در این مقاله می خواهیم ویژگی های استارت آپی که باعث کسب درآمد می شود را با هم مرور کنیم. برای راه اندازی یک استارت آپ فقط یک ایده کافی نیست و ایده اصل و اساس شروع کار است ولی مهم تر از آن این است که چگونه استارت آپ خود را به مرحله کسب درآمد برسانیم.برای راه اندازی یک کسب و کاری که بتواند کسب درآمد خوبی برای شما داشته باشد و به یک تجارت موفق تبدیل شود باید به موضوع business plan  توجه زیادی داشته باشید.

چگونه از طریق استارت آپ کسب درآمد کنیم؟

استارت آپ

استارت آپ

برای راه اندازی یک کسب و کاری که بتواند کسب درآمد خوبی برای شما داشته باشد و به یک تجارت موفق تبدیل شود باید به موضوع business plan  توجه زیادی داشته باشید.

اگر بخواهیم توضیح واضح تری در این زمینه به شما ارائه دهیم باید بگوییم که بیزینس پلن سندی است که مراحل و اقدامات استارت آپ را در یک دوره مشخص شده بیان می کند و معمولا اطلاعات دقیقی از هزینه ها، سود ها، ضرر و زیان ها و ریسک ها خواهد بود.

در تعریف استارت آپ ها موضوع کسب و کار انواع مختلفی دارد، هدف برخی از آنها جذب سرمایه از سرمایه گذارها می باشد و بعضی دیگر از آنها برای عملیات درون سازمانی کاربرد دارند.

اما اکثر اوقات افراد ذهنشان درگیر این موضوع می شود که آیا استارت آپ ها  طرح از پیش تعیین شده کسب و کارشان را اجرا و عملی می کنند یا زمان مواجه شدن با موانع موجود در توسعه کسب و کار طرح کسب و کار را تغییر می دهند؟

جوابی که برای این سوال وجود دارد این است که وقتی استارت آپ شما  اجرا شده و وارد بازار کسب و کار می شود مسلما رقیبانی همیشه وجود دارند و برای پیروز شدن در این میدان ناگزیر هستید که طرح کسب و کاری که برای کسب وکار خود طراحی کرده بودید تغییر دهید و یا حتی خدمات و محصولات جدیدی را بعنوان کسب و کار برای سود بهتر به استارت آپ خود بیافزایید.

بنابراین در استارت آپ همه چیز بستگی به وضعیت کسب و کار و توانمندی رقیبان و میزان درک و هوشمندی آنها دارد اگر در این زمینه مدیریت قوی و دانش لازم برای مقابله با شرایط بحرانی داشته باشید در این زمینه پیروز و سربلند خواهید شد.

قدم بعدی که برای راه اندازی کسب وکار باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید مدل کسب و کار است. با این مدل شما می توانید طرح ها و ایده های استارت آپی خود را به ارزش های اقتصادی تبدیل کنید.

مدل کسب وکار نشان دهنده این است که یک استارت آپ چگونه  با مشخص کردن جایگاه در زنجیره ارزش کسب درآمد می کند که شامل موضوعات متفاوتی درباره کسب و کار می باشد که عبارت است از استراتژی ها، کارآفرینی، مسائل اقتصادی، سرمایه گذاری، بازاریابی و عملکردها است.

یک مدل کسب وکار به ما نشان می دهد که چگونه می توانیم برای خود در زنجیره ارزش جایگاهی پیدا کنیم و چطور می توانیم باعث تثبیت جایگاه و درآمدزایی شویم.

استارت آپ ها باید به موضوعات زیر برای جهت دادن به مدل کسب و کارشان توجه داشته باشند:

اول اینکه مشتری های شما چه کسانی می توانند باشند.

مورد دوم اینکه چه خدمات و محصولاتی می توان به مشتریان موردنظر ارائه داد.

چگونه باید این محصولات و یا خدمات را به مشتری ارائه دهیم تا کارآمد و موثر باشد.

مدل کسب و کاری که برای استارت آپ خود انتخاب کرده اید مهمترین موضوع برای انتخاب مشتریان و بازار می باشد. مشتریان به دو صورت وجود دارند :

  1. مشتریان جزیی یا b2c
  2. مشتریان عمده یا b2b

که هدف عمده برای جذب قدرالسهم بازار بیشتر بازار هدف مشتریان جزیی می باشد وارتباط مستقیم با مشتریان b2c می تواند قیمت ارائه شده به این مشتریان را در بازار هدف مناسب و بازار رقابتی بهتری را به وجود آورد.

مهمترین قسمت که توجه کمتری در زمینه استارت آپ ها به آن وجود دارد تحقیقات بازاریابی است که معمولا افراد با تقلید و ایده گرفتن از یک نمونه خارجی تصمیم به راه اندازی یک استارت آپ می کنند واصلا توجهی به این موضوع ندارند که استارت آپ های خارجی با توجه به شرایط درون کشور و فرهنگ و قوانین درون کشور و شرایط جغرافیایی و محیطی در کشورها به موفقیت می رسد و شانس پیروزی بیشتری دارند و مسلما برای اینکه ما هم بتوانیم به موفقیت برسیم باید شرایط درون کشورمان و فرهنگ خودمان را در نظر بگیریم و تغییرات درون استارت آپ ها باتوجه به فرهنگ و قوانین اجتماعی خودمان صورت بگیرد.

بازاریابی هم یکی از نکات مهمی است که برای رسیدن به موفقیت در استارت آپ نقش چشمگیری دارد همیشه برای انتخاب بازار باید سعی کنیم بخشی از آن را انتخاب کنیم و به مرور این بخش را گسترش داد و بزرگتر کرد و به این صورت می توان به مرور زمان بیشترین سهم بازار را از رقیبان گرفت. بازاریابی دارای روش های مختلفی می باشد که امروزه بازاریابی محتوانی مهمترین روش بازاریابی است و به این صورت می باشد که از طریق تولید محتواهای متنی، صوتی و تصویری و… در سایت هایی که سئو مناسبی نیز دارند می توان بازار هدف  و مشتریان بیشتری را جذب کرد و همانطور که میدانید امروزه با کمترین هزینه  از طریق شبکه های اجتماعی می توان بهترین استفاده را برای بازاریابی و نشان دادن محصولات به مشتریان کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست