بهبود سئو سایت از طریق پینترست: پینترست یک شبکه ی اجتماعی پر کاربرد و خلاقانه است که بر پایه یارسال تصاویر بنا شده است. امروزه کاربرانن زیادی به فعالیت در این شبکه ی اجتماعی روی آورده اند و این موضوع سبب شده است تا بتوانیم از آن برای بهبود سئو سایت خود بهره ببریم. برد ههای شما در پینترست به وسیله ی موتور های جستجو به نمایش گذاشته می شود. بنابراین این یک فرصت عالی برای بهینه سازی سایت شما بازاریابان به شمار می رود. در این مقاله قصد داریم برای شما راهنماایی از استفاده پینترست در جهت بهبود سئو سایت ارئه دهیم.

بهبود سئو سایت با استفاده از پینترست

بهبود سئو سایت از طریق پینترست
بُردهای پروفایل خود را برای موتور های جستجو قابل رویت بگذارید

قبل از انجام تنظیماتی که برای شما شرح خواهیم داد ابتدا باید مطمئن شوید که صفحه شما توسط موتور های جستجوگر بازدید می شود. برای این کار وارد بخش Search Privacy در قسمت تنظیمات خود شوید و مطمئن شوید که تیک این گزینه غیر فعال می باشد.

حساب کاربری خود را تجاری و نام آن را بهینه نمایید

اگر برای تجارت و با هدف موفقیت کسب و کارتان در پینترست فعالیت می کنید بهتر است حساب کاربری خود را به حساب تجاری Business تبدیل نمایید. به این ترتیب سایت شما راحت تر تایید شده و می توانید از امکانات analytics و rich pins پینترست نیز بهره ببرید.
اکانت خود را تجاری نموده و نام حساب کاربری تجاری خود را بهینه سازی نمایید به طوری که به صورت کامل از نام برند تجاری خود استفاده و آن را در لینک صفحه پینترست خود ثبت نمایید. همچنین آیکون شبکه های اجتماعی در سایت شا باید قرار بگیرد. آیکون ژینترسا را در سایت خود قرار داده و به آدرس ژینترست خود لینک دهید.

کلمات کلیدی خود را در بخش درباره (about) صفحه تان به کار ببرید

قسمت درباره و یا About ممکن است در لیست نتایج جستجو ها به نمایش گذاشته می شود. بنابراین هوشمندانه تر است تا در این قسمت متنی را تهیه نمایید که در عین جذابیت برای کاربران، از کلمات کلیدی تان در آن استفاده شده باشد.

وب سایت خود را اضافه و تایید نمایید

در قسمت تنظیمات پینترست شما بخشی برای اضافه نمودن وب سایتتان در نظر گرفته شده ایت. شما باید سایت خود را در پنل مخصوص به آن اضافه نمایید و سپس با قرار دادن تگ meta ای که پینترست در اختیارشما قرار می دهد در قسمت تگ head صفحه سایت خود، هویت سایتتان را تایید نمایید. این کار باعث افزایش اعتبار شما خواهد شد.

در بخش نام و توضیحات برد ها از کلمات کلیدی استفاده نمایید

همان طور که می دانید شما باید در پینترست برد هایی را در پروفایل خود ایجاد نمایید. دقت داشته باشید که از عنوان هایی که خود پینترست در اختیارتان قرار می دهد استفاده ننمایید و حتما نام برد های خود را بر اساس کلمات کلیدی خود انتخاب نمایید تا باعث افزایش رتبه صفحه نتیجه جستجو ها SERP)) شوید.
همچنین پینترست یک بخشی نیز برای توضیحات هرکدام از برد هایتان در اختیار شما قرار می دهد. در متن این قسمت نیز از کلمات کلیدی تان استفاده نمایید. در این مورد که مشتریانتان بیشتر چه کلماتی را برای یافتن شما در پینترست جستجو می کنند تحقیق نمایید. در رابطه با کسب و کار های مشابه خودتان در پینترست جستجو نمایید و از ابزار Google Adwords Keyword استفاده نمایید.

در محتوای بخش توضیحات پین ها از کلمات کلیدی و هشتگ ها استفاده نمایید

همان طور که می دانید برای سئو و بهینه سازی سایت بهت همیشه تگ alt یا همان نام جایگزین تصاویر را اضافه می نماییم. موتورهای جستجو گر قادر به خواندن تصاویر نیستند و تنها و متن جایگزین آن ها را درک میکنند. در اینجا نیز شما باید توضیحاتی برای عکس بارگزاری شده تان ارائه دهید. پینترست برای این قسمت ۵۰۰ کاراکتر در نظر گرفته است. در این قسمت به طور هوشمندانه ای از کلمات کلیدی خود استفاده نمایید.
پس از نوشتن توضیحات مناسب برای این بخش از هشتگ ها که مولفه اصلی در یافت شدن در نتایج می باشد استفاده نمایید. شما با این کار پین های خود را دسته بندی کرده و پیدا کردن آن توسط کاربر را آسان می نمایید.

پین ها ی خود را به سایت خود لینک کنید

همیشه ی همیشه ی همیشه، پین ها ی خود را به سایت خود لینک کنید. پینترست در لینک های خود از قانون no follow استفاده می کند و دوباره پین کردن افراد برای موتور های جستجو بک لینک محسوب نمی شود. ولی شما همچنان باید محصولات خود را لینک کنید.
پس از تصدیق هویت سایت شما توسط پینترست می توانید به سایت خود بک لینک بدهید. برای ایجاد هر پین توسط شما پنلی برای قرار دادن لینک ان مطلب وجود دارد. آدرس url آن را در آن قسمت قرار دهید. با این لینک سازی شانس دیده شدن صفحات سایت خودتان را نیز افزایش می دهید.

نتیجه گیری

همان طور که می دانیم مهمترین هدف کسب و کار ها از طریق بازاریابی اینترنتی کسب موفقیت آن ها در بهتر دیده شدن و جذب مخاطبان و مشتریان هر چه بیشتر می باشد و این کار بدون انجام سئو و بهینه سازی سایت امکان پذیر نمی باشد. هر جقدر در این زمینه فعال تر بوده و بهتر فعالیت نمایید موفقیت شما نسبت به رقیبانتان قطعی تر می باشد. استفاده از شبکه های اجتماعی در این مهم بسیار کاربردی و دارای اهمیت می باشد. پینترست نیزز مانن شبکه های اجتماعی دیگر، امکاناتی را در جهت بهبود رتبه و افزایش سئو سایت شما ارائه میدهد. موفق باشید.

۱ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • سلام.میشه کمکم کنیدمن پینترست دارم ولی معمولاقطع میشه.حتی بافیلترشکن هم کارنمیکنه.بازمیشه ولی چندتاتصویربیشترنمیاد.که هموناهروقت بازمیکنم تکراری میاد

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست