بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن در سئو: اگر جزء خوانندگان وبلاگ آویناوب بوده باشید، تابحال مقالات زیادی درباره سئو و طراحی وب سایت خوانده اید. امروز نیز قصد داریم در امتداد مقاله های سئو، بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن در سئو را شرح دهیم. اینکه بهینه بودن تصاویر به چه معناست و چه روش هایی برای آن وجود دارد. آیا لازم است تا همه وبمستران و مدیران تصاویر وب سایت خود را بهینه کنند؟ این بهینه سازی دقیقاً در چه قسمتی از سئو صورت میگیرد؟ با آویناوب همراه باشید.

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن در سئو

بهینه سازی تصاویر تاثیر بسیار مستقیمی در سئو دارد. این بهینه سازی فقط یک موردی را شامل می شود و آن کم حجم شدن تصاویر است. اما این کم حجم شدن تصاویر نباید به قیمت از بین رفتن کیفیت آن باشد. به شخصه حاضر هستیم زمان بیشتری را صرف کنیم و تصاویر با کیفیت تری ببینیم. حال تصور کنید نیاز به صرف این زمان بیشتر نباشیم ولی باز هم تصاویر با کیفیت را ببینیم. در ادامه به برخی روش های بهینه سازی تصاویر اشاره می کنیم.

کاهش وضوح تصاویر

بسیاری از تصاویری که از اینترنت دریافت می کنیم، دارای وضوح تصاویر زیادی است. حجم این وضوح تصاویر کمک بسیار زیادی در کاهش حجم تصاویر دارد. این وضوح تصاویر در اکثر مواقع ۳۰۰ یا ۷۲ دی پی آی است. این فایل ها شامل یک سری اطلاعات درباره پالت رنگ میباشند که البته باید این را هم اضافه کنیم که این اطلاعات برای نمایش درسایت قابل استفاده نمیباشند. دراینجا میخواهیم به یک قابلیت این نوع از فایل ها اشاره کنیم. این فایل ها قابلیت ذخیره تصاویر برای وب را دارا می باشند. *save for web* گزینه ای است که تمام اطلاعات غیرضروری که مورد نیاز ما نمیباشد را از تصویر حذف کرده بدون آنکه مشکلی برای اصل تصویر بوجود آید و آنرا مناسب قرار دادن بر روی وب سایت می نماید. کافی است تا در نرم افزاری مثل فتوشاپ، به جای استفاده از گزینه های save as، از گزینه save for web استفاده کنید. می توانید حالت آن را روی medium کار کنید تا حجم تصاویر به شدت کاهش یابد.

کاهش اندازه تصاویر

موضوع بسیار مهمی که در بهینه سازی تصاویر وجود دارد که اکثراً به آن توجه نمی کنیم، اندازه تصاویر است. بسیار زیاد مشاهده شده است که یک تصویر با اندازه ۷۲۰ پیکسل را در اندازه ۲۵۰ پیکسل در وب سایت ها استفاده می کنند. لازم است بدانید بطور مثال یک تصویر با اندازه ۵۰۰*۵۰۰ اگر حجمی معادل ۱۰۰ کیلوبایت داشته باشد و شما بخواهید آن را در ابعادی نظیر ۲۵۰*۲۵۰ استفاده کنید، دقیقا بازهم همان حجم ۱۰۰ کیلوبایت را خواهید داشت. حال اگر همان ابتدا اندازه این تصویر را به ۲۵۰*۲۵۰ تغییر دهید، حجم آن به نصف یا کمتر کاهش پیدا می کند و نیازی به تغییر اندازه تصویر در صفحات وب نیستید. تنها موضوعی که باید به آن ها توجه کنید همین است. اندازه تصاویر را کاهش دهید و از آن save for web بگیرید. تمام مشکلاتتان بر سر بهینه سازی تصاویر حل خواهد شد.

استفاده از افزونه wp smush

اگر از وردپرس استفاده می کنید، بگذارید تا خیالتان را راحت کنیم. افزونه ای با نام wp smush وجود دارد که تصاویر شما را تا حد ممکن کم بهینه می کند. این افزونه دقیقا ابزاری است که در عملیاتی نظیر سئوی وب سایت استفاده می شود. یعنی علاوه بر اینکه تصاویر طبق دو روشی که اشاره شد، یعنی کاهش وضوح تصاویر و همچنین کاهش اندازه آن ها، این افزونه نیز قادر است تا بازهم این تصاویر را بهینه تر کند. یکی از قابلیت هایی که این افزونه دارد این است که تصاویر را با اندازه های مختلف ایجاد می کند تا هرجا تصاویر از اندازه واقعی خود استفاده نشده اند، نسخه کم حجم تر آن مورد استفاده قرار گیرد.

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن در سئو

بهینه سازی تصاویر و تاثیر آن در سئو

ویژگی های این افزونه:

  • بهینه سازی تصاویر با استفاده از تکتینک lossless compression
  • تنظیم حداکثر و حداقل اندازه برای تصاویر
  • بهینه سازی باری فرمت های JPEG, GIF و PNG
  • بهینه سازی تمام تصاویر در هر دایرکتوری
  • بهینه سازی تصاویر بصورت خودکار پس از نصب
  • بهینه سازی تصاویر پس از بارگزاری
  • قابلیت استفاده در وب سایت های شبکه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست