آموزشسئو و بهینه سازی

چگونگی افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت – بخش دوم

پیرامون مطلب قبلی در رابطه با چگونگی افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت – بخش اول در ادامه میخواهیم به راهکار ها و تکنیک های دیگری در رابطه با چگونگی افزایش سرعت ایندکس مطالب بپردازیم.

همونطور که در آموزش قبلی مطرح کردیم فاکتور های زیادی هستند که در افزایش سرعت ایندکس مطلب سایت  نقش بسزایی دارند تعداد دیگری از عوامل اثر گذار به شرح زیر میباشند.

چگونگی افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت:

۵) به گوگل اعلام کنید بیشتر به سایت شما سر بزند:

در قسمت وبمستر تولز بخشی وجود دارد به نام Crawl Rate که در این قسمت میتوانید میزان سر زدن خزنده های گوگل به وبسایت خود را بیشتر کنید . البته دقیت داشته باشید زیاد کردن بیش از حد این ابزار باعث دان شدن سایت شما میشود چرا که فشار زیادی به سرور های سایت شما وارد میکند پس در استفاده از این ابزار بسیار دقت کنید و پیشنهاد ما این هست که به حالت پیش فرض آن را رها کنید چرا که گوگل بهتر میتواند تشخیص دهد که یک وبسایت چه مقدار باید Crawl شود.

۶) ایجاد و ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر:

یکی از عواملی که باعث افزایش سرعت ایندکس سایت میشود ایجاد نقشه سایت است در واقع شما به گوگل نقشه راه میدهید به خزنده های گوگل یک نقشه کلی از وبسایت با ریز جزییات را میدهید که به صورت درختواره بتواند به تمام مطالب سایت شما در مدت زمان کمتری دسترسی داشته باشد.همچنین ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر تولز به گوگل اطلاعات بسیار مناسبی در رابطه با وبسایت شما میدهد.

۷) از شبکه های مجازی بیشترین استفاده را بکنید:

یکی دیگر از راهکار های چگونگی  افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت فعالیت در شبکه های مجازی مثل فیسبوک , اینستاگرام , توییتر و …. میباشد به همین منظور هرچه تعداد بیشتری لینک بتوانید در شبکه های مجازی از مطلب خود ثبت کنید به دلیل اهمیت دادن گوگل به این شبکه های مجازی سایت شما هم  ارزش قابل توجهی نزد گوگل پیدا میکند و این موضوع باعث میشود تا شما زمانی که در آینده مطلبی ارسال میکنید با سرعت بالاتری ایندکس شود.

۸) بین مطالب خود پل ارتباطی برقرار کنید:

در واقع منظور از پل ارتباطی لینک های داخلی سایت میباشد . سعی کنید زمانی که در مطلب خود از کلماتی استفاده میکنید که در مطالب قبلی شما موجود میباشید و به مطلب مورد نظر با استفاده از همان کلمه کلیدی لینک بدهید این کار شما باعث میشود که هم مخاطب زمان بیشتری در وبسایت شما حضور داشته باشد که این موضوع هم به خودی خود به بر روی افزایش سئو سایت اثر میگذارد و هم اینکه مطالب سایت مثل یک زنجیر به هم متصل باشند و همه از یکدیگر ارزش و اعتبار بگیرند.

۹) تصاویر سایت خود را بهینه سازی کنید:

سعی کنید هر تصویری برای وبسایت خود قرار میدهید آن را بهینه کنید چرا که زمانی که گوگل وارد سایت شما میشود اگر حجم تصاویر بالا باشد ویا از Alt Tag  و عنوان برای تصویر استفاده نکرده باشید باعث میشود که رتبه کمتری به سایت شما بدهد و همین دلیل باعث می شود که سرعت ایندکس مطالب سایت شما به تاخیر بیافتد.

۱۰) افزایش سرعت سایت:

یکی دیگر از راهکار های چگونگی افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت بهینه بودن خود وبسایت از نظر سرعت بارگذاری صفحات میباشد به این صورت که در صورتی که خزنده های گوگل متوجه بشوند که سرعت بارگذاری صفحات وبسایت شما خیلی کند میاشد خیلی راحت از سایت شما فاصله گرفته و به سراغ سایت هایی میروند که سرعت لود بسیار بیشتری دارند.

در نهایت امیدواریم که از این مطلب  هم استفاده کرده باشید و با پیاده سازی این تکنیکها در وبسایت خود به افزایش سرعت اینکس مطالب سایت خود کمک کنید.

اخطار مهم : توجه داشته باشید استفاده زیاده از حد از هرکدام از موارد گفته شده باعث کم ارزش شدن سایت شما نزد گوگل خواهد شد پس سعی کنید از این موارد گفته شده به میزان و بهینه استفاده کنید.

, , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست