تجارت الکترونیک با تبلیغات در تلگرام: همانطور که همگی شاهد هستیم، امروزه درصد بسیاری از کاربران دنیای مجازی وارد شبکه ها و اپلیکیشن های اجتماعی شده اند که معروف ترین این ها تلگرام و اینستاگرام است. همچنین پس از مباحثی مثل طراحی سایت و سئو، مدیران قصد دارند تا در این شبکه های اجتماعی نیز، تبلیغات خود و وب سایت خود را آغاز کنند. از طرفی هم دیگر تبلیغات در وب سایت های پربازدید و با رنک بالا، رنگ و روی خود را از دست داده و باتوجه به قدرت این شبکه های اجتماعی، مدیران قصد دارند تا تبلیغات موثرتری را آغاز کنند. ولی یکی از دغدغه های مدیران و وبمستران چگونگی تبلیغات در این شبکه ها است.

تجارت الکترونیک با تبلیغات در تلگرام

امروز قصد داریم تا در مورد یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در کشورمان صحبت کنیم. تلگرام شبکه محبوبی است که بسیار در بین کاربران ایرانی باب شده است و روزانه درصد بسیار سنگینی از این کاربران در این شبکه ها در حال گشت و گذار هستند. حال این که در رابطه با دیجیتال مارکتینگ و نحوه استفاده از آن قبلا بسیار صحبت شده ولی بطور خلاصه، باید به شکلی وارد این مارکتینگ شد که از پیش همه چیز آماده باشد. مثلا حتما به طراحی سایت روی خوش نشان داده باشید. چنانچه در این شبکه ها قصد تبلیغات داشته باشید، می توانید مرجعی برای انتقال کاربران خود داشته باشید. چرا آن مرجع وب سایت شما نباشد؟ در ادامه با آویناوب با آموزش تبلیغات در تلگرام همراه باشید.

چرا تلگرام؟

هر روز صبح که از خواب بیدار می‌ شویم، تا زمانی که دوباره به تخت خواب گرم و نرم خودمان برگردیم، به ده‌ ها کانال تلگرام سر می‌زنیم. در واقع سرک کشیدن به تلگرام و خواندن مطالب مختلف از این طریق، به بخشی از زندگی همه ما تبدیل شده است. بنابراین، جای تعجب ندارد که بسیاری از کسب و کارها، از تلگرام به عنوان یکی از اصلی ترین روش ها برای تبلیغات اینترنتی خود استفاده می‌کنند. جالب است بدانید که طبق آمار، بیش از ۲۰ میلیون ایرانی در کانال‌های تلگرام عضو هستند و ۱۷۰ هزار تا کانال تلگرام ایرانی وجود دارد. در حقیقت، یک ایرانی به طور متوسط در روز، ۱۰۰ مطلب مختلف را در تلگرام مطالعه می‌کند.

تجارت الکترونیک با تبلیغات در تلگرام

تجارت الکترونیک با تبلیغات در تلگرام

انواع روش‌ های تبلیغ در تلگرام

خب به اصل مطلب برویم. اینکه چه روش هایی در تلگرام وجود دارند تا با استفاده از آن ها در آن تبلیغات انجام دهیم. باید توجه داشته باشید که صرفاً تبلیغ به هر نحوی در کانال ها یا گروه های تلگرامی همیشه کارساز و موثر نیست. باید در این قضیه مدیریت بحران کنید و به افراد سودجو این فرصت را ندهید. متاسفانه به دلیل محبوبیت فراوان در این شبکه، افراد سودجو بسیار یافت می شوند و باید بسیار مراقب اعمال کار خود باشید. در ادامه برخی از روش های تجارت الکترونیک با تبلیغات در تلگرام را شرح خواهیم داد.

  1. افزایش تضمینی اعضای کانال تلگرام

یکی از روش‌ های تبلیغات در تلگرام، یا بهتر است بگوییم ترفندهای کسانی که در زمینه تبلیغات در تلگرام فعال هستند، افزایش تضمینی اعضای یک کانال است. این روش عملاً برای کسب و کارها بدون بازده است زیرا اعضای اضافه شده به کانال، لزوماً واقعی نیستند یا اگر واقعی باشند، لزوماً به محتوای کانال شما علاقمند نیستند و با کانال شما تعامل بالایی ندارند. پس، در نهایت تنها یک عدد می‌ ماند که به هیچ دردتان نمی‌خورد. حتی اگر در این قضیه خوش بین هم باشیم که اعضای شما همگی واقعی هستند، بدلیل این که بدون کسب اجازه یا میل باطنی خود به این گروه یا کانال ها وارد نشده اند، به سرعت از آن ها خارج می شوند.

  1. تبلیغات کلیکی در تلگرام

روش دیگری در تبلیغات تلگرام وجود دارد که به صورت کلیکی انجام می‌ شود. این روش تبلیغاتی توسط سامانه‌ های تبلیغات در تلگرام پیاده‌ سازی شده و هنگام استفاده از آنها، شما بر اساس قیمت هر کلیک، بودجه کلی تبلیغات تلگرامتان را تعیین می کنید. همچنین، این روش تبلیغات تلگرام به شما امکان می دهد تا تبلیغ خود را تنها در کانال‌ هایی که موضوعی مرتبط با فعالیت‌ تان دارند، منتشر کنید. ویژگی مثبت تبلیغات کلیکی تلگرام این است که شما تنها بابت کلیکی که بر روی لینک تبلیغتان انجام می‌ شود هزینه می‌ پردازید. به این ترتیب، بازدهی تبلیغاتتان افزایش پیدا می‌ کند. با این حال، این نوع تبلیغ در تلگرام نیز، یک مشکل کوچک دارد: اگر سامانه تبلیغ کننده نظارت درستی بر روی کانال‌ های خود نداشته باشد، ممکن است کلیک های غیر واقعی بسیاری بر روی لینک تبلیغتان صورت بگیرد. همین موضوع باعث می شود تا بازدهی مورد نظر خود را دریافت نکنید. تا یادمان نرفته این را هم به شما بگوییم که تبلیغات کلیکی چندان برای افزایش اعضای یک کانال مناسب نیست. چرا؟ چون برای شمارش تعداد کلیک، کاربر باید از تلگرام خارج شود، وارد سایت ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی شود و دوباره به اپلیکیشن تلگرام باز گردد. اما برای تبلیغات یک وب سایت یا اپلیکیشن موبایل می‌ تواند مناسب باشد.

  1. تبلیغات بازدیدی تلگرام

در این روش یعنی تبلیغات بازدیدی، مرسوم‌ ترین نوع تبلیغات در تلگرام است. چرا؟ زیرا سیستم خود تلگرام بر حسب بازدید عمل می‌ کند و همین موضوع، تبلیغات بازدیدی را قابل اعتماد می‌ کند. همانطور که از اسمش پیداست، در این روش، شما بر اساس تعداد بازدیدی که از تبلیغ‌تان می‌شود هزینه پرداخت می‌کنید. در این روش در جلسه ای که صورت میگیرد مشخص می کنید که نیاز به چه میزان بازدید دارید. بطور مثال ۱۰۰۰ بازدید یا ۱K. و در نهایت هر میزانی که مشخص می کنید، دارای یک مبلغ از پیش تعیین شده است. با پرداخت این مبلغ تبلیغات شما آغاز شده و پس از کسب تعداد بازدیدی که انجام شده، تبلیغات شما حذف می شود. البته این روش تبلیغاتی می‌تواند بر اساس موضوع هم اجرا شود. یعنی شما تبلیغ خودتان را در کانال‌ های مرتبط با موضوع فعالیتتان منتشر می کنید و در نتیجه، بازدهی بیشتری خواهید داشت. اما باید بدانید که این موضوع، باعث افزایش هزینه تبلیغاتتان خواهد شد. در نهایت مراقب بازدیدهای تقلبی نیز باشید.

  1. تبلیغات ثابت و ساعتی تلگرام

مدل دیگر تبلیغاتی که کم کم دارد در تلگرام محبوب می‌ شود، تبلیغات ثابت و ساعتی است. یعنی همان روش متداول در تمام دنیا. شما یک مبلغ به کانال‌ های تلگرام یا مجری تبلیغات خود پرداخت می‌کنید و در عوض تبلیغات شما برای ۱۲ یا ۲۴ ساعت در کانال های مختلف منتشر خواهد شد. خوبی این روش هم این است که دیگر شما درگیر بازدید، کلیک و اعضای کانال نیستید. لازم است بگوییم اگر قصد دارید تبلیغ ۱۲ ساعته خود را منتشر کنید، باید به فکر زمان هم باشید. یعنی باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید تبلیغتان صبح یا شب منتشر شود. ساعت متداول اولی از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و برای دومی بر عکس است. همانطور هم که حدس زده‌اید، تبلیغات شبانه هزینه بسیار کمتری برای شما خواهد داشت. هزینه تبلیغات ثابت اصلاً مشخص نیست و بستگی به خیلی فاکتورهای مختلف دارد. این روش نیز تاثیر بسزایی در تجارت الکترونیک شما خواهد داشت.

  1. تبلیغات توسط افراد تاثیرگذار

یکی از روش های دیگری که در شبکه های اجتماعی بخصوص در کشورمان بسیار محبوب و پاسخگو است، تبلیغات توسط افراد تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی است. برخی افراد هستند که در شبکه هایی مثل تلگرام و اینستاگرام است(بیشتر اینستاگرام) که بسیار محبوب شده اند و کاربران زیادی را به خود جذب کرده اند. این افراد در تلگرام معمولا دارای کانال هستند و در فکر عامه مردم تاثیر گذار هستند. باید این ها را پیدا کنید و برای تبلیغات با آن ها صحبت کنید. هزینه تبلیغات در این کانال های تلگرامی کاملا توافقی بوده است. محبوبیت این روش تبلیغاتی کاملاً قابل درک است. مطمئناً وقتی شخصیت مورد علاقه شما در مورد محصول یا خدمات یک برند صحبت می‌کند، شما اعتماد بیشتری به این برند خواهید کرد و با تمایل بیشتری به سمت آن خواهید رفت.

نیاز به تبلیغات تلگرامی دارید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست