟
آیا کلمات کلیدی LSIبر سئوی سایت تاثیر گذار است ؟
چطور رتبه مقالات را با استفاده از کلمات کلیدی LSI بالا ببریم ؟
چطور این کلمات در بهینه سازی موتورهای جستجو موثر است ؟
راه های پیدا کردن کلمات کلیدی LSI چیست ؟

با ما همراه شوید تا جواب سوال هایی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد را بیابیم.

کلمات کلیدی LSI چیست ؟

کلمات کلیدی LSI ، کلماتی هستند که با کلمات کلیدی هدف سایت شما ارتباط معنایی دارند و به موتور های جستجو کمک می کنند که اصطلاحات را درک کرده و محتوای سایت شما را بفهمند.
درگذشته موتورهای جستجو تنها نتایجی را به کاربران نمایش می دادند که کلمه یا عبارت خاصی که کاربران در جستجوگر تایپ می کردند در آن باشد. اما امروزه الگوریتم های گوگل به قدری هوشمند شده اند که با استفاده از کلمات کلیدی LSI ، می توانند به طور دقیق متوجه شوند که کاربران به دنبال چه چیزی می باشند و نتایج متناسب با آن را نمایش می دهند.

در واقع با استفاده ازعبارات معنایی به ربات موتورهای جستجو کمک می کنید که به طور دقیق محتوای سایت، محصولات و خدمات شما را متوجه شوند و تکرار مکرر تنها یک کلید واژه کانونی در متن مقاله، این کار را برای آن ها سخت می کند زیرا ممکن است کلید واژه کانونی انتخاب شده، معنای متفاوتی در عنوان های دیگر داشته باشد.
به عنوان مثال زمانی که گوگل یک صفحه ای را می یابد که کلمه apple در آن وجود دارد، از کجا متوجه می شود منظور از apple میوه است یا برند apple می باشد ؟
در جواب آن باید بگویم که گوگل با استفاده کلمات کلیدی LSI موجود در محتوای صفحه، متوجه محتوای صفحه خواهند شد، یعنی اگر کلماتی مانند میوه (fruit) ، طعم و مزه (flavor) در متن وجود داشته باشد، گوگل متوجه خواهد شد که محتوای صفحه در مورد میوه apple می باشد.
با توجه به گفته های بالا، می توان بیان کرد که با استفاده از کلمات کلیدی lSI در مقالات خود می توانید رتبه خوبی در موتورهای جستجو نظیر گوگل بدست آورید.

بهترین مکان برای استفاده از کلمات کلیدی LSI

از کلمات کلیدی lSI در محتوا و عنوان مقاله و زیر عنوان ها و یا حتی می توانید به عنوان توضیحات عکس های مورد استفاده در مقاله، استفاده کنید.

کلمات کلیدی LSI

راه های پیدا کردن کلمات کلیدی LSI

اولین راه برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما، داشتن دانش فنی در حوزه ی کاریتان می باشد. یعنی اگر شما دانش کافی در حوزه ی کاری خود داشته باشید، به طور ناخودگاه در هنگام تولید محتوا یا توضیح درباره ی کسب و کارتان از کلمات کلیدی مرتبط استفاده خواهید کرد.
در ادامه به معرفی یکسری ابزارهای گوگل که به صورت رایگان به شما سرویس می دهند اشاره خواهیم کرد که به شما در پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با حوزه ی کاریتان یاری خواهند کرد.

۱) پیشنهادات گوگل

یکی از ساده ترین روش های پیدا کردن کلمات کلیدی LSI استفاده از پیشنهادات گوگل است. به صورتی که کلمه کلیدی هدف را در جستجوگر گوگل تایپ کنید و ببینید که گوگل چه کلمات یا عبارات هم معنا یا مرتبط با آن به شما پشنهاد خواهد داد.

کلمات کلیدی LSI
۲) ابزار Keywords Suggestion Tool

 Keywords Suggestion Tool، یکی از دیگر از ابزارات برای پیدا کردن کلمات کلیدی LSI می باشد که کلمات کلیدی مرتبط و پر کاربرد با با کسب و کار شما را نشان می دهد.

کلمات کلیدی LSI

۳) LSI generator

یکی دیگر از ابزارهای مناسب برای کشف کلمات کلیدی LSI ، ابزار LSI keyword GENERTOR می باشد. نحوه کار با آن نیز به این صورت است که شما کلمه کلیدی خود در جستجوگر آن تایپ کرده و این ابزار کلماتی که با کلمات کلیدی شما ارتباط معنایی دارند را نمایش می دهد.


۴) Google keyword planner

شما با به کارگیری ابزار google keyword planner می توانید لیستی از کلمات مرتبط با کلمات کلیدی هدف را بیابید و با جایگذاری این کلمات در محتوای خود، مقاله از نظر سئو بهینه سازی کنید.

کلمات کلیدی LSI

در آخر باید بگویم که محتوای با کیفیت موجب می شود بعد از اینکه کاربران به محتوای شما رسیدند و در سایت بمانند و نرخ تبدیل افزایش می یابد یعنی کاربران به مشتریان شما تبدیل خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست