کاربران سایت

عوامل فراری شدن کاربران سایت – بخش پنجم

عوامل فراری شدن کاربران سایت : عامل دیگری که کاربرانتان را ممکن است از وب سایتتان فراری دهد، پخش خودکار چندرسانه ای است. حتما برایتان پیش آمده وارد وب سایتی شوید و در همان ابتدا بجای این که از ظاهر وب سایت لذت برده یا به دنبال محتوای موردنظرتان باشید، خیلی سراسیمه بدنبال متوقف کردن موسیقی که بطور خودکار پخش می شود باشید یا اگر از کاربران سایت اینترنتی محدود باشید، بدون از دست دادن صدمی از ثانیه، بدنبال متوقف کردن ویدئوی پس زمینه آن وب سایت باشید(امیدواریم در هر دو صورت صدای بلندگوهای کامپیوترتان زیاد نباشد 🙂 )

پخش چندرسانه ای

قصد دارید تا در وب سایت خود از چندرسانه ای هایی مثل فایل صوتی یا ویدئویی استفاده کنید؟ نیازی نیست بی خیال آن شوید، فقط دقت داشته باشید که این موضوع باعث فراری دادن کاربران سایت تان نشوید! زیرا حتی اگر خودتان را جای کاربرانتان قرار دهید، حتما برایتان خوشاید نیست که بسیار ناگهانی یک فایل صوتی یا ویدئویی شروع به پخش شدن کند و تا متوقف کردن آن ممکن است زمانی را از دست داده یا موضوعی برایتان ناخوشایند شود. علاوه بر تمام گفته های پیشین، باید اضافه کنیم که استفاده از چندرسانه ای هایی مثل فایل صوتی یا فایل ویدئویی قطعاً به سئو وب سایتتان ضربه خواهد زد. زیرا باعث کند شدن وب سایت شما نیز می شود.

راهکار؟

همانند عوامل پیشین، این عامل هم راهکار بسیار ساده ای دارد. فقط باید این موضوع را در نظر بگیرید که از چندرسانه ای هایی مثل فایل های صوتی یا ویدئویی در صفحات اصلی خود استفاده نکنید، یا حداقل آن ها را در حالت پخش خودکار قرار ندهید. در این صورت کاربر اگر تمایلی به مشاهده یک فایل ویدئویی داشته باشد، در فرصت مناسب آن را اجرا خواهد کرد یا کاربر دیگری پس از کم کردن صدای بلندگوهای کامپیوتر خود می تواند فایل صوتی را پخش کند. هرگز این موضوع را فراموش نکنید که امروزه در دنیای وب و بازاریابی دیجیتالی، استفاده از ویدئوهای مناسب در وب سایت یا شبکه های اجتماعی بسیار موثر است. پس بهتر است از آن ها در فضای مناسب تری استفاده کنید تا علاوه بر فراری ندادن کاربران وب سایتتان، توجه آن ها را نیز جلب کنید.

آیا نیاز دارید تا با استفاده از تولید محتوا مثل ویدئو، بازاریابی دیجیتالی خود را آغاز کنید؟ پس یک مشاوره رایگان از کارشناسان آویناوب دریافت کنید.

, , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست