همانطور که تاکنون با ما همراه بوده‌اید و میدانید مقالات زیادی در رابطه با سئو و طراحی سایت در سایت منتشر کرده ایم این بار می‌خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که چرا سئو در طراحی سایت بسیار اهمیت دارد و اهمیت سئو را بررسی کنیم تا شما هم از این طریق پاسخ سؤالات خود را در این زمینه بیابید.

استفاده از فرصت های مناسب برای تولید محتوا:

یکی از گام های مهمی که برای شروع کسب و کار در فضاهای مجازی وجود دارد تولید محتوا است زیرا موتورهای جستجو با محتوا سایت شما را شناسایی می کنند. در اصل در صورتی که سایت شما دارای محتوای مناسب باشد باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود و بازدید سایت را براحتی افزایش می دهد. موضوعی که در این رابطه دارای اهمیت است و اغلب مدیران سایت درگیر این مسأله می‌باشند چگونگی و شکل تولید محتواست.
باید توجه داشته باشید که اولین و مهمترین قدم در طراحی سایت و یا ایجاد یک کسب و کار اینترنتی تولید محتوای مناسبی که باعث جذب کاربران نیز شود می باشد. پس تولید محتوا درتوسعه و طراحی سایت دارای اهمیت زیادی می باشد.

کاربر پسندبودن سایت برای موتورهای جستجو:

یکی دیگر از موارد مهمی که در طراحی سایت وجود دارد کاربرپسند بودن سایت است. یعنی کاربر براحتی بتواند باسایت کار کند و مشکلی نداشته باشد. پس سایتی که طراحی می‌کنید باید طوری باشد که طراحی اولیه و قسمت‌های مختلف سایت مورد پسند کاربر و موتورهای جستجو باشد.
یکی از موضوعاتی که در کاربرپسند بودن سایت تأثیر دارد ریسپانسیو بودن سایت است که تأثیر خیلی زیادی در جذب کاربرانی که با موبایل به سایت مراجعه می‌کنند دارد.
بهینه سازی سایت برای استفاده در موبایل، تبلت و دستگاه‌های دیگر موقعیت مناسبی برای بهبود سئو و ارتقا رنکینگ سایت بوجود می آورد.زیرا همانطور که می‌دانید گوگل اهمیت زیادی به کاربرانی که از طریق موبایل سایت مراجعه کرده‌اند می‌دهد و از این موضوع برای رتبه دادن به سایت استفاده می کند.

اهمیت سئو

اهمیت سئو

به روز رسانی و بهینه ساختن محتوای صفحات و توضیحات متا:

ایجاد تغییرات در سایت به معنی فعالیت بر روی سایت و به روز رسانی آن می باشد. همانطور که میدانید ظاهر سایت برای کاربران بسیار مهم می‌باشد و کاربران در صورتی که از سایت خوششان بیاید جذب سایت می‌شوند و در سایت به مدت طولانی‌تری می‌مانند و در غیر اینصورت به سرعت از سایت خارج می شوند.
در صورتی که سایت شما بر طبق اصول و استانداردهای روز دنیا باشد باعث تأیید شدن و اهمیت سایت شما از طرف موتورهای جستجو و روبات های گوگل می شود.
این موضوع باعث جذب مشتریان و کاربران به سایت شما نیز می‌شود مثلاً در صورتی که سایت شما ریسپانسیو باشد کاربران بیشتری جذب سایتتان می شوند. مساله مهم دیگری که در عنوان به آن اشاره کردیم متای توضیحات می باشد. بهینه سازی متا دیتاها به‌خصوص متای توضیحات اهمیت بسیاری دارد زیرا در متای توضیحات خلاصه‌ای از محتوای صفحه ارائه می‌شود که بازدیدکنندگان قادر به تماشای آن نیستند و فقط برای موتورهای جستجو قرار داده می شود.

گسترش کسب و کار اینترنتی:

زمانی که پروژه ای در زمینه کسب و کارهای اینترنتی انجام می‌دهید باید به فکر گسترش دادن آن نیز باشید. ممکن است در ابتدای راه بودجه کافی را برای گسترش کسب و کارتان نداشته باشید ولی پس از مدتی که کسب و کار شما رونق گرفت می‌توانید به این موضوع فکر کرده و پروژه خود را گسترش دهید.
برای پروژه های بزرگ شما باید به تکنولوژی های جدید و پیشرفته سایت نیز فکر کنید در کنار این قضیه باید امنیت سایت خود را نیز در نظر بگیرید. همانطور که می‌دانید امنیت سایت یکی از فاکتورهای مهم سئو سایت است و در کیفیت سایت طراحی شده نیز تاثیرگذار می‌باشد.

اهمیت سئو

اهمیت سئو

بهره وری از محتوای خارج صفحه:

محتوای خارج صفحه به محتواهایی از قبیل لینک، متن، تصویر یا ویدیو تبلیغاتی و… می شود که در خارج از صفحه یا سایت شما وجود دارند و باعث می‌شوند که بازدیدکنندگان سایتتان افزایش یابد.
اغلب وبسایت ها برای اینکه در زمینه سئو موفق شوند تمام تمرکز خود را روی تولید محتوایی که جذب ترافیک و جذب حداکثر مخاطبین را داشته باشد در صورتی که در ابتدای کار باید به فکر تولید محتوایی باشید که آموزنده و دارای بار علمی باشد.
بنابراین باید در مسیر کار باید به تمام جزییات دقت کنید و در نظر داشته باشید که هرتغییری ممکن است در جذب مشتریان و فراری دادن آن‌ها تاثیر داشته باشد. خصوصا شرکت های تجاری آنلاین باید بصورت مداوم و دقیق به جزییات توجه داشته باشند تا به جذب و افزایش تعداد مشتریان کمک کنند.

اهمیت سئو

اهمیت سئو

برای این منظور باید این موارد را در نظر داشته باشید:
قالب و طرحی که برای سایت مورد نظر استفاده می کنید به روز باشد.
پرداخت و چگونگی و فرایند پرداخت بصورت دقیق در سایت صورت بگیرد.
عنوان ها و تیترهایی که در سایت وجود دارند کاملاً هدفمند و دقیق باشند.
مواردی از قبیل گارانتی، امکان برگشت مبلغ و یا برگشت کالا را با دقت بسیار انجام دهید.
رنگ‌ها و طرح هایی که برای کالاها استفاده می‌کنید با قسمت‌های دیگر هماهنگی داشته باشد.
فرایندی که مشتری از ابتدا تا پایان خرید پشت سر می‌گذارد را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که این راه به ساده‌ترین شکل ممکن می باشد.
آویناوب با سابقه درخشانی که در زمینه طراحی سایت و سئو سایت دارد می‌تواند از همان ابتدا سایت شما را بر اساس اصول سئو طراحی کرده تا در مراحل پایانی به مشکل برنخورده و هزینه‌هایی مضاعف برای شما به همراه نداشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست