سئو محلی: روز به روز با پیشرفته تر شدن موتور های جستجوگر، گوگل نتایج جستجو برای افراد را در هر مکان در نظر گرفته و بر اساس سوابق جستجوی آن ها، نتایج را نمایش می دهد. موقعیت جفرافیایی هر فرد بر اساس IP وی قابل تشخیص است، از این رو به مجموعه اقداماتی که هر فرد برای آگاه سازی تعیین مکان جغرافیایی خود به روبات های گوگل می دهد را سئو محلی یا لوکال سئو می نامیم.

سئو محلی

امروزه سئو محلی و جغرافیایی روز به روز در حال افزایش است و اشخاص و کسب و کارها برای سریع تر رساندن خدمات خود به دست مشتریان از این روش استفاده می کنند زیرا افراد نتیجه مطلوب تری را با جستجو کردن عبارات کلیدی به صورت جغرافیایی دریافت می کنند. اخیرا گوگل به جستجوی محلی و ارائه بهترین و نزدیک ترین نتایج به کاربران خود توجه ویژه ای داشته و این عامل نقش مهمی در آینده کاری افراد پیدا خواهد کرد.

به عنوان مثال افرادی که به دنبال طراحی سایت در کرج هستند با جستجو کردن عبارتی مانند “طراحی سایت” مقصود خود را پیدا نمیکنند. به همین دلیل اولین مرحله برای سئوی محلی مانور دادن بر روی عباراتی است که در آن نام موقعیت، مکان، شهر و یا منطقه مورد نظر ذکر شده باشد و همچنین قرار دادن این عبارات در قسمت های مختلف محتوای سایت.

سئوی محلی موفق

اولین اقدام در سئو موفق ثبت سایت در گوگل مپ می باشد. زمانی که در گوگل مپ اطلاعات مرتبط با کسب و کار شما ثبت شده باشد، سایتتان می تواند در نتایج محلی گوگل سرپ جایگاه مطلوبی داشته باشد. ضمنا برای این که تمامی مکان ها و موقعیت ها مورد تایید گوگل واقع شود می بایست اطلاعاتتان را با جزئیات دقیق وارد کنید. یک از راه هایی که تاثیر بالایی در سئو محلی می تواند داشته باشد این است که بتوانیم از سایت های مرتبط لینک های واقعی دریافت کنیم. لینک هایی که بر اساس عباراتی که شامل مکان جغرافیایی مورد نظر ما می شوند میتواند تاثیر به سزایی در سئوی محلی داشته باشد.

فوتر سایت ار بهترین فسمت های سایت برای گذاشتن اطلاعات تماس است زیرا روبات های گوگل توانایی تشخیص اطلاعات تماس شما را دارند. توصیه میشود تمام اطلاعات خود را اعم از آدرس، مشخصات شرکت، کسب و کار، کد شهر و کد پستی را در سایت خود ذکر کنید تا گوگل رابطه بین سایتتان و گوگل مپ را به خوبی متوجه شود. اعتبار و ارزش سایت های دایرکتوری از نکات مهم دیگر این بخش است. گذاشتن سایت یا لینک خود در هر سایتی به معنای بیش تر دیده شدن و یا پیشرفت در سئوی محلی نیست و تنها عامل برای بهبود این کار سایت های معتبر هستند که باعث بیشرفتتان در این حوزه می شوند. همچنین توصیه می شود به چند نکته مهم در سئو تکنیکال سایت نیز توجه کنید.

سایت های زیادی وجود دارند که از خود محتوای مفیدی ارائه نمیکنند و محتوا و اطلاعات خود را از سایت های دیگران تهیه میکنند. این سایت ها را زیر نظر بگیرید و به این مورد توجه کنید که سایت شما را به عنوان مرجع انتخاب کرده باشند و به سایت شما لینک داده باشند زیرا به طور کلی بر روی سئو محلی و سئو سایت شما تاثیر مستقیم میگذارند. در صورتی که متوجه شدید محتوای سایتتان در جایی کپی شده است و لینک شما آورده نشده است سریعا با مدیریت وب سایت مورد نظر ارتباط برقرار کرده و از او بخواهید تا محتوا و مطالب شما را حذف نماید. در غیر این صورت این امر را می توان به موتورهای جستجوگر اطلاع داد.

نظرات کاربران در صفحه گوگل پلاس یکی دیگر از نکات مهم و موثر بر سئو محلی شما می باشد. برای این که کاربران بتوانند نظراتشان را در مورد خدمات شما بیان کنند می بایست یک صفحه مشخص در گوگل پلاس برای حوزه کاری خود ایجاد کنید. همچنین گذاشتن عکس نیز در صفحه گوگل پلاس، برای شما امتیاز بالایی در سئو محلی سایت دارد زیرا به افزایش بازدید سایت شما کمک شایانی خواهد کرد.

کلمات کلیدی جغرافیایی که در عنوان صفحات وجود دارند نتیجه بهتری را در رتبه بندی جستجو های محلی از آن خود میکنند. به عنوان نمونه زمانی که یک کاربر کلمه سئو سایت را در گوگل سرچ میکند اگر مرورگر موقعیت مکانی کاربر را در کرج شناسایی کند، صفحاتی که عناوین آن ها حاوی عبارت کرج باشند احتمال بیشتری برای دریافت رتبه مناسب تر دارند، مانند سئو کرج و یا سئو در کرج

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست