تکنولوژی HD یکی از جدید ترین تکنولوژی های مورد استفاده در زمینه ی طراحی وب سایت است. امروزه دنیای اینترنت با رشد چشمگیری مواجه است ودر زمینه ی وب و طراحی سایت از ابزارهای متفاوت و مدرنی  استفاده میشود وهمواره نیز از روش های نوینی در طراحی سایت رونمایی میشود.

تکنولوژی HD در طراحی سایت

تکنولوژی HD  یا همان High Definition یک سیستم تصویری است که همانطور که از نامش بر می آید، وضوح و کیفیت بسیار بالایی دارد. تصاویر را با جزئیات نمایش می دهد. با توجه به اینکه استفاده از این تکنولوژی گسترش یافته است، استفاده از آن حتی در طراحی سایت و در زمینه ی تصاویر، انیمیشن و ویدیو های قسمت هدرسایت رواج روز افزونی خواهد یافت. در این مقاله به چند نکته برای استفاده از تکنولوژی HD در طراحی سایت پرداخته و با چگونگی ساخت تصاویر، ویدیو و انیمیشن های  HD آشنا خواهیم شد.

تصاویر HD در هدر سایت

طراحی سایت در آینده به سمت صفحات نمایشی با کیفیت بالا گرایش دارد.  به همین خاطر تمامی تصاویر پس زمینه خصوصا پس زمینه هدر سایت  باید به صورت تمام صفحه ای و با کیفیت بالا در سایت قرار گیرد. استفاده از تکنولوژی HD در طراحی سایت سبب می شود که کاربران بیشتر به سایت شما جذب شوند و آمار بازدید و سئوی سایت شما هم افزایش بیابد. چرا که کاربر می تواند با جزئیات بیشتری تصاویر سایت را ببیند و دید بصری مناسب و درک بهتری از تصاویر پیدا کند.

اکنون نکاتی را به شما گوشزد میکنیم که با توجه به آنها بتوانید تصاویری باکیفیت تولید کنید:

یک: سعی کنید از تصاویری استفاده کنید که نقطه ی کانونی داشته باشند. این کار باعث می شود تا زمانی کاربر تصویر را مشاهده می کند تمرکزش روی آن نقطه ی خاص افزایش یابد. میتوانید از المان هایی روی تصویر پس زمینه ی سایت خود اضافه کنید که جلب توجه بیشتری کند. مانند المان Buttonn

دو: شما میتوانید در طراحی سایت خود از امکاناتی مانند اسلایدر استفاده کنید و در قالب آن اسلایدر از چندین تصویر HD استفاده کنید.

سه: از افکت ها غافل نشوید! شما میتوانید برای تصاویر پس زمینه ی خود افکت ایجاد کنید به این صورت که یک لایه ی تار بارنگ خاصی را روی تصویر قرار دهید. این کار باعث می شود که هم کیفیت و وضوح تصویر بالا برود و هم توجه کاربران را به خود جلب کند.

چهار: بهتر است تصاویری را که به عنوان پس زمینه ی وبسایت خود قرار داده اید را در صفحات نمایش با ابعاد مختلف مشاهده  کنید تا ببینید این تصاویر در صفحات متفاوت چه شکلی به خود میگیرند. نکته اینجاست که تصاویری که انتخاب می کنید باید responsive باشند و این به این معنی است که تصویر در هر صفحه نمایشی درست نمایش داده شود.

تکنولوژی HD

ویدیو HD در طراحی سایت

در سال های اخیر استفاده از ویدیو HD در طراحی سایت بسیار گسترش یافته است. استفاده از این ویدیو تاثیر بسزایی بر روی کاربران می گذارد و سبب می شود کاربران احساس رضایت بخشی داشته باشند. به نظر می رسد با توجه به افزایش سرعت اینترنت در ایران و دسترسی بیشتر کاربران به آن، استفاده از ویدیو با کیفیت در طراحی سایت در آینده رواج بیشتری داشته باشد.

استفاده از ویدیو های HD در طراحی سایت ها در سال های اخیر گسترش و رواج زیادی در کل دنیای وب داشته است. در ایران نیز (هر چند در سالهای اخیر به دلیل محدودیت های دسترسی به اینترنت و یا سرعت کم طرفدار چندانی برای تکنولوژی HD وجود نداشت ) امروزه تکنولوژی HD طرفداران زیادی پیدا کرده است. این ویدیو ها تاثیر خوبی روی کاربران گذاشته  و رضایت آنها را در پی خواهد داشت. ویدیو HD در وب سایت یک تجربه کامل چند رسانه ای با بار اطلاعاتی بالا می باشد که اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

البته استفاده از ویدیو های HD هنوز هم مشکلاتی همراه خود دارد. به عنوان مثال این ویدیو ها همواره از کیفیت های بالایی برخوردارند و مشاهده ی آنها نیازمند داشتن سرعت بالایی است و همانطور که می دانید مردم کشورهای مختلف از سرعت اینترنت یکسانی برخوردار نیستند. لذا برای استفاده از این ویدیو ها با مشکل مواجه می شوند.

  • برای ایجاد جلوه ی مناسب در سایت باید ساخت ویدیو HD با مهارت بالا و توسط متخصصان این رشته انجام شود.
  • زمان این ویدیو ها باید در یک بازه ی مشخص باشد که معمولا این بازه را بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه در نظر می گیرند.
  • اگر ویدیوی  شما دارای صوت می باشد بهتر است که به طور پیش فرض بدون صدا در نظر گرفته شود.
  • ویدیوی شما باید دارای سرعت لود مناسبی باشد. توجه به  این فاکتور نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
  • توجه داشته باشید که بعضی از صفحات نمایشی قابلیت نمایش HD را ندارند در نتیجه شما باید روش هایی برای آنها نیز در نظر بگیرید.

استفاده از انیمیشن HD

استفاده از انیمیشن ها در گذشته هم رواج داشته است. اما امروزه و در آینده رواج انیمیشن هایی که با کیفیتHD و بر اساس تکنولوژی HD  ساخته می شوند رواج بیشتری خواهد یافت. یکی از تکنیک هایی که ممکن است در آینده رواج بیشتری پیدا کند استفاده از انیمیشن HD در هدر سایت می باشد. نکاتی درساخت  انیمیشن ها شایان ذکر است که باید آنها را مد نظر داشت. مانند طراحی ظریف و روان، ساختار یکپارچه و توجه به نوع کاربران سایت. بکارگیری تکنولوژی SVG در ساخت المان های مختلف، کیفیت انیمیشن های امروزی را بسیار بالا برده است.

  • تاجایی که ممکن است سعی کنید  از انیمیشن های ساده استفاده کنید تا موجب درک صحیح کاربران از تصویر پس زمینه شود.
  • از رنگ های روشن و افکت های خاص در تصاویر استفاده کنید تا کاربران بسیاری را تحت تاثیر قرار دهید.
  • از تصاویر با فرمت های با کیفیت بالا در ساخت انیمیشن ها استفاده کنید.
  • وجود صدا در بسیاری از انیمیشن ها موجب ناراحتی کاربران می شود. در نتیجه  سعی کنید در حد امکان برای انیمیشن خود صدا قرار ندهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست