کلیدواژه ی کانونی که در واقع همان کلمه ی هدف برای نوشتن یک مقاله است، یکی از مهمترین روش های سئو است. این نکته که چگونه می توان بدین منظور کلمه ی درستی را برگزید اهمیت زیادی دارد. در این مقاله نکاتی را عنوان میکنیم که به شما در انتخاب راحت تر و بهترکلید واژه ی کانونی کمک می کند.

انتخاب آسان و ارزشمند کلیدواژه ی کانونی

کلیدواژه ی کانونی در گذشته، توسط یکی از دسترسی های گوگل انتخاب می شد. زمانی شما می توانستید با استفاده از پلاگین yoast seo ، با وارد کردن عنوان مطلب، لیستی از کلیدواژه ها را نمایش می داد که از نتایج سرچ گوگل به دست آمده بود. اما اکنون، خودتان باید کلیدواژه ای را انتخاب کرده و نتایج سرچ آن را در گوگل توسط مردم ببینید. البته در این حالت، می توان فهمید که چه کلماتی بیشتر سرچ میشوند و در نهایت می شود تصمیم بهتری گرفت.

کلیدواژه ی کانونی

چگونه به ارزش کلمه های مورد جستجو در گوگل  پی ببریم؟

دو راه برای ارزشیابی یک کلیدواژه ی کانونی وجود دارد. اولین راه استفاده از سرویس تبلیغاتی گوگل است. شما می توانید در این سرویس کمپینی را راه اندازی کرده و کلیدواژه های مد نظر خود را در آن بگذارید. بعد از گذشت یک بازه ی زمانی و البته صرف هزینه ای  چند دلاری برای راه اندازی کمپین میتوانید ارزش کلیدواژه هایتان را با اعداد و ارقامی که گوگل به آنها تخصیص داده است مشاهده کنید. و راه دوم این است که شما از سرویسی به نام Google Trends استفاده کنید و ارزش کلیدواژه ها را با هم در طی زمان مشاهده نمایید که البته این روش رایگان است.

به عنوان مثال اگر شما سایتی دارید که از رتبه وبازدید خوبی برخوردار است، میتوانید با استفاده از سرویس Google Trends کلیدواژه های خود را با کلیدواژه های کانونی مطالب قدیمیتان مقایسه کرده و ارزشمندی کلیدواژه ی جدید را دریابید. تا جایی که امکان دارد سعی کنید از کلیدواژه هایی با دنباله ها ی طولانی استفاده نکنید و اگر عنوان شما طولانی است سعی کنید کلیدواژه ی کوتاهی از آن را برگزینید.

کلیدواژه ی کانونی خود را در گوگل جستجو کنید!

برا ی آنکه بتوان فهمید که کلیدواژه ی کانونی مد نظر شما چه وضعیتی در مقایسه با کلیدواژه ی کانونی دیگران  در گوگل دارد، بهتر است که آن را در گوگل سرچ کرده و حداقل دو صفحه ی اول را بررسی کنید. مقاله یا صفحه ی مورد نظر شما برای سئو وبهینه سازی و بالا آمدن در نتایج جستجوی گوگل به این کلیدواژه ها و ارزشمندی آن ها به عنوان کلمات مورد جستجو در گوگل نیاز دارد.

در نهایت، مقصود ما از این مقاله، کپی کردن محتوای دیگر سایتها نیست! بلکه هدف این است که شما بتوانید با بررسی سایت هایی با کلیدواژه ی کانونی مشابه ازایده ها و مطالب آنها الهام بگیرید تا بتوانید مطلبی کاملتر ارائه بدهید. یافتن کلیدواژه ی کانونی دانش یا مقررات خاصی ندارد. تنها باید از سلیقه ی مخاطبان و کلماتی که جستجو می کنند بهره ببرید تا کلیدواژه هایی با ارزش بیشتر را بیابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست