اینستاگرام برای تبلیغات بهتر است یا تلگرام؟ این موضوع شاید مساله ای باشد که ذهن شما را هم درگیر کرده باشد. اکثر مشتریان نیز در این رابطه سوال می پرسند و می خواهند بدانند که کدام برنامه می تواند آنها را زودتر به اهدافشان برساند و تبلیغات آن ها در چه صورت بازدهی بیشتری خواهد داشت.
مهمترین مساله ای که در رابطه با تبلیغات وجود دارد میزان بودجه شما برای این کار است. اکثر مشتریانی که در این زمینه رجوع می کنند می خواهند با کمترین هزینه بیشترین میزان بازدهی را از تبلیغات خود داشته باشند.
در صورتی که تبلیغاتی بازدهی خوب دارد که  چندین بار در کانال ها و صفحات پربازدید صورت بگیرد.

چگونه محل تبلیغات درست را انتخاب کنیم؟

اولین حرکتی که در زمینه تبلیغات باید صورت بگیرد مشخص کردن بازار هدف است برای تعیین کردن بازار هدف شما باید دانش اولیه ای در زمینه بازاریابی داشته باشید. با مشخص کردن درست این موضوع شما می توانید براحتی تصمیم بگیرید که در کجا و چگونه باید تبلیغ کنید تا بازدهی خوبی داشته باشد.
تعیین بازار هدف باید کاملا منطقی و بافکر صورت بگیرد. شما در ابتدا باید بررسی کنید که مشتریان واقعی شما چه کسانی هستند؟ کجاهستند؟ و بیشتر به چه چیزهایی نیاز دارند؟
در مرحله بعد باید پاسخ چنین سوالاتی را پیدا کنید، اینکه کاربران شمابیشتر در چه گروه سنی ای هستند؟ جنسیت آنها چیست؟ وضعیت جغرافیایی زندگی آن ها، سطح درآمد و… همین سوالات تعیین کننده این هستند که ما بیشتر به دنبال چه افرادی هستیم.
برای مثال برای تبلیغ طراحی سایت بیشتر مشتریان را آقایان تشکیل می دهند که می توانیم آنها را به چند دسته با گروه سنی های متفاوت تقسیم کنیم و دسته بندی های دیگری از این قبیل مانند محل زندگی و …

تبلیغات بر اساس منطقه جغرافیایی خاص

تبلیغاتاگر بازار هدفی که برای خود تعیین کرده اید یک منطقه یا شهر خاصی است بهتر است اینستاگرام را برای تبلیغات انتخاب کنید چرا که اینستاگرام دارای تگ هایی است که بوسیله این تگ های جغرافیایی شما می توانید به کاربران منطقه های موردنظرتان دسترسی پیدا کنید. همانطور که می دانید تلگرام نیز دارای کانال هایی است که مختص مناطق جغرافیایی است اما معمولا کانال های تلگرام خلوت تر از اینستاگرام هستند. پس اینستاگرام در این زمینه بازدهی بهتری دارد.

مشتریان شما خانم ها هستند یا آقایان ؟

اگر مشتریان شما را بیشتر بانوان تشکیل می دهند ما به شما اینستاگرام را برای تبلیغات پیشنهاد می کنیم. البته که در تلگرام هم کانال های مختص آقایان یا خانم ها زیاد دیده می شود. اما خانم ها را در اینستاگرام راحت تر می توانید پیدا کنید.

می خواهید با مشتریان خود ارتباط مستقیم برقرار کنید؟

اگر می خواهید براحتی و بطور مستقیم با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید پیشنهاد ما به شما تلگرام است. چرا که تلگرام یک پیام رسان است و مشتریان شما براحتی می توانند با شما ارتباط برقرار کنند و سوالاتشان را از شما بپرسند. با استفاده از روبات تلگرام می توانید کمک خوبی به پرسش های متداول کاربران داشته باشید.

آیا محدوده سنی خاصی مورد نظر شما است؟

اگر مشتریان شما را بیشتر جوان ها تشکیل می دهند اینستاگرام برایتان بهتر است و اگر مسن ها، تلگرام را به شما پیشنهاد می کنیم. چرا که جوان ها بیشتر اینستاگرام را ترجیح می دهند و افراد مسن بیشتر در کانال های تلگرام عضو هستند.

اینستاگرام یا تلگرام؟

پاسخ دقیقی نمی توان به این سوال داد همانطور که گفتیم شما ابتدا باید بازارهدف خود را مشخص کنید و نسبت به آن موضوع براحتی تصمیم بگیرید که اینستاگرام برایتان مناسب تر است یا تلگرام ؟ اینستاگرام فضای بهتری برای به اشتراک گذاشتن ویدیو و انیمیشن هاست. اما تلگرام برای تصاویر و فایل های gif بهتر است. با توجه به محتوای خود می توانید انتخاب کنید، در صورتی که محتوای شما به بهترین نحو و تاثیر گذار باشد مسلما تاثیر بهتری بر روی مخاطبانتان خواهد گذاشت.
اگر تمایل دارید در رابطه با چگونگی تبلیغات در تلگرام بیشتر آشنا شوید می توانید به مقاله تجارت الکترونیک با تبلیغات در تلگرام مراجعه کنید.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست