تفاوت SEM و SEO :

seo-vs-sem

کلمه SEO مخفف Search Engine Optimization است اما SEM مخفف Search Engine Marketing می باشد .

برای اینکه این مفهوم رو بهتر بشناسیم بهتر است که ابتدا تفاوت SEM  و SEO را بررسی کنیم .

تفاوت SEM  و SEO در چیست؟

SEO : بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گر به طوری که کاربران اینترنت به سایت ما هدایت شوند . SEO اقداماتی هستند که سبب می شوند محتوای یک سایت خیلی راحت در اختیار کاربران قرار گیرند . این هدف با اقداماتی مثل کم کردن حجم سایت , تولید محتواهای جذاب برای سایت , انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت و … محقق می شود .

SEM : بازاریابی برای موتورهای جستجوگر است . یعنی هر اقدامی که در راستای استفاده از امکانات و تکنولوژی موتورهای جستجوگر با هدف جذب بیشتر کاربر و بازدید کننده صورت می گیرد تا درنهایت از سایت درآمد بیشتری داشته باشیم در این دسته قرار می گیرند .

پس با توجه به این توضیحاتی که از SEM ارائه کردیم , مفهوم SEM بخشی از همان مفهوم گستردهء SEO است . در واقع شما اول باید سایت خود را SEO  کنید یعنی برای موتورهای جستجور بهینه کنید تا بازدید کننده های بیشتری به سایت شما بیآیند و در قدم بعدی این بازدید ها رابا استفاده از SEM تبدیل به درآمد و پول از سایتتان نمائید .

SEM یک شکل از بازاریابی اینترنتی است که شامل ارتقاء وب سایت با افزایش دید در صفحات نتایج موتور جستجو از طریق بهینه سازی و تبلیغات است .

مهم ترین اقدامات در زمینه SEM :

•    اصلاح ساختار وب سایت
•    انتخاب کلمات کلیدی مناسب
•    بررسی وضعیت فعلی وب سایت و رقبای سایت
•    تنظیم عناوین و متا های وب سایت
•    بهینه سازی سایر عناصر طراحی سایت
•    تحلیل آمار وب سایت طراحی شده

بررسی مزیت های SEM :

سرعت بالای SEM در مقایسه میان SEO و SEM بسیار چشم گیر می باشد . اگر می خواهید در مدت زمان کوتاهبازدید کنندگان زیادی داشته باشید با پرداخت هزینه به آن خواهید رسید اما در سئو سایت به زمان و صبر و حوصله بیشتری برای رسیدن به موفقیت نیاز دارید .

بررسی معایب SEM :

در SEMزمان و هزینه زیادی برای ورود بازدیدکنندگان به سایت صرف می شود . آنها در وب سایت شما با چه چیزی مواجه خواهد شد؟ شما آنها را به سایت تان دعوت نموده اید و انتظار دارند که اطلاعات مورد نظرشان را براحتی بیابند اما آیا دسترسی به مطالب در طراحی وب سایت شما آسان و سریع است؟ آیا چیزی که تبلیغ نموده اید در سایت شما وجود دارد؟ شما در SEM تنها چند ثانیه برای جلب رضایت بازدیدکنندگان دارید و اگر آنچه را میخواهند ارائه ندهید به سرعت از سایت شما خارج خواهند شد و به سایت دیگری میروند.

با توجه به مطالب فوق به راحتی میتوان دریافت که SEO دارای مزیتهای نسبی بیشتری هست و در واقع SEM به نوعی بخش کوچکی از SEO به حساب می آید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست