نکات طراحی صفحه اصلی سایت: صفحه اصلی یک وب سایت، تقریبا ۷۰ درصد بازدیدها را به خود جذب می کند. البته این در صورتی است که وب سایت شما دارای مطالب مفید باشد. اما در صورتی که یک وب سایت شرکتی یا خدماتی داشته باشد، تمام این درصد از آن صفحه اصلی سایت شما می باشد. اینجاست که طراحی سایت معنا می گیرد و شما را به چالش بزرگی می اندازد. حال شاید با خود فکر کنید که چرا طراحی صفحه اصلی سایت اینقدر مهم است و باید به آن توجه زیادی کرد؟

نکات طراحی صفحه اصلی سایت

اولین پاسخ به این سوال همان ورود هفتاد درصدی کاربران به صفحه اصلی سایت شما می باشد. حال اگر این صفحه اصلی سایت شما دارای طراحی مناسبی نباشد و اطلاعات مفیدی را به کاربر منتقل نکند، افت شدیدی در نرخ تبدیل خود خواهید داشت. طراحی صفحه اصلی سایت باید به شکلی باشد که کاربر جذب آن شود. البته قبلا در این مورد صحبت شده است که این صفحه نباید خیلی سنگین باشد، به این دلیل که کاربران پیش از دیدن صفحه اصلی شما بطور کامل، از آن فراری می شوند. پس در عین خلاقیت باید به نکات سئو نیز توجه شود. در ادامه قصد داریم تا به برخی از این نکات اشاره کنیم و در مورد آن صحبت کنیم. با آویناوب همراه باشید…

انتخاب عنوان و توضیح مناسب

البته این مبحث بیشتر مربوط به سئو می شود اما نباید از این موضوع غافل شد که در مباحث سئو نیز تحلیل رفتار کاربران و بانس ریت نیز وجود دارد. در صورتی که صفحه اصلی شما دارای عنوان و توضیح مناسب و جذاب باشد، کاربر در جستجوهایی که انجام می دهد راه ورود به صفحه اصلی را میابد. همچنین پیش از بارگزاری کامل صفحه اصلی می تواند با مطالعه تایتل و دسکریپشن صفحه اصلی، از آن گریزان نشود. موضوع اصلی اینجاست که از این عناوین و توضیحات باید در صفحه اصلی خود استفاده کنید تا سایت شما هویت خود را از دست ندهد. کاربر با ورود به صفحه اصلی سایت شما نباید با انبوهی از تصاویر حجیم روبرو شود و نیاز است تا متن هایی در مورد خدمات شما ببینند.

استاندارد عنوان و توضیح صفحه اصلی

اولین و مهم ترین موضوع این است که عنوان وب سایت شما باید بین ۵ یا ۱۲ کاراکتر باشد. این مقدار نباید از حداقل آن کمتر باشد زیرا مفهوم را می رساند. همچنین نباید از حداکثر هم فراتر باشد زیرا باعث سردرگمی کاربر می شود. همچنین عنوان باید بطوری کامل و رَسا باشد که در صفحات دیگر که عنوان معمولا در کنار توضیح صفحه ی دیگر قرار میگیرد، هم به سئو و بهینه سازی شما کمک شودو هم کاربر همچنان متوجه زمینه کاری شما باشد. توضیحات نیز می تواند حداقل ۵۰ و حداکثر ۱۱۰ کاراکتر باشد و نیازی نیست حتما یک جمله طولانی برای آن در نظر بگیرید.
بعنوان برای عنوان: آویناوب – توضیح: طراحی سایت | سئو | تجارت الکترونیک | طراحی سایت در کرج | سئو در کرج

استفاده از کلمات کلیدی

سعی بر این داشته باشید که از کلمات کلیدی خود در تمام صفحه اصلی استفاده کنید. معمولا لینک هدف کلمات کلیدی، صفحه ایندکس یا همان صفحه اصلی می باشد. پس بهتر است همان کلمات نیز در صفحه اصلی وجود داشته باشند. این باعث می شود تا تعاملی بین لینک سازی طبیعی داخلی شما ایجاد شود و حلقه تکراری بوجود آید تا دنبال شونده به اتمام نرسد. بطور مثال می توانید صفحه اصلی آویناوب را ببینید.

چارچوب صفحه اصلی

چارچوب صفحه اصلی یا همان layout باید بگونه ای باشد که وب سایت شما زیاد اسکرول نخورد و همچنین محتوا بطور منظم در آن ها قرار گیرد. این محتوا می تواند شامل چند ستون باشد و نیازی نیست صرفاً فقط یک ستون متن یا تصویر باشد. می توانید چند سطر و ستون با محتواهای مختلف طراحی کنید. این موضوع به جذابیت وب سایت شما کمک فراوانی می کند. همچنین باعث می شود محتوایی که قرار بود هرکدام در یک سطر و ستون باشد در یک ردیف جا شود و اسکرول بیشتری نخورد.

تغییرات و بروزرسانی

اینکه طراحی صفحه اصلی وب سایت شما ثبات داشته باشد و یک شکل همیشگی داشته باشد، باعث می شود کاملا یونیک بنظر بیاید ولی نباید بخاطر یونیک بودن و یک شکل بودن دیگر پیشرفت نکنید. هراز چند گاهی طراحی صفحه اصلی خود را ویرایش کنید. ولی نه ویرایش های کلی، بلکه تغییرات کوچک. این تغییرات باعث می شود کاربر متوجه بروز بودن سایت شود و این که این حالت یونیک خرده خرده تغییر می کند و خاصیت خود را از دست نمی دهد. در نهایت کافی ست کمی به طراحی، زمان بارگزاری یا همان بهینه سازی و محتوای صفحه اصلی دقت کنید و یک انتشار قوی در آن داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست