لیست سیاه گوگل: همان طور که می دانیم تمامی وب سایت ها زیر ذره بین گوگل هستند و ممکن است گوگل شما را در لیست سیاه (black list) خود قرار دهد. در این قسمت می خواهیم ببینیم به چه دلیل این اتفاق می افتد و راه های رفع آن چیست؟

Black List یا لیست سیاه گوگل

در دو حالت یک وب سایت وارد لیست گوگل سیاه می شود.

  • بلک شدن دامنه سایت
  • مسدود شدن آی پی سایت

مواردی که منجر به مسدود شدن سایت و وارد شدن آن به لیست سیاه گوگل می شود:

محتوای تکراری

مهمترین دلیل کپی بردازی مطالب سایت های دیگر است. برای جلوگیری از این اتفاق شما باید محتوای اختصاصی برای سایت خود تولید نمایید. بهتر است از راه کار های مفید برای موفقیت در بازاریابی محتوا اطلاعات مناسبی کسب نمایید.

محتوای منسجم

همان طور که گفتیم یکی از مهم ترین عوامل تولید محتوای اختصاصی می باشد. اما به دنبال آن باید محتوای شما منسجم باشند و حول یک موضوع بچرخد. مطالب باید با همدیگر مرتبط باشند. و توسط تولید کننده های محتوا که در این امر حرفه ای هستند تهیه شود.

محتوای  غیرقابل مطالعه

برخی نیز از برای بالا بردن رتبه سایت خود از این ترفند استفاده می کنند که متنی را در صفحه قرار داده و رنگ متن را با رنگ پس زمینه یکی می کنند تا مشخص نباشد. اما موتر های جستجو متوجه این قضیه خواهند شد و به زودی در لیست سیاه قرار خواهند گرفت!

کلمات کلیدی

سایت ها می بایست محتوایی مناسب و جالب که دارای کلمات کلیدی مناسبی هستند را ایجاد کنند به دلیل آنکه ارزش محتوای سایت را بالا می برد و در غیر اینصورت اگر از کلمه های نامربوط استفاده شود باعث کاهش رتبه سایت میشود بعنوان مثال اگر ما عنوان صفحه وب را به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنیم ممکن است توسط موتور جستجو سایت را مسدود کند. عاقلانه ترین روش این است که تعدادی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت خود را در قسمت کلمات کلیدی سایت قرار دهیم. این روش به سئو و بهینه سازی سایت ما نیز کمک خواهد کرد.

عدم  تبلیغات در سایت

قرار دادن تبلیغات بیش از حد در وب سایت خارج از مقررات موتور های جستجوگر می باشد. و اگر رعایت نشود گوگل ان سایت را در لیست سیاه خود قرار خواهد داد. مخصوصا اگر سایت رسمی  و محبوبی دارید حتما از این کار بپرهیزید..

استفاده نکردن از سایت های هدایتگر

برخی از صاحبان سایت، با استفاده از سایت های استاندارد و استفاده از آن ها به عنوان صفحه ورودی خود را ثبت می کنند. ب این صورت که تحت پوشش آن سایت ها قرار می گیرند ولی محتوای جالبی ندارند و مطالب حقیقی آن ها چیز دیگری است. این ترفند نیز پس از گذشت زمان کوتاهی توسط موتور های جستجو شناسایی خواهد شد و اگر این کار دوباره انجام شود آن سایت بلاک خواهد شد.

سایت های مشابه

امروزه برخی از وبمستران برای بالا بردن رتبه سایت خود دو سایت طراحی می کنند و مطالب مشابه در آن قرار می دهند. اگر گوگل متوجه این ترفند شود آن ها را در لیست سیاه خود قرار خواهد داد.

پافشاری در ثبت سایت

زمانی که پس از طراحی سایت خود می خواهید سایت خود را به ثبت برسانید اما دفعه اول موتور های جستجو گر این را قبول نمی کنند دیگر اصرار و پافشاری نکنید. قبل از انجام این کار قوانین و مقررات موتور جستجوگر را مطالعه نمایید. در موتور های جستجوی مختلف فواصل زمانی لازم برای ثبت متفاوت می باشد. و بهتر است از آن ها مطلع شوید و با اصرار و تکرار موتور های جستجو را به خود حساس ننمایید.

ثبت سایت به روش غیر مستقیم

شاید برایتان پیش بیاید که سایت های گوناگونی پیشنهاداتی مبنی بر ثبت سایت شما درموتور جستجو به صورت متعدد میدهند که این روش هم جزء روش های ممنوع میباشد و باعث کاهش رتبه ی سایت و درنهایت وارد شدن سایت به لیست سیاه گوگل میشود.

صفحه های ورودی

صفحات ورودی صفحاتی هستند که برای رد کردن مرز تایید موتور های جستجوگر تولید می شوند و محتوای مناسبی برای کاربران ندارند. همچنین این صفحات کاربران را به صفحات دیگر هدایت می کنند. یا به صورت خود کار یا تحت انتخاب کارلر. برخی این صفحات را از دید کاربران مخفی می کنند و این کار باعث بلوکه شدن آن ها می شود.

سایت رایگان

استفاده از سایت های ارزان قیمت و رایگان برای موتور های جستجوگر مناسب نمی باشند. ار حتی تمامی نکات سئو و بهینه سازی سایت را رعایت نمایید ممکن است باز هم سایت شما وارد لیست سیاه شود و دلیل همین است. سایت های رایگان همیشه  دردسترس نیستند و زمانی که  این شرایط ایجاد می شود به دلیل اتمام پهنای باند مصرف شده،  رتبه وب سایت شما کاهش خواهد یافت.

سرویس هاستینگ

در آخر دلیل دیگری که وب سایت شما را به لیست سیاه گوگل خواهد فرستاد ایجاد مشکل برای سرویس هاستینگ شما می باشد. ممکن است موتور های جستجو یک آی پی را مسدود نمایند و به دنبال آن سایت های دیگری که از این آی پی استفاده می کنند به مشکل بر خورند. معمولا در این زمینه وب سایت هایی دچار مشکل می شوند که غیر از خود را به ثبت رسانده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست