لینک سازی

لینک سازی یا Link Building مبحثی می باشد که در سئو به آن توجه خاص می شود و به معنای دریافت لینک به سایت شما است به این معنا که از روش های مختلف برای سایت خود از دیگر وب سایت ها لینک بگیرید. از جمله لینک های داخلی یا لینک های خارجی یا فروش لینک ها که هر کدام نیز به چندین بخش تقسیم  می شوند. لینک سازی قدرتمندترین امر بهینه سازی سایت و سئو می باشد.

نقش لینک سازی داخلی در کلمات کلیدی

لینک سازی داخلی در داخل صفحات وب سایت به معنای ایجاد صفحات مختلف در خصوص یک کلمه کلیدی خاص می باشد. به طور مثال فرض کنید کلمه کلیدی شما طراحی سایت باشد. حال به این مقصود ایجاد صفحاتی با عنوان طراحی سایت گردشگری، طراحی سایت آموزشی ،طراحی سایت مجله خبری ، طراحی سایت هنری و … تمامی موجب تقویت رنکینگ و سئو سایت شما در کلمه کلیدی طراحی سایت و طراحی وب سایت خواهد شد. زیرا که محوریت صفحات طراحی سایت شما با عنوان و title “طراحی سایت” ایجاد شده است.

 نقش لینک سازی خارجی در کلمات کلیدی

لینک سازی خارجی کیفیت و محبوبیت را در نظر موتورهای جستجو ارتقا داده و از این رو لینک ها بهتر در نتایج جستجو ظاهر می شوند. یک راه رایج و موثر برای لینک بیلدینگ قرار دادن سایت دایرکتورهای وب مختلف می باشد. یکی از اصولی که باید از آن پیروی کنید این است که باید ببینید که دایرکتوری فرآیند ویراستاری را پیروی می کند و یا این که وب سایت های مرتبط را میپذیرد. اگر دایرکتوری بخواهد لینکی را بدون بررسی منتشر کند، احتمالا یک دایرکتوری قابل اعتماد نیست. دایرکتوری Dmoz جای خوبی برای شروع کار می باشد و اگر شما یک کسب و کار محلی‫ را انجام می دهید،  میتوانید اطلاعات را در موتورهای جستجو و دایرکتورهای محلی متفاوتی قرار بدهید. اگر شما از یک دایرکتوری که مخصوص صنعت خاصی می باشد و سرویس هایی را لیست نموده اند که قابل اعتماد و منحصر به بازار شما هستند، خواهید توانست به مرحله ی بعد بروید.

روش دیگری که برای لینک سازی خارجی وجود دارد، این است که سایت های دیگر را ترقیب به لینک کردن محتواهای سایتتان می کند و عامل کلیدی این فعالیت  به این صورت می باشد که محتوای کیفی که کاربران می خواهند به آن لینک کنند را دارا باشید.

گسترش کلمه کلیدی

اگر کلمه کلیدی شما به طور مثال کلمه”طراحی سایت” است، به منظور تقویت رنکینگ و امر بهینه سازی و سئو سایت خود، بر روی کلمات کلیدی مانند طراحی سایت آموزشگاهی، طراحی سایت بیمه و دیگر کلماتی را که دربردارنده کلمه کلیدی طراحی سایت و طراحی وب سایت است کارکرد خود را دارا باشیم. همچنین لینک سازی و لینک بیلدینگ خارجی (بک لینک) را به این منظور ایجاد نماییم.

بک لینک

بک‌ لینک یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگر می باشد.  بک لینک به عنوان لینک هایی شناخته می شود که یک صفحه در یک سایت سایتی دیگر فرستاده. بک لینک شما را راهنمایی می نماید که اطلاعات خود را در دیگر سایت ها بررسی و ارزیابی نمایید. هرچقدر بک‌ لینک بیشتری به سایت شما ارجاع داده شود٬ سایتتان محبوب‌تر خواهد شد. بک لینک های وب سایت شما توسط موتورهای جستجو بررسی شده و در مسیر بهینه سازی و سئو سایت شما نقش بسیاری را بر عهده دارد. موتورهای جستجو از جمله گوگل به بک لینک ها بر اساس میزان محبوبیت و تعداد ان ها اهمیت می دهند و هر گونه لینک به صفحات وب سایت شما در وب سایت‌ها و صفحات دیگر که توسط موتور‌های جستجو پیدا شود بک لینک می باشد. وجود هر لینک در سایت های دیگر اعتبار سایت شما را افزایش می دهد و رنکینگ بالاتری را به شما اختصاص خواهد داد.

موضوعات : بازاریابی محتوا

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست