روش های افزایش درآمد برای یک فریلنسر در وردپرس: وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز و رایگان است که با آن می توان طراحی سایت و سئو نیز انجام داد. این سیستم مدیریت محتوا یک روش کسب درامد نیز به شمار می رود که در حال حاضر توانسته شهرت بسیار زیادی در کسب و کارهای اینترنتی در کشورمان پیدا کند. از این رو کسانی هستند که تنها کسب و کاری که دارند از طریق همین سیستم مدیریت محتوا می باشد.

روش های افزایش درآمد برای یک فریلنسر در وردپرس

البته این کسب درآمد ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس به بخش های گسترده ای تقسیم می شود. بطور مثال طراحی سایت یا سئو و یا حتی اگر ریزتر شویم، پیاده سازی افزونه ها یا قالب ها و هک های وردپرس.

فریلنسر کیست؟

در تعریف فریلنسر وردپرس در ویکی‌ پدیا آمده است که، فریلنسر کسی است که سرویس‌ ها یا خدمات خود را بدون تعهد دراز مدت به کارفرما ارائه می‌ کند. آنها معمولاً ساعتی، روزانه یا پروژه‌ ای دستمزد می‌گیرند و اساساً یک کسب و کار یک نفره است. افزایش درآمد فریلنسر در وردپرس در هر زمینه‌ ای که تخصص دارند به صورت انفرادی سفارش را دریافت کرده و بر اساس مدت زمان تحویل آن را تکمیل و به مشتری ارائه می‌ کنند.

مشکلات اساسی یک فریلنسر وردپرس

فریلنسر در سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز همانند تخصص های دیگر دارای مشکلات خاص خود می باشد. از بزرگترین و مهم ترین این مشکل این است که یک فریلنسر بتواند در قبال سفارش و کاری که انجام می دهد، تا حد ممکن بیشترین سود دهی را داشته باشد و از پروژه حداکثر مبلغ را دریافت کند. مشکل دیگری که یک فریلنسر می تواند داشته باشد، درآمدی است که بطور مستقیم نرخ مستقل سفارش او را تحت تاثیر قرار می دهد. اینکه یک فریلنسر بر چه اساسی یک سفارش را در وردپرس تعیین قیمت می کند زیاد مهم نیست، زیرا هیچ اساسی برای آن وجود ندارد و باید طبق توافق فی مابین صورت گیرد. در این مقاله قصد داریم تا چند استراتژی جهت افزایش درآمد یک فریلنسر را شرح دهیم. با آویناوب همراه باشید.

تخصص فریلنسر وردپرس

استراتژی اول را با یک پرسش شروع می‌ کنم. فرض کنید به دنبال یک نویسنده برای تولید محتوا در وبسایت خود هستید، شما کدام یک از موارد زیر را به عنوان اولویت خود قرار خواهید داد؟!

  • شخصی که در هر نوع زمینه‌ ای به نویسندگی می‌ پردازد و تخصصی در زمینه‌ ای که در آن اقدام به تولید محتوا می‌ کند ندارد.
  • شخصی که صرفا در چند زمینه خاص تخصص کافی دارد و تنها کار وی این است که نویسندگی و تولید محتوا می‌ کند.

به زبان ساده‌ تر، شما یک همه کاره را می‌ خواهید یا اینکه یک متخصص؟! و مهمتر از آن اینکه آیا مایل به پرداخت هزینه بیشتری به نویسنده متخصص خواهید داشت یا خیر؟!
متاسفانه نویسندگانی که همه کاره هستند و تخصص خاصی در زمینه‌ ای که در آن اقدام به تولید محتوا می‌کنند ندارند و همین امر باعث می‌ شود تا اشتباهات زیادی را مرتکب شوند که این درست چیزی است که نباید برای شما رخ دهد، چرا که قبل از اینکه شخص تحت‌الشعاع قرار گیرد این کسب و کار شماست که تحت‌ الشعاع آن قرار خواهد گرفت. پس سعی کنید تا درست فریلنسری انتخاب کنید و همچنین فریلنسری باشید که در زمینه مورد نظر دارای تخصص باشید و درست خود را جای کارفرما بگذارید و نیازهای وی را به طور کامل تکمیل کنید.

افزایش تدریجی نرخ کار

استراتژی دیگری با عنوان افزایش تدیریجی نرخ کار وجود دارد که بصورت تدریجی باعث می شود تا سفارش های شما بیشتر شود. شما یک فریلنسر وردپرس هستید، ولی انتظارات را از خود کم کنید و اجازه دهید تا نمونه کارهای شما بیشتر شود. شما به شدت نیاز به محبوبیت دارید. این محبوبیت فقط با تعداد نمونه کارهای بیشتر در زمینه های مختلف ایجاد می شود. به این شکل می توانید خود را برند کنید و سفارش های شما بیشتر شود. اگر در ابتدای کار نرخ کار خود را پایین در نظر بگیرید، می توانید مشتریان زیادی را به خود جذب کنید. اکثر فریلنسر ها برای آوردن بهانه، هزینه های هنگفتی پیشنهاد می دهند که پروژه را نگیرند زیرا برایشان دردسر دارد یا سخت است. شما می توانید از این قضیه استفاده بهینه داشته باشید.

زمانبندی مناسب

در کارهای مجازی، بدلیل این که هیچ محصول قابل لمسی وجود ندارد و گاهاً فریلنسر و کارفرما، همدیگر را ملاقات نمی کنند، وجود زمان بندی مناسب و یا به اصطلاح خودمانی، وقت شناس بودن بسیار مهم است. همانطور که در تعریف فریلنسر آمده است، بر اساس یک بازه زمانی مبلغ پیشنهادی خود را برای سفارش اعلام می‌ کند و با توافق مشتری در زمان تعیین شده آن را تکمیل و تحویل مشتری خواهد داد. پس سعی داشته باشید که جهت بهره وری مناسب در اموری که قرار هست انجام دهید، دقیقا طبق زمانی که ارائه کردید آن را تحویل دهید. مشتریان نسبت به این موضوع بسیار عکس العمل خوبی نشان خواهند داد و از کار با شما خوشحال می شوند. بدین ترتیب اگر در پروژه های دیگر با همین کارفرما، قیمت خود را افزایش دهید، به جهت کیفیت کار و زمان بندی مناسب، پیشنهاد شما را رد نخواهند کرد.

کسب تجربه

تجربه در هرکاری می‌ تواند با ارزش‌ ترین چیزی باشد که نصیب شما خواهد شد، چرا که بخش اقتصادی آن گذرا خواهد بود. اجازه دهید تا این موضوع را اندکی نقض کنم، برای اینکه بتوانید در دنیای فریلنسر بودن تجربه کافی به دست آورید با هر نوع مشتری، هر نوع هزینه سفارش، زمان تحویل سفارش و سایر موارد در هر پروژه برخورد کرده و رفتار مشتریان را به خاطر بسپارید. با این کار پس از گذشت مدت زمانی یک تجربه کافی به دست خواهید آورد و در کوتاهترین زمان ممکن می‌ توانید مشتری خود را شناخته و بیشترین بهره‌ وری را در سفارشات خود داشته باشید.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست