آموزش ارسال ایمیل با smtp در وردپرس: اگر با وردپرس طراحی سایت انجام داده باشید و از آن استفاده های متعددی کرده باشید، قطعاً متوجه این موضوع شده اید که سرورهایی که خریداری می کنید و وب سایت خود را در آن طراحی و پیاده سازی می کنید، دارای محدودیت ارسال ۳۰ ایمیل در روز می باشد که این ارسال ها نیز با سرورهای دیگر تداخل زیادی داشته و در نهایت منجر به این می شود که اکثر ایمیل های وب سایت شما ارسال نمی شود. این قضیه در افزونه های متعدد مشکلاتی را ایجاد کرده اند.

آموزش ارسال ایمیل با smtp در وردپرس

حال اگر افزونه های زیادی داشته باشید که قرار باشد ایمیل ارسال و دریافت کنند، یک تیکت از سوی هاستینگ به شما ارسال می شود که ارسال و دریافت ایمیل های وب سایت شما به سرور فشار آورده است و باید هرچه زودتر افزونه های خود را غیرفعال کنید. اینجا دیگر کفر وبمستر بالا می آید 🙂 بهتر است که یک فکر اساسی برای دریافت و ارسال ایمیل از سوی وردپرس خود باشید. با آموزش ارسال ایمیل با smtp در وردپرس با آویناوب در همراه باشید.

ارسال ایمیل با smtp در وردپرس

ارسال ایمیل با smtp وردپرس چیست؟ smtp نام سرویسی است که به شما کمک می کند تا بدون نیاز به سرور، ایمیل های خود را از طریق سرویس هایی مثل یاهو و گوگل ارسال کنید. حال همانطور که میدانیم، سرورهای یاهو و گوگل در ارسال ایمیل بسیار قوی هستند و قرار نیست دوباره کفری شوید 🙂 زیرا ایمیل های شما تمام و کمال از سوی وردپرستان ارسال می شود. افزونه ای تحت عنوان WP Mail SMTP وجود دارد که در مخزن وردپرس نیز قابل دستیابی می باشد. با استفاده از این افزونه محبوب که بیش از ۵۰۰ هزار نصب و فعال دارد، می توانید ایمیل های وردپرس را براحتی ارسال کنید.

افزونه ارسال ایمیل وردپرس

پس از نصب و راه اندازی افزونه، مطابق شکل زیر می توانید افزونه را در تنظیمات > Email بیابید.

افزونه ارسال ایمیل وردپرس

افزونه ارسال ایمیل وردپرس

بر روی این گزینه کلیک کنید تا وارد تنظیمات افزونه شوید.

Advanced Email Options

افزونه ارسال ایمیل وردپرس

افزونه ارسال ایمیل وردپرس

From Email: ایمیل خود را برای ارسال پیام به کاربران وارد کنید. بهتر است در این بخش جیمیل خودتان را به وردپرس متصل کنید.
From Name: نام ایمیل هایی که برای کاربران ارسال می کنید را مشخص نمایید.
Mailer: تنظیمات این بخش را بر روی حالت دیفالت (Send all WordPress emails via SMTP) قرار دهید. تا ایمیل های سایت را از این بعد با smtp وردپرس ارسال کنید.
Return Path: برای تعیین مسیر بازگشت ایمیل ها است. اگر می خواهید کاربران به همین جیمیل، پاسخ شان را ارسال کنند، فعال سازید. سپس تنظیمات این بخش را ذخیره نمایید.

آموزش ارسال ایمیل با smtp در وردپرس

ارسال ایمیل در وردپرس

این بخش برای تنظیمات smtp وردپرس است. اگر در تنظیمات فوق گزینه Send all WordPress emails via SMTP را انتخاب کردید، تنظیمات این قسمت را انجام دهید.

SMTP Host: از طریق اطلاعات دریافتی از گوگل تعیین نمایید. عبارت smtp.gmail.com در کادر آن وارد نمایید.
SMTP Port: پورت سرور جیمیل را تعیین نمایید. پورت گوگل برای ssl برابر با ۴۶۵ است.
Encryption: با توجه به تنظیمات فوق گزینه ی Use SSL encryption را انتخاب نمایید.
Authentication: اگر گزینه ی No: Do not use SMTP authentication را فعال نمایید، لازم نیست اطلاعات زیر را وارد کنید. اما با فعالسازی گزینه Yes: Use SMTPP authentication، اطلاعات smtp وردپرس را در ادامه تعیین کنید.
Username: نام کاربری خود را وارد کنید. درواقع همان آدرس جیمیل برای ارسال پیام به کاربران است.
Password: رمز عبور جیمیل خود را وارد کنید.

سپس تنظیمات این قسمت را ذخیره نمایید.

آموزش ارسال ایمیل با smtp در وردپرس

آموزش ارسال ایمیل با smtp در وردپرس

To: برای تست و بررسی تنظیمات انجام شده است. شما می توانید ایمیل خودتان را وارد کنید و بر روی دکمه send test کلیک نمایید.

پس از ارسال ایمیل به صورت تستی، نتیحه آن (Test Message Sent) را می توانید مشاهده کنید. برای اطمینان از ارسال و تنظیمات صحیح smtp وردپرس، باید مقدار bool در این صفحه true باشد!

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست