آموزشسئو و بهینه سازی

چگونگی افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت – بخش اول

بزرگترین دغدغه صاحبان وبسایت در بخش محتوا ، ایندکس نشدن مطالب و یا دیر ایندکس شدن مطالب سایت خود میباشد . در این آموزش از بخش سئو و بهینه سازی وبلاگ آویناوب به شما  چگونگی افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت را آموزش خواهیم داد.

منظور از ایندکس شدن مطلب چیست ؟

ایندکس شدن مطلب یعنی ظاهر شدن و آشکار شدن مطلب مورد نظر سایت شما در نتایج جستجو موتور های جستوجوگر که معروف ترین آنها گوگل,بینگ,یاهو و …. میباشند حالا که متوجه منظور ایندکس مطالب شدیم باید به فکر افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت بیافتیم.

افزایش سرعت ایندکس مطالب چه کمکی به ما میکند ؟

به صورت کلی هر چه سرعت ایندکس مطالب شما بیشتر باشد مطالب شما سریعتر از رقبا در گوگل آشکار میشود و این باعث جلب مشتری بیشتر و جذب ترافیک بیشتر هم یعنی فروش بیشتر

چگونگی افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت :

۱) زمان انشار مطالب خود را مدیریت کنید :

یکی از مهمترین فاکتور های موتور های جستجو  برای رتبه دادن به یک سایت آپدیت منظم و دقیق مطالب و محتوا میباشد به این صورت که گوگل و دیگر موتور های جستوجو وقتی متوجه میشوند که یک وبسایت سر ساعت های خاصی در حال بارگذاری مطلب میباشند بعد از یک مدت خاص برنامه زمانی آپدیت شدن وبسایت را تشخیص میدهند و از اون به بعد سر ساعت های مشخصی به صورت منظم به وبسایت سر میزنند تا مطالب جدید منتظر شده در وبسایت را ایندکس و در نتایج جستوجوی خود نشان دهند.

۲) موتور های جستوجوگر از محتوای تازه خوششان میآید :

گوگل و دیگر موتور های جستوجو به دنبال این هستند که محتوای تازه و جدید را به کاربران خود نمایش دهند به همین منظور به دنبال وبسایت هایی هستند  که مطالب تازه در اینترنت منتشر میکنند و از مطالب دیگران کپی نمیکنند. پس سعی کنید مطالب سایت خودتان را از جایی کپی نکنید خودتان بنویسید تا موتور های جستوجو برای سایت شما اهمیت بیشتری قائل شوند.

۳) به خزنده های موتور های جستوجوگر برای شناسایی بیشتر  مطالب سایت کمک کنید :

خیلی از مواقع پیش میآید که موتور های جستوجوگر خزنده های خود را به سایت ما ارسال میکنند اما نمیتوانند  مطالب سایت ما را ایندکس کنند برای اینکه کمک بیشتری به خزنده های موتور های جستوجو کنید موارد زیر را رعایت کنید :

الف) اگر خودتان سایت را طراحی میکنید المان های افزایش سرعت بارگذاری سایت را رعایت کنید و در غیر این صورت از  شرکت طراحی وبسایت خود بخواهید که سایت شما را طوری طراحی کند که بیشترین سرعت بارگذاری را داشته باشد چراکه از نظر بازدید کننده های یک وبسایت سرعت بارگذاری سایت بسیار مهم است چه برسید به موتور های جستوجو.

ب) مطالب سایت شما نباید با چند آدرس پیدا شوند چرا که موتور های جستوجو گر نمیتوانند تشخیص دهد که کدام یک از آدرس های مطلب مورد نظر، آدرس اصلی است و این باعث میشود که برای ایندکس شدن ان مطلب مشکل بوجود آید.

ج) زمان هایی ممکن است وبسایت ما از دسترس خارج شود یا یک مطلب وبسایت حذف شده باشد که در این صورت صفحات ۴۰۴ یا از دست رفته ظاهر میشوند بخشی در گوگل وبمستر تولز وجود دارد بنام Crawl Errors که به ما نشان میدهد که چه صفحاتی از وبسایت ما به همچین مشکلی دچار شده اند که با استفاده از آن ابزار میتوانیم تک تک مشکلات بوجود آمده را رفع کنیم .

۴) استفاده پینگ برای افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت: 

درواقع پینگ کردن به این معنی میباشد که ما به موتور های جستجو اطلاع میدهیم که سایت ما بروز رسانی شده به همین دلیل از خرنده های موتور های جستجو درخواست میکنیم که به سایت ما سر بزند و مطلب وبسایت را ایندکس کنند. اگر از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده میکنید  به صورت پیش فرض مطالب شما پینگ میشود اما بهتر است این موضوع را تقویت کنید برای این کار به بخش (تنظیمات >> نوشته) بروید در قسمت انتهایی برگه بخشی وجود دارد برای پینگ که متوانید از همان قسمت با اضافه کردن url های سایتهای پینگ این بخش را تقویت کنید.

, , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست