همانطور که همه می دانیم، گوگل بهترین و محبوب ترین موتور جستجو در تمام ملت ها بخصوص کشور عزیزمان است. در حال حاضر همه بدنبال بهینه سازی وب سایت خود در این جستجوگر هستند و دلیل آن استفاده عموم از این جستجوگر است. مطمئن باشید اگر روزی برسد که موتور جستجوی دیگری به محبوبیت برسد که نمی رسد، بهینه سازی بر سر موتور جستجوی دیگری آغاز می شود. یکی از فاکتورهای مهم سئو که مورد توجه این موتور جستجوگر است، محتوای جدید در وب سایت ها است. همچنین اگر کمی دقت کرده باشید، اکثر وب سایت ها بخاطر همین موضوع به تکاپو افتاده اند و روزانه مطالب بسیاری منتشر می کنند. حال این انتشار مطالب نیز خودش دارای نکات مهمی است که در قبل تر از این در مقاله چگونه رضایت گوگل را جلب کنیم؟ منتشر کردیم. گوگل به تازگی به این فکر افتاده است که وب سایت هایی که بیشتر بروز می شوند و کلمات کلیدی مرتبط تری در مقابل کلمات کلیدی جستجو شده دارند را بیشتر ایندکس کند و به بروز بودن وب سایت ها اهمیت بیشتری دهد.
خط قرمز گوگل: خرید بک لینک 😐

محتوای جدید در سایت

به نظر ساده می آید. وب سایت خود را بروز نگاه دارید. هر روز مطلب جدید منتشر کنید. انتشار مطالب جدید و بروز باعث می شود تا خزنده های گوگل پالس های مثبتی را از وب سایت شما دریافت کند. پس اگر تصمیم دارید وب سایت خود را مورد توجه و علاقه گوگل قرار دهید، فقط کافی ست محتوای جدید و مفید در وب سایت خود منتشر کنید.

تشکیل محتوای جدید و هدفمند

ممکن است برای هر نویسنده یا مدیری پیش آید که محتوای تولیدی و بروزی که در وب سایت قرار می دهد مورد توجه گوگل قرار نگیرد. می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این دلایل مفید نبودن محتوا است. ممکن است مطلبی که منتشر می کنید طبق سلیقه و نظر شما به نظر مفید آید ولی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که آیا کسی بدنبال این نوع محتوا هست یا خیر. در صورتی که پاسخ سوال منفی است، باید از آن دسته بندی فاصله گرفته و به سراغ تولید محتوا به شکل دیگری باشید. محتواهایی که متون و تصاویر کمی دارند مورد توجه گوگل قرار نمی گیرد. همچنین سعی کنید محتوای همیشه سبز تولید کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. محتوای خود را به شکل های مختلف دیگری تولید کنید و بررسی کنید که کدام از آن ها مورد توجه گوگل قرار میگیرد. در این صورت به همان سبک پیش بروید.

بروزرسانی مطالب قدیمی

قبلا به این موضوع بارها اشاره شده است که نباید محتوای قدیمی خود را فراموش کنید. محتوای قدیمی شما هم روزی محتوای جدیدی بوده است و حال بدلیل قدیمی شدن ممکن است آثار خود را از دست بدهد. پس بهتر است سری به آنها بزنید و آن ها را بروز کنید. مثلا اگر مقاله ای منتشر کردید که در ادامه آن نیز مقاله دیگری در همان راستا منتشر شده است، می توانید آن را به مقاله خود اضافه کنید. محتوا را کم و زیاد کنید. ختی می توانید کلمات کلیدی آن را تغییر دهید.

محتوای جدید و ادامه دار

ممکن است در برخی طراحی سایت ها دیده باشید که برخی وب سایت ها محتوای خود را به یکباره در یک پست قرار نمی دهند و آن را قسمت می کنند و بطور ادامه دار در وب سایت خود کار می کنند. این کار دلایل بسیاری دارد. اول این که شاید یک مقاله بطور کلی بیش از پنج هزار کلمه باشد. این پنج هزار کلمه را می توان ۵ مقاله هزار کلمه ای کرد. یعنی یک مطلب می تواند به ۵ مطلب تقسیم شود. یعنی این ۵ مطلب باعث می شود شما ۵ بار سایت خود را بجای یکبار بروزرسانی کنید. پس مقاله و محتوای وب سایت خود را بصورت بخش، بخش منتشر کنید و در هرکدام به دیگری لینک دهید. هم لینک سازی انجام داده اید، هم وب سایت خود را بیشتر بروز کرده اید، هم نظر گوگل را به خود جلب کرده اید.

یک کلام ختم کلام: وب سایت خود را با انتشار محتوای جدید، هر روز بروز کنید 🙂

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست